موارد استفاده کپسول بیوورسال

موارد استفاده کپسول بیوورسال

یکی از بهترین کپسول‌های آتش‌نشانی موجود در بازار، کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال هستند. یکی از دلایل اصلی محبوبیت‌ این کپسول‌ها، موارد استفاده گسترده آن‌ها است. از میان هفت کلاس آتش موجود، کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال می‌توانند پنج کلاس آتش را به‌خوبی مهار کنند.

قابلیتی که در دیگر کپسول‌های آتش‌نشانی بازار به‌ندرت دیده می‌شود. در این مطلب قصد داریم تا موارد استفاده کپسول بیوورسال را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید از این کپسول‌های آتش‌نشانی بی‌نظیر در محل کار یا زندگی خود برای اطفا حریق با موثرترین ابزار استفاده کنید. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

کپسول بیوورسال چیست و چرا فروش بالایی دارد؟

کپسول‌های آتش‌نشانی نقش مهمی در مهار آتش دارند. چرا که افراد با استفاده از این کپسول‌ها می‌توانند از گسترش حریق جلوگیری کنند و در نتیجه خسارات مالی و جانی آتش‌سوزی را به حداقل برسانند. به همین خاطر شما همواره باید به دنبال کپسول‌های آتش‌نشانی با کارایی بالا و البته تکنولوژی خاص بروید.

حال قبل از این که به سراغ معرفی موارد استفاده کپسول بیوورسال برویم، بهتر است با این کپسول و دلایل محبوبیت آن آشنا شوید. کپسول آتش نشانی بیوورسال که در آن از ماده اطفا حریق بیوورسال کشور آلمان استفاده می‌شود، یکی از کارآمدترین کپسول‌های آتش‌نشانی در بازار به‌شمار می‌آید.

کپسول‌های خاموش کننده بیوورسال می‌توانند با حذف زنجیره آتش، کاهش اکسیژن و احاطه مولکول‌های سطحی به‌خوبی انواع آتش را مهار کنند. دقیقا به همین خاطر است که طی سال‌های اخیر، کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال توانسته‌اند فروش بسیار زیادی را تجربه کنند و به محبوب‌ترین کپسول آتش‌نشانی بازار تبدیل شوند.

موارد استفاده کپسول بیوورسال کدام‌اند؟

به‌طور کلی موارد استفاده کپسول بیوورسال بسیار گسترده هستند. چرا که شما با استفاده از این کپسول آتش‌نشانی می‌توانید از هفت کلاس آتش، پنج کلاس آتش را به‌خوبی و در سریع‌ترین زمان ممکن مهار کنید. کلاس‌های آتش A، B، C و F که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، به‌خوبی با استفاده از کپسو‌ل‌های آتش‌نشانی بیوورسال مهار می‌شوند. در ادامه با انواع موارد استفاده کپسول بیوورسال آشنا می‌شویم.

استفاده از کپسول بیوورسال برای اطفا آتش کلاس A

یکی از اصلی‌ترین موارد استفاده کپسول بیوورسال، مقابله با آتش کلاس A است. در این کلاس، آتش‌سوزی‌های معمولی و رایج مانند آتش‌ گرفتن مواد جامد مبتنی بر کربن مانند چوب یا کاغذ قرار می‌گیرند.

کپسول‌های بیوورسال می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن این نوع آتش‌سوزی‌ها را با کم‌ترین دردسر مهار کنند. به همین خاطر شما می‌توانید از این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی برای محیط‌هایی که با ریسک آتش‌سوزی کلاس A استفاده کنید.

مقابله با آتش کلاس B؛ از مهم‌ترین موارد استفاده کپسول بیوورسال

یکی دیگر از مهم‌ترین موارد استفاده کپسول بیوورسال، استفاده از این کپسول در مهار آتش‌سوزی کلاس B است. آتش‌سوزی‌های ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند بنزین یا گازوئیل در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. این کلاس آتش در صنایع و برخی از محیط‌های عمومی مانند پمپ بنزین‌ها و سالن‌های تعمیرات خودرو بسیار رایج است.

به همین خاطر می‌توان گفت که قابلیت مهار آتش کلاس B کپسول بیوورسال را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزایای آن دانست. با توجه به این قابلیت، شما می‌توانید از این کپسول آتش‌نشانی در تمام محیط‌هایی که مایعات قابل اشتعال وجود دارند، برای اطفا حریق استفاده کنید.

مقابله با آتش کلاس C

وقتی صحبت از آتش‌سوزی‌های خطرناک و گسترده می‌شود، آتش‌سوزی‌های ناشی از گازهای قابل اشتعال همواره در صدر لیست قرار دارند. به همین خاطر یکی دیگر از موارد استفاده کپسول بیوورسال، مقابله با آتش کلاس C است. این کپسول می‌تواند به‌خوبی هر نوع آتش‌سوزی ناشی از اشتعال گازهایی مانند متان، بوتان و پروپان را به‌خوبی مهار کند.

چرا که با حذف اکسیژن و زنجیره آتش، از گسترش حریق جلوگیری می‌کند. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های کپسول‌های بیوورسال، کاهش حرارت آتش است که از گسترش بیشتر آتش‌سوزی در کلاس C جلوگیری می‌کند.

با کپسول بیوورسال آتش کلاس F را نیز مهار کنید

یکی از خاص‌ترین موارد استفاده کپسول بیوورسال، مهار آتش کلاس F است. چرا که بسیاری از کپسول‌های آتش‌نشانی توانایی مهارت این کلاس آتش را ندارند. کلاس آتش F شامل آتش‌سوزی‌های ناشی از چربی‌ها و روغن‌های خوراکی می‌شود. نوعی از آتش‌سوزی که در ساختمان‌های مسکونی بسیار رایج است و می‌تواند خسارات جانی و مالی بسیار زیادی به بار بیاورد.

اگر قصد مقابله با این نوع آتش در منزل یا محیط کار خود را دارید، خرید کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

استفاده در سیستم‌های اطفا حریق؛ از دیگر موارد استفاده کپسول بیوورسال

باید گفت که موارد استفاده کپسول بیوورسال را نمی‌توان مطابق با کلاس‌های آتش دسته‌بندی کرد. بلکه شما می‌توانید از این کپسول‌ها در سیستم‌های اطفا حریق نیز به‌عنوان یک ماده بسیار مطمئن استفاده کنید.

همچنین می‌توان کپسول‌های بیوورسال را در قسمت‌های مختلف ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری قرار داد تا در صورت آتش‌سوزی، اطفا حریق در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. همچنین با توجه به اثربخشی بالا و موارد استفاده گسترده کپسول بیوورسال، شما می‌توانید آن را به‌صورت شخصی در منزل، محل کار یا حتی خودرو خود نگهداری کنید.

کپسول‌های بیوورسال توسط آتش‌نشانان استفاده می‌شوند

یکی دیگر از موار‌د استفاده کپسول بیوورسال، اطفا حریق با استفاده از این کپسول توسط آتش‌نشانان است. به علت کارایی بسیار مناسب و قیمت فوق‌العاده، بسیاری از آتش‌نشانان از کپسول‌های بیوورسال در ماموریت‌های خود استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل این امر، موارد استفاده گسترده کپسول بیوورسال است.

چرا که آتش‌نشانان می‌توانند تنها با یک کپسول بیوورسال، انواع کلاس‌های آتش را مهار کنند. پس تفاوتی ندارد که شما یک کاربر خانگی هستید یا به‌عنوان یک آتش‌نشان در ماموریت‌های سخت با حریق مقابله می‌کنید، در هر صورت کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال می‌توانند انتخاب اول شما برای اطفا حریق باشند.

شرکت تدبیر؛ پیشرو در فروش انواع کپسول‌های بیوورسال

می‌توان گفت که یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت و فروش بالای کپسول‌های بیوورسال، تنوع گسترده موارد استفاده آن‌ها است. شما با استفاده از این کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توانید با پنج کلاس آتش‌سوزی مقابله کنید و از بروز خسارت‌های جانی و مالی در صورت وقوع آتش‌سوزی جلوگیری نمایید.

به همین خاطر پیشنهاد می‌شود برای سیستم اطفا حریق، ساختمان و حتی خودروی خود یکی از این کپسول‌ها را خریداری کنید. شرکت تدبیر یکی از مجموعه‌های پیشرو در زمینه تولید و فروش انواع کپسول‌های بیوورسال است. شما می‌توانید انواع مدل‌های این کپسول آتش‌نشانی را به‌صورت مستقیم از مجموعه ما خریداری کنید

سوالات متداول از موارد استفاده کپسول آتش نشانی بیوورسال

چرا بیوورسال بالاترین فروش را در بین کپسول های آتش نشانی دارد؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال در همه کلاس های آتش کاربرد دارد و  مانع اشتعال و برگشت دوباره حریق می شود. به دلیل همین ویژگی ها بالاترین میزان فروش در بین کپسول آتش را به خود اختصاص داده اند.

کاربرد کپسول بیوورسال چیست؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال بر خلاف سایر کپسول های آتش نشانی برای خاموش کردن همه کلاس های آتش کاربرد دارند.

پست قبلی

مواد تشکیل دهنده کپسول بیوورسال

پست بعدی

مشخصات کپسول بیوورسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…