سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر، جدیدترین نسل آیروسل است که با تکنولوژی منحصر بفردی ساخته شده است.  سیستم اطفا حریق ایروسل قدیمی، ایراداتی داشت که این عیب‌ها در سیستم‌های جدید اطفا حریق تدبیر به طور کامل برطرف شده است. با تکنولوژی بکار رفته در سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر، نواقصی چون حرارت بالای گاز خروجی، رسوب و پسماند مواد آیروسل و آسیب به افراد حاضر در صحنه، بطور کامل رفع شده است .

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر متعهد است تا بهترین کیفیت را به هموطنان ارائه کند، بنابراین با بهره گیری از متخصصان ایمنی، تمامی عیب‌های آیروسل‌های قدیمی کاوش شده و سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر به عنوان نمونه بدون نقص آیروسل در ایران و منطقه شناخته شد. سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر، بهترین سیستم اطفا حریق ایرانی، امنیت شما و عزیزانتان را تامین می‌کند. برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

سیستم اطفا حریق آیروسل

  1. سرعت انتشار و قدرت بالا در اطفا حریق
  2. موثر برای گروه های آتش A, B, C, E, F
  3. نصب و راه اندازی آسان و بدون هزینه نگهداری سالانه
  4. عدم نیاز به لوله کشی، مخازن و انبارهای مخازن

مزایای آیروسل تدبیر

  • عمر بالای ۱۵ سال و صرفه اقتصادی
  • قابلیت اطفا موضعی و پوشش کامل و اتوماتیک
  • غیرسمی و دوست دار محیط زیست بودن این مواد
  • عدم آسیب رسانی به لایه اوزون و عدم افزایش سرعت فرایند گرمایش جهانی

انواع سیستم اطفا حریق آیروسل

کاربرد سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

سیستم اطفا حریق آیروسل، بخاطر سرعت و قدرت بالای مهار آتش، برای استفاده در صنایع حساس و غیرحساس مناسب است. فعالیت سریع سیستم آیروسل باعث جلوگیری از پیشروی آتش شده و از صدمات و خسارات جدی پیشگیری می‌کند. از جمله مراکزی که می‌توان از سیستم اطفا حریق آیروسل در آن استفاده کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنایع نظامی
مراکز مخابراتی و دیتاسنتر
پالایشگاه و پتروشیمی ها
کارخانجات صنعتی
صنایع برق و نیروگاه ها
ساختمانهای تجاری و مسکونی
صنعت حمل و نقل

نحوه نصب سیستم اطفا حریق آیروسل

سیستم اطفا حریق آیروسل شامل خاموش کننده آیروسل و سایر اجزای اعلان حریق است، بنابراین این سیستم به هیچ‌گونه شبکه توزیع همانند لوله کشی و ... نیاز ندارد. همچنین این سیستم را بسته به اندازه آن می‌توانید روی دیوار یا روی سقف نیز نصب کنید. تعداد ژنراتورهای سیستم اطفا حریق آیروسل بر اساس ویژگی‌های محیط و با هدف غرقه‌سازی و احاطه کامل آتش تعیین، طراحی و نصب می‌شود. این ویژگی‌ها همچنین باعث کاهش نیاز به فضای بزرگ برای مخازن رایج در سیستم‌های اطفا دیگر می‌شود.

نحوه عملکرد سیستم اطفا حریق آیروسل

به‌طور کلی مواد آیروسل در داخل سیلندرهای بدون فشار که به ژنراتور آیروسل معروف است نگهداری می‌شوند. این مواد به دو طریق شیمیایی و الکتریکی فعال می‌شوند؛ به این صورت که ذرات ایروسل متراکم که شامل کربنات پتاسیم، بخار آب، نیتروژن و کربن دی اکسید مبتنی بر پتاسیم است، بصورت گاز در محیط منتشر می‌شوند.  ذرات گاز آیروسل در اثر برخورد با شعله‌های آتش، با آن واکنش داده و رادیکال‌های آزاد پتاسیم را تولید می‌کنند. سپس این رادیکال‌های آزاد در برخورد با هیدروکسیل‌های آزاد شعله آتش، با آن‌ها واکنش داده و ترکیب پایدار پتاسیم هیدروکسید را تولید می‌کنند. به این صورت، گاز سیستم اطفا حرق آیروسل، بدون کاهش اکسیژن محیط و تنها با قطع واکنش زنجیره‌ای آتش، آتش سوزی را اطفا می‌کند.

 اگر بخواهیم تعریف مختصری از کلمه آئروسل داشته باشیم، می‌توان گفت که این یک سیستم چند فازی است که از پراکندگی ذرات گازی کوچکتر از ۱۰ میکرون در محیط تشکیل شده است.

این سیستم چند فازی در داخل سیستم اطفا حریق آیروسل به صورت قرص‌های فشرده قرار گرفته است  و در صورت آتش سوزی این قرص‌های فشرده در سیستم آیروسل، فعال شده و یک واکنش ردوکس یا اکسیداسیون آن‌ها را به یک ابر مه چند فازی تبدیل می‌کند.

سیستم اطفا آیروسل چگونه فعال می شود؟

همه سیستم‌های اطفا حریق، به صورت دستی یا اتوماتیک، در شرایط آتش سوزی فعال می‌شوند. سیستم آیروسل تدبیر نیز هم قابلیت فعال شدن دستی را دارا بوده و هم می‌توان با استفاده از اتصال آیروسل به دتکتورهای دود و گرما، به صورت اتوماتیک این سیستم اطفا حریق را فعال کرد.  

سیستم اطفا حریق آیروسل پس از تشخیص حریق توسط دتکتورها و به وسیله یک ضربه الکتریکی فعال می‌شود. بعد از فعال شدن این سیستم، ترکیب آیروسل فعال شده و به صورت گاز درمی‌آید. حالا گاز آیروسل بعد از عبور از دهانه خروجی خاموش کننده، در محیط پخش شده و آتش را مهار می‌کند.

آیا می توان کپسول آیروسل را جایگزین سیستم اطفا حریق آیروسل کرد؟

امروزه که بازار انواع کپسول‌های آتش نشانی جدید داغ شده است، برخی از افراد از ناآگاهی مشتریان سو استفاده کرده و کپسول‌های آتش نشانی ساده را با نام کپسول آیروسل به آن‌ها معرفی می‌کنند. همانطور که قبلا توضیح دادیم، سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر به گونه‌ای طراحی شده است تا به روش خاصی فعال شده و حجم بالایی از گاز آیروسل را در محیط پخش کند؛ اما مکانیزم فعال سازی ایروسل به هیچ عنوان در کپسول‌های آتش نشانی قابل اجرا نیست. بنابراین تمامی کپسول‌های آیروسل موجود در بازار، همان کپسول‌های آتش نشانی ساده هستند.

خرید سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

 گروه تولیدی و صنعتی تدبیر، پیشرو در عرصه ایمنی و آتش نشانی، جدیدترین نسل سیستم اطفا حریق آیروسل در کشور ایران را طراحی و تولید کرده است. تکنولوژی بکار رفته در آیروسل تدبیر منحصر بفرد بوده و با نمونه‌های مشابه در بازار متفاوت است. اگر شما هم به دنبال افزایش ایمنی محل کار یا زندگی خود با آیروسل تدبیر هستید، کافیست با ما تماس بگیرید تا متخصصان تدبیر با ارائه مشاوره رایگان، شما را در انتخاب محصول مناسب راهنمایی کنند.

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو