بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مطمئناً هیچ شخصی هرگز نمی‌خواهد که به احتمال ایجاد آتش‌سوزی در خانه خود فکر کند، اما این اتفاق ممکن است برای هر شخصی رخ دهد. آتش‌سوزی می‌تواند در عرض چند ثانیه رخ دهد و اگر راهی برای خاموش کردن سریع آن نداشته باشید، عواقب فاجعه‌باری به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که هر خانه‌ای به یک کپسول آتش نشانی نیاز دارد. در این مطلب، به شما خواهیم گفت که چرا استفاده از کپسول آتش نشانی مناسب منزل اهمیت دارد و با کپسول بیوورسال شرکت تدبیر به‌عنوان رویکردی جدید و نوآورانه برای مقابله با آتش‌سوزی در خانه‌ها آشنا می‌شویم.

اهمیت وجود کپسول آتش نشانی برای منزل

اهمیت وجود کپسول آتش نشانی برای منزل

داشتن کپسول آتش نشانی مناسب منزل نه تنها یک ضرورت است، بلکه می‌تواند یک عامل نجات‌دهنده باشد. آتش‌سوزی می‌تواند در هر زمان و هر مکانی اتفاق بیافتد و داشتن ابزار لازم برای مهار آتش قبل از گسترش آن امری حیاتی است. از این رو، راجع به اهمیت نصب و استفاده از یک کپسول آتش نشانی مناسب برای منزل نباید سهل‌انگاری کنیم.

طبق گزارش انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA)، وسایل پخت‌ و پز عامل اصلی آتش‌سوزی و آسیب‌ها در منازل بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ بوده است. بعد از آن، تجهیزات گرمایشی به عنوان یکی از عوامل اصلی وقوع آتش‌سوزی در منازل در آن زمان، در رتبه دوم قرار گرفته است. آتش‌سوزی‌های خانگی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتند، مثلاً روشن ماندن یک شمع به راحتی می‌تواند فاجعه‌ای بزرگ در پی داشته باشد. بنابراین، بهره گرفتن از کپسول‌های آتش نشانی راهکاری مؤثر و مقرون‌به‌صرفه برای افزایش ضریب ایمنی در مقابل حریق در خانه است.

بسیار مهم است که بدانید چگونه از کپسول آتش نشانی خود به درستی استفاده کنید. قبل از مواجهه با یک وضعیت اضطراری، حتماً دستورالعمل‌های مربوط به کپسول آتش نشانی را بخوانید و با عملکرد آن آشنا شوید. به یاد داشته باشید که کپسول آتش نشانی تنها زمانی مؤثر است که به راحتی در صورت نیاز در دسترس باشد و به علاوه، نحوه استفاده صحیح از آن را بدانید. در نهایت، داشتن کپسول آتش نشانی در خانه، یک گام ساده اما در عین حال حیاتی برای محافظت از خود و عزیزانتان در مواقع اضطراری آتش‌سوزی است.

انواع کپسول‌های آتش نشانی و کاربرد آن‌ها

انواع کپسولهای آتش نشانی و کاربرد آنها

هنگامی که صحبت از ایمنی در مقابل آتش‌سوزی به میان می‌آید، درک انواع مختلف کپسول‌های آتش‌ نشانی و کاربرد آن‌ها بسیار مهم است. همه انواع آتش‌سوزی یکسان نیستند و استفاده از خاموش‌کننده نامناسب نه تنها تأثیرگذار نخواهد بود، بلکه در واقع می‌تواند وضعیت را بدتر هم کند. شش نوع اصلی از کپسول‌های آتش‌ نشانی وجود دارند که بر اساس نوع آتشی که برای مهار آن طراحی شده‌اند، طبقه‌بندی می‌شوند.

شش نوع اصلی کپسول‌های آتش‌ نشانی عبارتند از:

 • خاموش‌کننده کلاس A: برای آتش‌سوزی مواد قابل احتراق معمولی مانند چوب، کاغذ، پارچه و امثالهم استفاده می‌شود.
 • خاموش‌کننده‌ کلاس B: برای آتش‌سوزی مایعات قابل اشتعال مانند بنزین، نفت، تینر و غیره کاربرد دارد.
 • خاموش‌کننده‌ کلاس C: برای آتش‌سوزی‌های مربوط به گازهای قابل اشتعال مانند متان، پروپان و… طراحی شده است.
 • خاموش‌کننده‌ کلاس D: برای آتش‌سوزی‌های فلزات قابل اشتعال مانند منیزیم، تیتانیوم، باریم و غیره گزینه مناسبی است.
 • خاموش‌کننده کلاس E: برای آتش‌سوزی ناشی از تجهیزات الکتریکی مانند رایانه، لوازم برقی و… به کار برده می‌شود.
 • خاموش‌کننده‌ کلاس F: برای مقابله با آتش‌سوزی روغن‌ها و چربی‌های پخت و پز در آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه به این نکته مهم است که برخی از کپسول‌ های آتش‌نشانی چند کاربرد دارند و می‌توانند در چندین نوع آتش‌سوزی مؤثر باشند، در حالی که برخی دیگر به طور خاص برای مقابله با یک نوع آتش طراحی شده‌اند. هنگام انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب منزل، خطرات احتمالی آتش‌سوزی در هر اتاق را باید در نظر بگیرید. به‌ عنوان مثال، آشپزخانه معمولاً به خاموش کننده کلاس F نیاز دارد، در حالی که در محیطی مثل پارکینگ باید از کپسول‌ آتش نشانی گروه B استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که همیشه برچسب و دستورالعمل‌های روی کپسول آتش نشانی را به دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که کپسول به درستی شارژ شده و حاوی مقدار کافی مواد خاموش‌کننده باشد. همچنین، لازم است مطمئن شوید که در مواقع اضطراری، به راحتی می‌توانید به کپسول دسترسی داشته باشید. با استفاده کردن از نوع مناسب کپسول آتش نشانی و داشتن دانش کافی در مورد روش استفاده صحیح از آن، می‌توانید از خانه و عزیزان خود در برابر خطرات آتش‌سوزی محافظت کنید.

بیشتر بخوانید: انواع کپسول آتش نشانی

بیوورسال؛ کپسول آتش نشانی مناسب منزل

بیوورسال، کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی بیوورسال یک راه حل نوآورانه برای مقابله با خطرات آتش‌سوزی در خانه‌ها است. این کپسول‌های خوش‌سایز اگرچه ممکن است اندازه کوچکی نسبت به خاموش‌کننده‌های سنتی داشته باشند، اما در هنگام اطفای حریق، قدرت بسیار بالاتری دارند. کپسول‌های بیوورسال برای خاموش کردن سریع و مؤثر انواع آتش‌سوزی طراحی شده‌اند و به صاحبان خانه آرامش خاطر می‌دهند که در صورت وقوع آتش‌سوزی، کاملاً آماده خواهند بود.

یکی از ویژگی‌های بارز کپسول بیوورسال استفاده آسان از آن است. برای این منظور، کافیست که ضامن کپسول را آزاد کرده و آن را روی آتش بپاشید تا به سرعت شعله‌های آتش را خاموش کند. یعنی حتی کسانی که در زمینه تکنیک‌های اطفا حریق آموزش ندیده‌اند، می‌توانند به راحتی از کپسول‌های بیوورسال استفاده کنند و همین ویژگی این محصول را به یک راه حل ایده‌آل برای خانواده‌هایی با فرزندان خردسال یا بستگان مسن تبدیل می‌کند. علاوه بر این، مواد خاموش‌کننده مورد استفاده در کپسول بیوورسال دوستدار محیط زیست بوده و هنگام استفاده، خطری افراد حاضر در محل را تهدید نمی‌کند.

یکی دیگر از مزایای کپسول‌های آتش نشانی بیوورسال تطبیق‌پذیری بالای آن‌ها است. از این کپسول‌ها می‌توان برای خاموش کردن طیف گسترده‌ای از آتش‌سوزی‌ها، از جمله آتش‌سوزی‌های ناشی از تجهیزات الکتریکی، مایعات قابل اشتعال و حتی روغن‌های پخت‌ و پز استفاده کرد. از همین رو، کپسول آتش نشانی بیوورسال گزینه‌ای ایده‌آل برای اطفای حریق در منازل مسکونی برشمرده می‌شود. کپسول‌های بیوورسال همچنین ضریب مواد مصرفی کمی دارند و تا ۵ سال شما را از شارژ مجدد بی‌نیاز می‌کنند که آن‌ها را به خاموش‌کننده‌ای کاملاً مقرون‌به‌صرفه از لحاظ اقتصادی بدل می‌کند.

هنگام خرید کپسول آتش نشانی برای منزل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام خرید کپسول آتش نشانی برای منزل، به سه نکته مهم بایستی توجه داشته باشید که عبارتند از:

 • وزن کپسول
 • محل نصب کپسول
 • قیمت کپسول
 • گواهینامه استاندارد آتش نشانی

وزن کپسول

چنانکه قبلاً هم اشاره شد، شما بایستی مطمئن شوید که خودتان و اعضای خانواده‌تان می‌توانید به راحتی از کپسول آتش نشانی در شرایط اضطراری آتش‌سوزی استفاده کنید. بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل کپسولی است که به حد کافی سبک باشد تا بتوانید به راحتی آن را برای اطفای سریع و مؤثر آتش حمل کنید. در هنگام خرید، به وزن کپسول دقت کرده و بر اساس نیاز، وزن مناسب را انتخاب کنید.

محل نصب کپسول

کپسول آتش نشانی را باید در نزدیکی محل یا محل‌هایی از خانه نصب کنید که احتمال وقوع آتش‌سوزی بیشتر است، مانند آشپزخانه. به دقت در مورد محل نصب کپسول هنگام خرید فکر کنید تا هزینه‌ اضافی برای خرید تعداد بیشتری کپسول نپردازید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کپسول را در جایی دور از دسترس کودکان نصب کنید تا در حین بازی، به خودشان یا خاموش‌کننده آسیبی نرسانند.

قیمت کپسول

قیمت کپسول یکی دیگر از فاکتورهایی است که هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید به آن توجه داشت. قیمت کپسول آتش نشانی بسته به نوع خاموش‌کننده انتخابی شما و وزن آن متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت انواع کپسول‌های آتش نشانی و اقدام به خرید، می‌توانید با کارشناسان تدبیر تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

گواهینامه استاندارد آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی با برندهای مختلف در انواع گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید کپسول آتش نشانی مناسب منزل باید به آن توجه کرد، دارا بودن گواهینامه استاندارد آتش نشانی است. یک کپسول آتش نشانی مناسب باید دارای گواهینامه استاندارد آتش نشانی باشد یا به عبارتی، سازمان آتش نشانی کیفیت آن را تأیید کند و همچنین، به تأیید مؤسسه تحقیقاتی صنعت ایران نیز رسیده باشد. در حال حاضر، برخی کپسول‌های چینی در بازار به فروش می‌رسند که نه تنها استاندارد نیستند، بلکه کیفیت پایینی دارند و ممکن است عملکرد لازم را در مواقع اضطراری آتش‌سوزی نداشته باشند.

انواع کپسول آتش نشانی خانگی

انواع کپسول آتش نشانی خانگی

با توجه به تنوع وسایل و تجهیزاتی که در خانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود، انواع مختلف حریق ممکن است رخ دهد. از همین رو، بهتر است که بدانیم چه نوع کپسول آتش نشانی برای منزل مناسب است و از کدام انواع آن می‌توانیم در بخش‌های مختلف خانه استفاده کنیم. به طور کلی، استفاده از انواع خاموش‌کننده‌های زیر در خانه‌ها رواج دارد.

 • کپسول آتش نشانی ماده شیمیایی مرطوب یا تر (کلاس F)
 • کپسول آتش نشانی گاز کربنیک یا CO2
 • کپسول آتش نشانی پودری
 • کپسول آتش نشانی فوم یا کف

کپسول آتش نشانی مناسب اتاق خواب

اتاق خواب جایی است که ساکنان خانه بیشتر وقت خود را در آنجا سپری می‌کنند. حفظ ایمنی عزیزانمان در هنگام خواب یک اولویت است، بنابراین داشتن کپسول آتش نشانی در اتاق خواب می‌تواند انتخابی محتاطانه باشد. به زمین افتادن یک شمع روشن، گرم شدن بیش از حد دستگاه‌های در حال شارژ یا سیم‌کشی معیوب می‌تواند مقدمه‌ای برای شروع فاجعه‌ای به نام آتش‌سوزی باشد. چه اتاق خواب منشأ شروع آتش‌سوزی باشد و چه جایی دیگر، خوب است که با فعال شدن هشدار دود، برای مقابله با حریق آماده باشیم.

به طور کلی، توصیه می‌شود که در محیطی مانند اتاق خواب از یک خاموش‌کننده فوم استفاده کنید. اما چرا؟ هنگام مقابله با حریق در فضاهای کوچک و بسته مانند اتاق خواب، داشتن میدان دید واضح مفید است. کپسول‌های آتش نشانی فوم مانند کپسول بیوورسال جریان شفافی از آب با مخلوط فوم را تخلیه می‌کنند که هدف قرار دادن شعله‌های آتش را راحت‌تر می‌کند. از طرف دیگر، خاموش‌کننده‌های پودری، هنگام استفاده، مقدار زیادی پودر را تخلیه می‌کنند و مخلوط شدن ذرات معلق پودر و دود در هوا، تشخیص موفقیت‌آمیز آتش را دشوار می‌کند.

کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه

کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه

بر اساس آمار، آشپزخانه شایع‌ترین محل وقوع حریق در خانه‌ها است. با توجه به اینکه احتمال وقوع آتش‌سوزی در آشپزخانه بیشتر از هر قسمت دیگری در خانه است، کاملاً منطقی است که آشپزخانه جزء اولویت‌های اصلی برای نصب کپسول آتش نشانی باشد. کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه محصولی است که توانایی مقابله با حریق‌های ناشی از چربی و روغن (کلاس F) را داشته باشد.

آتش‌سوزی کلاس F را نمی‌توان با خاموش‌کننده‌های معمولی کلاس A/B/C خاموش کرد، زیرا دمای بالای روغن یا چربی در حال سوختن باعث شعله‌ور شدن مجدد آتش خواهد شد. از همین رو، توصیه می‌کنیم که از یک خاموش‌کننده مؤثر برای کلاس F مانند کپسول آتش نشانی بیوورسال استفاده کنید که می‌تواند از شعله‌ور شدن مجدد حریق در آشپزخانه جلوگیری کند.

حال احتمالاً این سؤال برایتان مطرح می‌شود که بهترین مکان برای نصب کپسول آتش نشانی در آشپزخانه کجاست؟ جواب، ورودی آشپزخانه است. دلیل این امر ساده است. بیشتر آتش‌سوزی‌ها در آشپزخانه به این دلیل اتفاق می‌افتند که غذا را روی گاز رها کرده و می‌رویم، پس به احتمال زیاد موقع شروع آتش‌سوزی در بیرون از آشپزخانه هستید. به این ترتیب، اگر کپسول درست در ورودی آشپزخانه قرار داشته باشد، شما می‌توانید به راحتی آن را به دست گرفته و اطفای حریق را شروع کنید. همچنین، با نصب کپسول در قسمت ورودی آشپزخانه، می‌توانید هر زمان که به آشپزخانه می‌روید، فشارسنج آن را چک کنید.

خاموش‌کننده مناسب پارکینگ

پارکینگ یا گاراژ صرفاً جایی برای پارک کردن خودرو نیست. از گاراژها معمولاً به عنوان فضایی برای انبار کردن وسایل و ابزارهای مختلف و حتی به عنوان فضای کارگاهی نیز استفاده می‌کنند. در نتیجه، چنین محیط‌هایی پر از مواد قابل اشتعال مانند روغن، بنزین، رنگ و سایر مواد شیمیایی هستند که می‌توانند به راحتی خطر آتش‌سوزی را چند برابر کنند. یک جرقه کوچک کافی است که این مواد را مشتعل کرده و پارکینگ را به منطقه‌ای پرخطر برای وقوع آتش‌سوزی تبدیل کند

نصب و استفاده از یک کپسول آتش نشانی مؤثر برای مقابله با حریق‌‌های به خصوص گروه B یا مایعات قابل اشتعال مانند کپسول پودر و گاز تدبیر یا کپسول‌های فوم قدرت مانورپذیری شما را افزایش داده و می‌تواند تفاوت بین یک حادثه جزئی و یا فاجعه‌ای بزرگ باشد. تعبیه کپسول آتش نشانی مناسب و استاندارد در پارکینگ، به شما این امکان را می‌دهد که آتش را قبل از آنکه به سایر بخش‌های خانه سرایت کند، به سرعت کنترل و سرکوب کنید.

شارژ مجدد کپسول آتش نشانی

مواد خاموش‌کننده کپسول‌های آتش نشانی خانگی ممکن است به مرور زمان تخلیه شوند و سیلندر فشار خود را از دست بدهد که باعث خواهد شد کپسول در مواقع اضطراری عملکرد لازم را نداشته باشد. از همین رو، پس از هر بار استفاده باید کپسول را مجدداً پر کرده یا به اصطلاح شارژ نمایید. به این طریق، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که خاموش‌کننده در مواقع اضطراری آماده بوده و عملکرد مؤثری داشته باشد. با شارژ مجدد سیلندر، خاموش‌کننده را می‌توان به وضعیت مطلوب آن بازگرداند و آماده استفاده در مواقع اضطراری کرد.

شارژ مجدد کپسول آتش نشانی نه تنها عملکرد بهینه آن را تضمین می‌کند، بلکه همچنین در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. قطعاً، شارژ مجدد کپسول آتش نشانی بسیار ارزان‌تر از خرید یک کپسول جدید است. همچنین، به این طریق می‌توانید به حفظ محیط زیست کمک کنید، زیرا ضایعات تولیدشده توسط خاموش‌کننده‌های دور ریخته‌شده را کاهش می‌دهید. به طور کلی، شارژ مجدد کپسول آتش نشانی یک روش تعمیر و نگهداری حیاتی است که کارایی کپسول‌های آتش نشانی را در مواقع اضطراری تضمین می‌کند.

چنانچه نیاز دارید که کپسول آتش نشانی خود را مجدداً شارژ کنید، می‌توانید از خدمات شارژ شرکت تدبیر با اطمینان خاطر استفاده کنید.

محل نصب کپسول آتش نشانی در منزل

محل نصب کپسول آتش نشانی در منزل

چنانکه قبلاً اشاره شد، کپسول آتش نشانی یک جزء ضروری برای افزایش ضریب ایمنی در هر خانه‌ای است. با استفاده از کپسول آتش نشانی، می‌توانیم آتش‌سوزی‌های کوچک را سریعاً مهار کنیم و از گسترش آتش و بروز فاجعه جلوگیری کنیم. با وجود این، داشتن یک کپسول آتش نشانی تنها زمانی مفید است که در مواقع اضطراری به راحتی قابل دسترسی باشد. در ادامه، به شما خواهیم گفت که کپسول آتش نشانی را در کجای منزل باید نصب کنید.

آشپزخانه

آشپزخانه مهم‌ترین محل برای نصب کپسول آتش نشانی در منزل است، زیرا آشپزخانه محل شروع ۶۵ درصد آتش‌سوزی‌های مربوط به خانه است. اهمیت این قضیه از آنجایی دو چندان می‌شود که آتش‌سوزی چربی و روغن را نمی‌توان با آب مهار کرد.

پارکینگ

پارکینگ یکی دیگر از محل‌های آسیب‌پذیر در مقابل آتش‌سوزی در خانه‌ها به شمار می‌رود، بنابراین نصب کپسول آتش نشانی در این فضا نیز ضروری است. برای دسترسی آسان، کپسول آتش نشانی را می‌توانید بر روی دیوار نزدیک به درب پارکینگ نصب کنید.

طبقات ساختمان

بهتر است که در هر طبقه از ساختمان خود یک کپسول آتش نشانی داشته باشید. نصب کپسول آتش نشانی در هر طبقه از ساختمان یک راهکار مؤثر برای محافظت از خود و عزیزانتان در صورت وقوع آتش‌سوزی است. کپسول آتش نشانی را می‌توانید در طبقات مختلف در نزدیکی راه پله‌ها قرار دهید تا در صورت لزوم، دسترسی به کپسول راحت باشد.

اتاق خواب

توصیه می‌شود که یک کپسول آتش نشانی را در اتاق خواب خود نیز نصب کنید، به خصوص اگر اتاق خواب شما در طبقه بالایی قرار دارد. به این ترتیب، چنانچه در نیمه شب آتش‌سوزی اتفاق بیافتد، به سرعت می‌توانید به کپسول آتش نشانی دسترسی داشته باشید. بهترین محل برای نصب کپسول آتش نشانی در اتاق خواب کنار کلید چراغ است.

نزدیک خروجی

کپسول آتش نشانی را می‌توانید در نزدیکی درهای جلویی و پشتی خانه نیز قرار دهید تا در صورت لزوم، بتوانید به سرعت به کپسول دسترسی داشته باشید. با قرار دادن کپسول نزدیک خروجی‌ها، با اجتناب از جستجوی غیرضروری در سراسر خانه، در زمان باارزش صرفه‌جویی می‌کنید.

زیرزمین

زیرزمین اگرچه فضای مناسبی برای نگهداری وسایل مختلف است، اما در عین حال، می‌تواند محلی برای خطر وقوع آتش‌سوزی باشد. از آنجایی که مواد قابل احتراقی مانند جعبه‌های مقوایی معمولاً در زیرزمین نگهداری می‌شوند، آتش به سرعت می‌تواند از زیرزمین شروع شده و گسترش پیدا کند. کپسول آتش نشانی را بر روی دیوار نزدیک پله‌ها در زیرزمین نصب کنید تا همه بدانند کجاست و در مواقع اضطراری به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

چگونه از کپسول آتش نشانی در منزل استفاده کنیم؟

کارشناسان ایمنی آتش نشانی توصیه می‌کنند که قبل از وقوع شرایط اضطراری، نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی را یاد بگیرید. کپسول آتش نشانی را باید در جایی قرار دهید که به راحتی قابل دیدن و دسترسی باشد. به علاوه، لطفاً توجه داشته باشید که کپسول‌های آتش نشانی در منزل برای مهار حریق در مراحل اولیه طراحی شده‌اند و چنانچه آتش از کنترل خارج شود، باید سریعاً محل را ترک کرده و با آتش نشانی تماس بگیرید. برای استفاده از کپسول آتش نشانی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پین یا ضامن ایمنی کپسول را بکشید.
 • حداقل حدود ۲ متر از آتش فاصله گرفته و کپسول را به سمت مرکز شعله‌های آتش هدف بگیرید.
 • اهرم کپسول را فشار داده و آن را صاف نگه دارید.
 • با حرکت به سمت جلو و عقب، مواد خاموش‌کننده را روی آتش بپاشید تا زمانی که به طور کامل مهار شود.

سؤالات متداول کپسول آتش نشانی برای منزل

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل کدام است؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال، با توجه به قدرت بسیار بالا برای اطفای انواع حریق و مقرون‌به‌صرفگی اقتصادی، بهترین گزینه برای استفاده در منزل است.

هنگام خرید کپسول آتش نشانی برای منزل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید کپسول آتش نشانی خانگی باید سه فاکتور وزن، محل نصب و قیمت کپسول را مد نظر داشته باشیم.

دلایل اصلی بروز آتش‌سوزی در منازل کدامند؟

بر اساس گزارش سازمان NFPA، وسایل پخت و پز و تجهیزات گرمایشی دو علت اصلی بروز آتش‌سوزی در خانه‌ها به حساب می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…