مزایای کپسول بیوورسال چیست؟

مزایای کپسول بیوورسال
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تدبیر: کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یکی از کارآمدترین تجهیزات برای مقابله با انواع حریق است. از مزایای کپسول بیوورسال می‌توان به به‌سرعت عمل بالا در از بین بردن چهار بخش اصلی آتش اشاره کرد. این کپسول با پوشاندن مواد سوختنی با یک لایه کف، باعث جلوگیری از تامین اکسیژن مورد نیاز شعله می‌شود. خاصیت سردکنندگی این کپسول نیز حرارت آتش را از بین می‌برد. جالب است بدانید درون کپسول آتش‌نشانی بیوورسال مواد فعالی وجود دارند که مواد قابل اشتعال را از آتش دور می‌کنند. این کپسول در واقع با قطع زنجیره آتش، از بروز هرچه بیشتر خسارات جلوگیری می‌کند و آتش را در سریع‌ترین زمان خاموش می‌کند.

عملکرد عالی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال باعث می‌شود که این محصول به‌عنوان ابزاری سلاحی فوق‌العاده در برابر آتش‌سوزی شناخته شود. البته کپسول آتش‌نشانی بیوورسال دارای مزایای دیگری هم دارد. در این مطلب مزایای کپسول آتش‌نشانی بیوورسال را بررسی می‌کنیم.

بررسی مزایای کپسول بیوورسال

بررسی مزایای کپسول بیوورسال

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال طیف گسترده‌ای از انواع آتش‌سوزی‌ها را به‌سادگی دفع می‌کند. از این کپسول می‌توان برای اطفا آتش‌سوزی‌های ناشی از مواد جامد (کلاس A)، آتش‌سوزی مایعات قابل اشتعالی مانند مایعاتی از گروه بنزین، نفت، روغن‌های صنعتی، حلال‌ها و چسب‌ها (کلاس B) و آتش‌سوزی ناشی از سوختن گازها (کلاس C) استفاده کرد. از سایر کاربردهای این کپسول نیز باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دفع آتش‌سوزی کلاس D: سوختن برخی از فلزات قابل اشتعال مثل جمله سدیم
  • دفع آتش‌سوزی کلاس E: حریق‌هایی با منشا تجهیزات الکتریکی و کابل‌های برق
  • دفع آتش‌سوزی کلاس F: حریق ناشی از سوختن روغن‌های آشپزی

با مشاهده کاربردهای کپسول آتش‌نشانی بیوورسال می‌توان نتیجه گرفت که این کپسول، ابزاری همه‌کاره در برابر آتش است و می‌تواند تحت شرایط متنوع و مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. البته همه‌کاره بودن تنها مزیت مهم این کپسول نیست. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای کپسول آتش‌نشانی بیوورسال را باهم بررسی می‌کنیم.

عملکرد سریع و قدرتمند

هرچقدر که زمان بیشتری از ایجاد شعله بگذرد، خسارات افزایش بیشتری پیدا می‌کنند و احتمال بروز فجایع بالاتر می‌رود. چرا که ممکن است آتش بسیار بزرگ شود و دیگر نتوان آن را کنترل کرد. بنابراین باید از ابزاری برای اطفا حریق استفاده کنیم که سرعت عمل بسیار بالایی داشته باشد. خوشبختانه کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یکی از ابزارهای بسیار سریع در برابر آتش است. این کپسول در مدت‌زمان بسیار کوتاهی با از بین بردن چهار بخش اصلی شعله، آتش‌سوزی را به‌کلی دفع می‌کند.

حفظ سلامت محیط زیست

بیشتر از کپسول‌های آتش‌نشانی دارای موادی هستند که پاشیده شدن آن‌ها می‌تواند سلامت محیط زیست و به‌خصوص موجودات زنده را به خطر بیندازد. برای مثال کپسول co2 ممکن است باعث خفگی افراد حاضر در صحنه و از بین رفتن گیاهان شود. اما در ساخت کپسول آتش‌نشانی بیوورسال از هیچ ماده مضری برای محیط زیست استفاده نشده است. به همین دلیل بسیاری از مراکز حساس از جمله بیمارستان، مناطق حفاظت‌شده و آزمایشگاه‌ها از این کپسول آتش‌نشانی استفاده می‌کنند.

آسیب نرساندن به اشیا و محیط

یکی از خاصیت‌های مضر بسیاری از کپسول‌های آتش‌نشانی، قابلیت خورندگی آن‌ها است. در واقع کپسول‌ها می‌توانند به اشیا و وسایل آسیب وارد کنند و باعث تجزیه شدن آن‌ها شوند. اما کپسول آتش‌نشانی بیوورسال برخلاف سایر مدل‌ها، این‌گونه نیست. کپسول آتش‌نشانی بیوورسال حاوی موادی با خاصیت خورندگی نیست و پس از پاشیدن شدن، به آن‌ها آسیبی وارد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: بیوورسال چیست؟

جلوگیری از بروز مجدد آتش

یکی از اتفاقات غافل‌گیرکننده‌ای که در حوادث آتش‌سوزی رخ می‌دهد، جان گرفتن دوباره شعله پس از خاموش شدن است. این مورد معمولا به‌خاطر دمای بالای اجسام و خاموش نشدن کامل شعله رخ می‌دهد. در چنین شرایطی می‌توان با استفاده از کپسول‌های بیوورسال، شانس بروز مجدد آتش را صفر رساند. چرا که کپسول آتش‌نشانی بیوورسال لایه از کف را روی آتش قرار می‎دهد که ارتباط بخش‌های اصلی شعله را از بین می‌برد. از سوی دیگر، عامل حرارت نیز با استفاده از این کپسول به‌کلی از بین می‌رود.

بی‌ضرر بودن بیوورسال برای انسان

کپسول بیوورسال را می‌توان به‌عنوان سالم‌ترین کپسول آتش‌نشانی برای انسان و محیط زیست معرفی کرد. این کپسول آتش‌نشانی مشکلاتی همچون خارش پوست و التهاب به وجود نمی‌آورد و سازگاری بالایی با انسان و محیط زیست دارند. بنابراین می‌توان در محیط‎هایی که انسان‌های بسیاری در آن حاضر هستند، از این محصول استفاده کرد.

استفاده آسان برای عموم

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال از قابلیت استفاده آسان برخوردار است و همه افراد می‌توانند تنها با چند حرکت ساده این کپسول را به کار بگیرند. برای استفاده از این کپسول باید در ابتدا شلنگ خروجی را به سمت آتش هدف بگیرید. توجه داشته باشید که باید شلنگ را محکم در دست نگه دارید، چرا که ممکن است کنترل آن از دستتان خارج شود. سپس باید پین یا همان ضامن کپسول را به سمت بالا بکشید. در آخر با فشار دادن اهرم، مواد از درون کپسول آتش‌نشانی بیوورسال به بیرون می‌پاشند.

ضریب اثربخشی بالا برای مهار آتش

ضریب اثربخشی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال بسیار مناسب است. بالا بودن اثربخشی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال باعث می‌شود که برای خاموش کردن آتش به مقدار کمی از مواد درون کپسول احتیاج پیدا کنید. در نتیجه آتش با حجم کمی از مواد کپسول خاموش می‌شود. از سوی دیگر صرفه‌جویی قابل توجهی در صرف هزینه‌ها و زمان انجام می‌شود.

پاک‌سازی آلاینده‌های نفتی و آثار سوختگی

پس از آتش‌سوزی مایعات و جامدات، شاهد آثار آن‌ها بر روی زمین، دیوارها و اجسام هستیم که بسیار آزاردهنده هستند. زمانی که از کپسول بیوورسال برای اطفای حریق استفاده کنید، آثار باقی‌مانده از موادی مانند نفت، گازوئیل، رنگ، پلاستیک و… به حداقل می‌رسد. چرا که کپسول بیوورسال دارای خاصیت شویندگی مواد سوخته و ذوب‌شده نفتی و آثار سوختگی است.

بیشتر بخوانید: انواع کپسول آتش نشانی

مزایای مالی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال

مزایای مالی کپسول آتش نشانی بیوورسال

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یک ابزار عالی برای جلوگیری از گسترش آتش و کنترل کردن آن است. با کنترل آتش می‌توان بخش بزرگی از خسارات مالی و البته جانی را خنثی کرد. بنابراین استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال و جلوگیری از خسارات به‌خودی‌خود یک مزیت مالی بزرگ به شمار می‌رود. اما این مورد تنها مزیت مالی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال نیست. سایر مزایای مالی استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال را در ادامه معرفی می‌کنیم.

افزایش ارزش ملک

ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی هرچقدر که در برابر حوادثی مثل آتش‌سوزی مقاوم‌تر و مسلح‌تر باشند، ارزش بیشتری خواهند داشت. شما نیز به‌عنوان مالک ساختمان می‌توانید کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال را در نقاط مختلف ساختمان نصب کنید. این کار باعث افزایش ارزش و قیمت ملک می‌شود و اگر قصد فروش یا اجاره ملک خود را دارید، موفق‌تر خواهید بود. کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یک آپشن باارزش در ساختمان به شمار می‌رود.

عدم نیاز به شارژ سالانه

احتمالا می‌دانید که کپسول‌های آتش‌نشانی پس از مدتی به شارژ مجدد نیاز دارند و به‌اصطلاح تاریخ انقضای مواد درون آن‌ها به پایان می‌رسد. اما در کپسول آتش‌نشانی بیوورسال شاهد شرایط بهتری هستیم. این کپسول ۳ تا ۵ سال بعد از تولید به شارژ مجدد نیاز پیدا می‌کند، در حالی که شارژ مجدد بیشتر کپسول‌ها سالانه است. بنابراین با خرید کپسول آتش‌نشانی بیوورسال می‌توانید در هزینه شارژ سالانه کپسول صرفه‌جویی خوبی داشته باشید.

آسیب نرساندن به اقلام و وسایل گران‌قیمت

آتش‌سوزی حادثه‌ای غیر قابل پیش‌بینی است که احتمال بروز آن در حضور وسایل و اقلام گران‌قیمت وجود دارد. با استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال می‌تواند حریق را در نزدیکی و حتی روی وسایل و اقلام گران‌قیمت از بین برد، بدون این که آسیبی به آن‌ها وارد. به همین دلیل است که تولیدکنندگان محصولات خاص و گران‌قیمتی مانند جواهرات، کارخانه‌ها و انبارهای دارای اقلام کمیاب و موارد مشابه برای کاهش خسارت احتمالی از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال استفاده می‌کنند.

در چه مکان‌هایی می‌توان از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال استفاده کرد؟

در چه مکانهایی میتوان از کپسول آتش نشانی بیوورسال استفاده کرد؟

احتمالا تاکنون مزایای بی‌شمار کپسول آتش‌نشانی بیوورسال ممکن است شما را ترغیب کرده‌اند. در چنین شرایطی از خود می‌پرسید که آیا خرید این کپسول برایتان مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال تحت هر شرایطی کاربردی و موثر است. از این کپسول آتش‌نشانی می‌توان در ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی استفاده کرد. همچنین در کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی نیز می‌توان این کپسول را به کار گرفت. آتش‌سوزی‌های فضای سبز و موارد خاص نیز فرصت خوبی برای استفاده از این محصول هستند. بنابراین تحت هر شرایطی کپسول آتش‌نشانی بیوورسال می‌تواند کاربرد و مناسب واقع شود. نباید فراموش کنیم که این کپسول در هنگام بروز تمام انواع گروه‌های حریق A تا F نجات‌دهنده است.

برای مشاهده انواع کپسول‌های آتش نشانی تدبیر، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

نماینده انحصاری کپسول آتش‌نشانی بیوورسال

سالانه هزاران آتش‌سوزی در فضاهای اداری، تجاری، مسکونی و فضاهای باز رخ می‌‎دهند که با خسارات مالی و بعضا جانی غیر قابل جبرانی همراه هستند. این آتش‌سوزی‌های مهیب در حالی جان و مال افراد را تهدید می‌کنند که تنها با استفاده از یک ابزار مناسب مثل کپسول بیوورسال می‌توان از بروز آن‌ها جلوگیری کرد. کپسول‌های همه‌کاره‌ بیوورسال تحت هر شرایطی کاربردی هستند و طبق آمار رسمی، بیشتر از ۹۷ درصد حریق‌ها را در همان ابتدا مهار می‌کنند. بنابراین لازم است که شما نیز این کپسول کاربردی و موثر را برای محل زندگی و کار خود تهیه کنید.

ما در مجموعه تدبیر آماده‌ایم تا کپسول بیوورسال را با بهترین کیفیت و قیمت به دست شما برسانیم تا از مزایای بی‌شمار آن برخوردار شوید. شرکت تدبیر به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش ادوات و ابزارهای مقابله با حریق این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که تمام محصولات اورجینال و درجه یک هستند.

سوالات متداول مزایا کپسول بیوورسال

بزرگترین مزیت کپسول بیوورسال چیست؟

یکی از مزایای برجسته کپسول بیوورسال، قابلیت اطفای آتش‌های پرحجم تمامی گروه‌های آتش است.

آیا کپسول بیوورسال در ایران وجود دارد؟

بله! تدبیر، نماینده انحصاری و رسمی محصلات بیوورسال در ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…