انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان

انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان

افزایش ایمنی بیمارستان با انواع کپسول آتش نشانی

هر بیمارستان باید یک سیستم ایمنی برای مهار آتش شامل چندین کپسول آتش نشانی داشته باشد. زیرا بیمارستان‌ها محیط‌های مستعد برای آتش‌سوزی در کلاس‌های مختلف از جمله کلاس A، B و F هستند. نکته مهم دیگر چالش‌های تامین ایمنی در این محیط‌ها است زیرا برخی از بیماران ممکن است قادر به راه رفتن نباشند و برخی نیز به دلیل دریافت خدمات درمانی مجبور به استفاده از ویلچر هستند.

عدم تحرک این بیماران، تخلیه محیط را دشوار می‌کند. همین مسایل باعث می‌شوند تجهیزات مهار آتش در این محیط از اهمیت بیشتری برخوردار باشند. بنابراین در این مطلب با انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان آشنا می‌شویم.

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال برای انواع کلاس‌های آتش در بیمارستان

خطرات آتش سوزی در بیمارستان شامل سیلندرهای گاز و کپسول‌های اکسیژن، تجهیزات برقی پر انرژی، وسائل آشپزخانه، استفاده بیش از حد از پریزها و کابل‌ها و همچنین سیگار کشیدن است. بر همین اساس، سیستم‌های مهار آتش برای بیمارستان‌ها، با توجه به کلاس‌های آتش و مواد سوختنی موجود در محیط‌های بیمارستانی انتخاب می‌شوند. مزیت عمده بیوورسال در این است که می‌تواند در مهار انواع کلاس‌های آتش موثر باشد.

در ادامه با کلاس‌های رایج آتش در محیط‌های بیمارستانی و دیگر مراکز خدمات درمانی آشنا می‌شویم:

 • کلاس A: این کلاس از آتش دارای مواد سوختنی جامد مانند کاغذ، چوب و پارچه است که در بیمارستان‌ها نیز وجود دارند. کپسول آتش نشانی بیوورسال به راحتی می‌تواند آتش‌های این کلاس را خاموش کند
 • کلاس B: این کلاس از آتش به حریق ناشی از مایع و گاز اشاره دارد. در محیط‌های بیمارستانی این نوع مواد وجود دارند. کپسول آتش نشانی بیوورسال قابلیت مهار این کلاس از آتش را دارد
 • کلاس E: این کلاس شامل آتش سوزی وسائل الکترونیکی است. با توجه به اینکه در بیمارستان‌ها از انواع تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود، کپسول بیوورسال می‌تواند در صورت بروز آتش سوزی موثر واقع شود
 • کلاس F: این کلاس شامل آتش حاصل از روغن یا چربی مورد استفاده برای پخت و پز است. اگرچه از نظر فنی این کلاس از آتش زیرمجموعه‌ای از آتش سوزی‌های ناشی از مایعات یا گازهای قابل اشتعال هستند، اما به دلیل دماهای بسیار بالای آن، با آتش سوزی‌های معمولی متفاوت است. کپسول آتش نشانی بیوورسال در صورت بروز آتش در بخش آشپزخانه بیمارستان‌ها، می‌تواند آن را به خوبی مهار کند.

خرید کپسول بیوورسال

مزایای استفاده از انواع کپسول آتش نشانی بیوورسال در بیمارستان

کپسول‌ آتش نشانی بیوورسال در اندازه‌های مختلف برای کاربردهای بیمارستانی بهترین گزینه هستند. این کپسول‌ها ساخت آلمان هستند و مواد مورد استفاده در آنها مزایای زیادی دارند؛ از جمله اینکه این مواد در حال حاضر قوی‌‎ترین ماده اطفا حریق در دنیا محسوب می‌شوند و دارای عمر بسیار طولانی هستند.

دیگر مزایای کپسول آتش نشانی بیوورسال عبارتند از:

 • دوستدار محیط زیست و تجزیه‌پذیر
 • فاقد مواد سمی و زیان‌آور
 • بدون پسماند و آلودگی‌های محیطی
 • ضریب مصرفی کم مواد نسبت به سایر مواد اطفایی

لازم به ذکر است که ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال توانایی خاموش کردن آتش‌های حجیم را نیز دارد. قدرت پرتاب این کپسول‌ها بسیار مناسب و از ۶ متر تا بیش از ده متر متغیر است. بدین ترتیب می‌توان انواع آتش سوزی موجود در مراکز بیمارستانی را از فاصله نسبتا مناسبی مهار کرد.

از جمله ویژگی‌های انواع کپسول آتش نشانی بیوورسال بیمارستان نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای بدنه کششی، مقاوم و فراتر از استاندارد
 • دارای پوشش داخلی ویژه برای عمر بالای سیلندر و مواد
 • عدم بازگشت شعله پس از اطفا
 • قابلیت استفاده آسان
 • عدم نیاز به شارژ و هزینه‌های سالانه
 • سرعت اطفا بالا برای جلوگیری از توسعه آتش

خرید انواع کپسول آتش نشانی بیوورسال مناسب بیمارستان از شرکت تدبیر

با توجه به اینکه هزاران نفر از افراد آسیب‌پذیر در بیمارستان‌ها حضور دارند، هرگونه آتش‌سوزی می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. از این گذشته، بیمارستان‌ها راهروهای طولانی و سازه‌های پیچیده‌ای دارند که در شرایط اضطراری می‌تواند عملیات امداد و نجات را برای افراد به شدت دشوار کند.

شرکت تدبیر با برخورداری از به‌روزترین فناوری‌ها، انواع کپسول آتش نشانی را برای کاربرد در بیمارستان تامین می‌کند. ما در تدبیر آماده هستیم تا بهترین کپسول آتش نشانی بیوورسال را برای کاربردهای بیمارستانی و استفاده در دیگر مراکز خدمات درمانی به شما ارائه دهیم. برای دریافت خدمات مشاوره و آگاهی از قیمت و مشخصات این محصولات، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پست قبلی

قابلیت بیوورسال در پاکسازی محیط

پست بعدی

کپسول آتش نشانی مناسب ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو