انواع سیستم اطفا حریق خودکار

انواع سیستم اطفا حریق خودکار

سیستم اطفا حریق خودکار سیستمی است که می‌تواند آتش را بدون نیاز به دخالت انسان شناسایی و خاموش یا مهار کند. سیستم‌های اتوماتیک مهار آتش دارای ابزاری برای تشخیص آتش، فعال‌سازی تجهیزات و مهار آتش هستند. سیستم‌های اطفا حریق تمام اتوماتیک نیاز به وابستگی به اشخاص برای کشف و مقابله با آتش را از بین می‌برند.

این سیستم‌ها در عرض چند ثانیه پس از وقوع آتش‌سوزی، وقوع آن را تشخیص می دهد و به‌طور خودکار تجهیزات سیستم را فعال می‌کنند و عوامل خاموش کننده را مستقیما به قلب آتش می‌رسانند. گروه تولیدی صنعتی تدبیر انواع این سیستم‌ها متناسب با وسعت فضاهای داخلی و بیرونی و نوع سیستم مورد نیاز به شما پیشنهاد می‌دهد. برخی از انواع سیستم‌های خودکار مهار آتش شرکت تدبیر را با هم مرور می‌کنیم.

انواع سیستم اطفا حریق

در ادامه شما را بیشتر با این سیستم های اطفا حریق آشنا می کنیم.

سیستم گازی آیروسل

آیروسل نوعی ماده غیر سمی است که با واکنش گرمازا یا به‌صورت الکترونیکی فعال می‌شود. این ماده در سیستم اطفا حریق اتوماتیک آیروسل از طریق ژنراتورها به‌همراه گاز در محوطه آتش تزریق می‌شود و زنجیره ایجاد آتش را قطع و آن را مهار می‌کند. مزیت این سیستم در هماهنگی با استانداردهای زیست محیطی، کارایی برای انواع آتش در مقیاس‌های مختلف و عدم نیاز به لوله‌کشی و مخازن بزرگ است.

سیستم گازی FM 200

گاز FM 200 یک گاز اطفا حریق کاربردی است که با حذف رادیکال‌های آزاد یا عناصر گرما از زنجیره تولید آتش، آن را خاموش می‌کند. غلظت معمولی یک سیستم گازی FM 200 معمولا بین ۷.۹ درصد تا ۸.۵ درصد است. یکی از مزایای این سیستم، بی‌خطر بودن آن برای انسان‌ و مزیت دیگر آن این است که هیچ ردی از خود روی تجهیزات و ساختمان برجا نمی‌گذارد.

سیستم اطفا حریق مه‌آب

اساس کار در سیستم مهار آتش واترمیست یا مه‌آب، ایجاد مه با استفاده از ذرات ریز آب در ابعاد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ میکرون است. در این سیستم هم عامل گرما از آتش حذف می‌شود و هم وجود مه‌آب از رسیدن اکسیژن بیشتر به آتش جلوگیری می‌کند.

سیستم اتوماتیک گاز CO2

زنجیره یا مثلث آتش عبارت است از مواد سوختنی، اکسیژن و گرما. در سیستم اتوماتیک گاز CO2، عامل اکسیژن از این مثلث حذف و آتش خاموش می‌شود. برخی از مزایای استفاده از این سیستم عبارتند از: سرعت عمل بالا، عایق بودن الکتریکی گاز CO2 و عدم آسیب به محیط زیست.

سیستم اطفا حریق اسپرینکلر

سیستم اطفایی اسپرینکلر نوع دیگری از سیستم‌های خودکار مهار آتش بر پایه آب است. در این روش از فشار بالای آب برای مهار آتش استفاده می‌شود. اسپرینکلرها همچنین دارای یک حباب شیشه‌ای حاوی جیوه هستند که در معرض گرمای آتش، حباب شکسته شده و سیستم در آن بخش، فعال می‌شود.

زندگی و کسب‌وکار ایمن با تجهیزات و سیستم‌های اطفا حریق تدبیر

گروه تولیدی صنعتی تدبیر یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تامین انواع مواد اطفایی از کشورهای اروپایی و تولید تجهیزات دستی و خودکار مهار آتش و طراحی و اجرای سیستم‌های مهار آتش در ایران و کشورهای همسایه است.

برای بهره‌مندی از خدمات این مجموعه کافی است با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا علاوه‌بر از بهره‌مندی از خدمات مشاوره، روند تحقیق پروژه و طراحی سیستم اطفا حریق مورد نیاز در ساختمان یا فضای کسب‌وکار شما آغاز شود و با اجرای این سیستم یا تهیه تجهیزات لازم، ایمنی مورد نیاز را در فضاهای مسکونی یا کسب‌وکار خود ایجاد کنید.

 

پست قبلی

آیروسل چیست؟

پست بعدی

خرید کپسول آتش نشانی در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…