معرفی بهترین سیستم اطفا حریق نیروگاه

سیستم اطفا حریق نیروگاه
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تدبیر: سیستم اطفا حریق نیروگاه، یکی از اساسی‌ترین نیاز هر نیروگاهی است. این سیستم باید به گونه‌ای باشد که بتواند آتش نیروگاه را اطفا کند. متخصصان ایمنی نیروگاه‌ها دو روش برای اطفا حریق نیروگاه پیشنهاد می‌دهند که یکی استفاده از کپسول آتش نشانی است و دیگری سیستم اطفا حریق. اما کدام سیستم اطفا حریق برای نیروگاه مناسب است؟ در نیروگاه‌ها باید از چه کپسولی استفاده کنیم تا امنیت تجهیزات و کارکنان تامین شود؟

سیستم اطفا حریق برای نیروگاه

سیستم اطفا حریق نیروگاه، یک کلمه برای توصیف تمام تجهیزات ایمنی لازم در نیروگاه‌ها است. در واقع تمامی نیروگاه‌ها به دو نوع تجهیزات اطفا حریق نیاز دارند که یکی کپسول آتش نشانی است و دیگری سیستم اطفا حریق. لزوم استفاده از کپسول آتش نشانی در نیروگاه‌ها به این خاطر است که پرسنل نیروگاه بتوانند قبل از تشدید آتش سوزی و فعال شدن سیستم اطفا حریق نیروگاه، آتش را در نطفه خفه کرده و از سرایت آن به سایر مناطق جلوگیری کنند. در ادامه دو نوع سیستم اطفا حریق نیروگاه را به شما معرفی می‌کنیم.

سیستم اطفا حریق دستی نیروگاه

سیستم اطفا حریق دستی نیروگاه

سیستم‌های اطفا حریق دستی، همان کپسول‌های آتش نشانی هستند. کپسول‌های آتش نشانی بخاطر کاربری آسان می‌توانند از بروز آتش سوزی‌های بزرگ در نیروگاه جلوگیری کنند. کپسول آتش نشانی نیروگاه، آتش‌هایی که در سطوح کوچک رخ می‌دهند را خاموش می‌کنند و به همین خاطر دیگر نیازی به فعال شدن سیستم اطفا حریق نخواهد بود. اما کدام کپسول برای نیروگاه مناسب است؟

کپسول آتش نشانی مناسب نیروگاه

همانطور که می‌دانید خاموش کننده‌های دستی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند، که هرکدام گروه آتش خاصی را خاموش می‌کنند. از آنجایی که در یک نیروگاه، ممکن است با آتش‌های انواع گروه‌ها درگیر باشید، بنابراین بهتر است از یک کپسول آتش نشانی همه‌کاره و با قدرت اطفایی بالا استفاده کنید. یک کپسول همه‌کاره شما را از تهیه و نگهداری چند نوع کپسول آتش نشانی در نیروگاه بی‌نیاز می‌کند و دیگر لازم نیست به دنبال انتخاب کپسول مناسب برای هر آتشی باشید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از کپسول آتش نشانی بیوورسال در نیروگاه‌ها است. ماده بیوورسال بکار رفته در این کپسول‌ها با استفاده از تکنولوژی مدرن دنیا تولید شده‌ و به عنوان قوی‌ترین ماده اطفایی حال حاضر در دنیا شناخته شده‌اند. از ویژگی‌های کپسول بیوورسال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوستدار محیط زیست و تجزیه پذیر
 • عمر بالای مواد
 • جلوگیری از پدیده‌ی بک درفت و فلش اور
 • جهت امنیت آتش نشانان در عملیات
 • فاقد مواد سمی و زیان آور
 • بدون پسماند و آلودگی های محیطی
 • ضریب مصرفی کم مواد نسبت به سایر مواد اطفایی

برای آشنایی بیشتر با کپسول بیوورسال، مواد تشکیل دهنده و ویژگی‌های آن، مقاله زیر را مطالعه کنید.

سیستم‌های اطفا حریق اتوماتیک نیروگاه

سیستم اطفا حریق اتوماتیک نیروگاه

دیگر انواع سیستم اطفا حریق نیروگاه به‌صورت اتوماتیک برای کنترل و مهار کامل آتش طراحی شده است تا در همان مراحل اولیه آتش‌سوزی و قبل از به وجود آمدن آسیب جدی و گسترش آتش، آن را خاموش کند. باید اشاره کرد که این سیستم کاملا خودکار آتش را خاموش می‌کند و دخالت انسان در آن جایی ندارد.

سیستم‌های اطفا حریق نیروگاه، بسته به تعداد سالن‌ها، اتاقک‌ها، قطعات مورد استفاده و نوع ساختمان و فضای قابل دسترسی انواع مختلفی دارند.

به ‌طور کلی سیستم‌های اطفا حریق اتوماتیک نیروگاه را می‌توان به موارد زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک آبی
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک CO2
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک آیروسل
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک بیوورسال
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک گازی
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک مه یا پودر آب
 • سیستم اطفا حریق اتوماتیک Vortex

بیشتر بخوانید: انواع سیستم اطفا حریق

سیستم اطفا حریق اتوماتیک مناسب نیروگاه

ویدیو تست عملکرد بیوورسال در اطفا حریق پالایشگاه و نیروگاه

خرید باکیفیت‌ترین سیستم اطفا حریق نیروگاه

گروه تولیدی صنعتی تدبیر با اخذ نمایندگی انحصاری و رسمی، اقدام به واردات اقلام و تجهیزات آتش‌نشانی به‌ویژه مواد اطفایی فوق مدرن بیوورسال از کشور آلمان کرده است. تولید انواع محصولات و خاموش کننده‌ها از جمله کپسول‌های بیوورسال، پودر و گاز، فوم، آب و گاز و سیستم اتوماتیک آیروسل با برندهای تدبیر و آتا از افتخارات مجموعه ما است و شما می‌توانید برای خرید باکیفیت‌ترین سیستم اطفا حریق نیروگاه را از تنها نماینده بیوورسال در ایران بخواهید.

سوالات متداول سیستم اطفا حریق نیروگاه

بهترین سیستم اطفا حریق برای نیروگاه چیست؟

سیستم اطفا حریق سقفی فوم بیوورسال، بهترین سیستم برای اطفا حریق نیروگاه است.

کپسول آتش نشانی مناسب نیروگاه چیست؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال، یک کپسول همه‌کاره با قدرت اطفایی بالا است که برای استفاده در نیروگاه‌ها مناسب است.

چگونه می‌توان سیستم اطفا حریق بیوورسال برای نیروگاه را تهیه کرد؟

تدبیر نماینده انحصاری محصولات بیوورسال در ایران، سیستم اطفا حریق بیوورسال سقفی را برای اولین بار در ایران عرضه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…