اطفا حریق | با سیستم ها و تجهیزات اطفایی تدبیر محل کار و زندگی را ایمن کنید

افزایش امنیت ساختمان و کسب و کار با سیستم اطفا حریق

آتش یک بلای همیشه حاضر و تهدید کننده جان‌ها و اموال است. حتی یک آتش‌‌سوزی کوچک در فضایی محدود در یک ساختمان یا صنعت بدون وجود سیستم‌های اطفا حریق می‌تواند به جهنمی واقعی با خسارت‌هایی فاجعه‌بار منتهی شود. برخی از صاحبان مشاغل و ساکنان مجموعه‌های مسکونی تصور می‌کنند امکان بروز آتش‌سوزی بسیار اندک است. این در حالی است که آتش‌سوزی می‌تواند در هر زمان و هر مکان و به هر دلیلی رخ دهد. به‌همین دلیل داشتن یک سیستم مهار آتش کاربردی بسیار مهم است. این بهترین راه برای اطمینان از آمادگی کسب‌وکار و صنایع و ایمنی ساختمان‌های مسکونی در برابر امکان بروز آتش‌سوزی است. برای آشنایی با سیستم اطفا حریق و راهکارهای گروه تولیدی صنعتی تدبیر در این زمینه و بهره‌گیری از این خدمات با ما همراه باشید.

تنوع سیستم‌های اطفا حریق تدبیر برای مهار آتش

سیستم‌های اطفا حریق خط مقدم ایمنی در برابر موارد آتش‌سوزی در فضاهای داخلی و بیرونی انواع ساختمان هستند. سیستم‌های مهار آتش دارای انواع گوناگونی هستند و هریک با توجه به شرایط ساختمان، کسب‌وکار و صنعت مورد نظر طراحی، نصب، اجرا و پشتیبانی می‌شوند. تفاوت این سیستم‌ها نیز در زمینه‌هایی متعدد است که از جمله آن‌ها می‌توان به نوع مواد اطفایی، تفاوت در اتوماتیک یا دستی بودن سیستم، تفاوت در شیوه‌های نظارت، هشدار و اطفا و تفاوت در مقابله با انواع درجات آتش‌سوزی و مهار آتش ناشی از مواد سوختنی مختلف است.

شرکت تولیدی صنعتی تدبیر با استفاده از تخصص و تجربه کارشناسان خود و تجربه بالا در طراحی انواع سیستم‌های مهار آتش برای کارفرمایان متفاوت، از این توانایی برخوردار است که سیستم‌هایی کاربردی را متناسب با نیازهای انواع ساختمان و کسب‌وکار به مشتریان خود پیشنهاد دهد. در واقع ما پس از شنیدن درخواست‌های شما، تحقیق درباره انواع مواد سوختنی در فضای مورد نظر، بررسی امکانات موجود و تنوع و میزان تجهیزات مورد نیاز، یک سیستم کاربردی مهار آتش را برای شما طراحی و اجرا می‌کنیم.

انواع کپسول های آتش نشانی تدبیر

با توجه به اطلاعات انجمن ملی حفاظت از آتش آمریکا (NFPA) که یک بنیاد جهانی است، بسیاری از انواع و سطوح آتش‌سوزی را می‌توان با استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی تا حد بالایی کاهش داد. تا جایی که تقریبا در ۸۰ درصد از تمام حوادث آتش‌سوزی، کپسول پرتابل تمام چیزی است که برای خاموش کردن آتش نیاز دارید. هرچند این یک اصل قابل تعمیم به همه ساختمان‌ها و کسب‌وکارها نیست.

درهرصورت بسیاری از ساختمان‌ها و برج‌های مسکونی و نیز فروشگاه‌ها، مجموعه‌های تجاری و اداری و صنایع تولیدی و مادر به کپسول‌های آتش‌نشانی مناسب و آماده ‌به‌ کار نیاز دارند. گروه تولیدی صنعتی تدبیر تولید کننده انواع گوناگونی از کپسول‌های آتش‌نشانی در حجم و وزن متفاوت است که از جمله آن‌ها می‌توان به این کپسول‌ها اشاره کرد:

بیوورسال

پودر و گاز

گاز کربنیک CO2

آب و گاز

فوم

سیستم‌های خودکار اطفا حریق تدبیر

سیستم اطفا حریق خودکار سیستمی است که می‌تواند آتش را بدون نیاز به دخالت انسان شناسایی و خاموش یا مهار کند. سیستم‌های اتوماتیک مهار آتش دارای ابزاری برای تشخیص آتش، فعال‌سازی تجهیزات و مهار آتش هستند. سیستم‌های اطفا حریق تمام اتوماتیک نیاز به وابستگی به اشخاص برای کشف و مقابله با آتش را از بین می‌برند. این سیستم‌ها در عرض چند ثانیه پس از وقوع آتش‌سوزی، وقوع آن را تشخیص می دهد و به‌طور خودکار تجهیزات سیستم را فعال می‌کنند و عوامل خاموش کننده را مستقیما به قلب آتش می‌رسانند. گروه تولیدی صنعتی تدبیر انواع این سیستم‌ها متناسب با وسعت فضاهای داخلی و بیرونی و نوع سیستم مورد نیاز به شما پیشنهاد می‌دهد. برخی از انواع سیستم‌های خودکار مهار آتش شرکت تدبیر را با هم مرور می‌کنیم.

سیستم گازی آیروسل

آیروسل نوعی ماده غیررسمی است که با واکنش گرمازا یا به صورت الکترونیکی فعال می شود. این ماده در سیستم اطفا حریق اتوماتیک آیروسل از طریق ژنراتورها به همراه گاز در محوطه آتش تزریق می شود و زنجیره ایجاد آتش را قطع و آنرا مهار می کند. مزیت این سیستم در هماهنگی با استانداردهای زیست محیطی، کارایی برای انواع آتش در مقیاس های مختلف و عدم نیاز به لوله کشی و مخازن بزرگ است.

سیستم گازی FM200

گاز FM200 یک گاز اطفا حریق کاربردی ست که با حذف رادیکال های آزاد یا عناصر گرما از زنجیره تولید آتش، آن را خاموش می کند. غلظت معمولی یک سیستم گازی FM200 معمولا بین ۷.۹ درصد تا ۸.۵ درصد است. یکی از مزایای این سیستم، بی خطر بودن آن برای انسان و مزیت دیگر آن این است که هیچ ردی از خود روی تجهیزات و ساختمان برجا نمی گذارد.

سیستم اطفا حریق مه‌آب

اساس کار در سیستم مهار آتش واترمیست یا مه آب، ایجاد مه با استفاده از ذرات ریز آب در ابعاد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ میکرون است. در این سیستم هم عامل گرما از آتش حذف می شود و هم وجود مه آب از رسیدن اکسیژن بیشتر به آتش جلوگیری می کند.

سیستم اتوماتیک گاز CO2

زنجیره یا مثلث آتش عبارت است از مواد سوختنی، اکسیژن و گرما. در سیستم اتوماتیک گاز CO2، عامل اکسیژن از این مثلث حذف و آتش خاموش می شود. برخی از مزایای این سیستم عبارتند از : سرعت عمل بالا، عایق بودن الکتریکی گاز CO2 و عدم آسیب به محیط زیست.

سیستم اطفا حریق اسپرینکلر

سیستم اطفایی اسپرینکلر نوع دیگری از سیستم های خودکار مهار آتش بر پایه آب است. در این روش از فشار بالای آب برای مهار آتش استفاده می شود. اسپرینکلرها همچنین دارای یک حباب شیشه ای حاوی جیوه هستند که در معرض گرمای آتش، حباب شکسته شده و سیستم در آن بخش، فعال می شود.

زندگی و کسب‌وکار ایمن با تجهیزات و سیستم‌های اطفا حریق تدبیر

گروه تولیدی صنعتی تدبیر یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تامین انواع مواد اطفایی از کشورهای اروپایی و تولید تجهیزات دستی و خودکار مهار آتش و طراحی و اجرای سیستم‌های مهار آتش در ایران و کشورهای همسایه است. برای بهره‌مندی از خدمات این مجموعه کافی است با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا علاوه‌بر از بهره‌مندی از خدمات مشاوره، روند تحقیق پروژه و طراحی سیستم اطفا حریق مورد نیاز در ساختمان یا فضای کسب‌وکار شما آغاز شود و با اجرای این سیستم یا تهیه تجهیزات لازم، ایمنی مورد نیاز را در فضاهای مسکونی یا کسب‌وکار خود ایجاد کنید.

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو