بهترین نوع کپسول آتش نشانی برای منزل

بهترین خاموش کننده برای منزل حافظ جان و مال شما است

به‌طور معمول بیشتر افراد با ضرورت وجود تجهیزات اطفا حریق در خانه و ساختمان آشنا نیستند. زیرا عموما تا حریق پیش نیاید، اهمیت خاموش‌کننده‌ها کاملا روشن نمی‌شود.

با این حال باید به‌خاطر داشت که استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی می‌تواند آسیب‌های جانی و مالی ناشی از آتش‌سوزی را کاهش دهد. اما در این بین باید کدام نوع از مواد اطفایی و کدام نوع از کپسول‌ها را انتخاب کنیم؟ در این مطلب با بهترین خاموش کننده برای منزل آشنا می‌شویم.

مزایای استفاده از بهترین خاموش کننده‌های آتش در منزل

بروز حریق حتی در صورت عدم صدمات جانی و سلامتی، می‌تواند هزینه‌های زیادی روی دست ساکنان منزل بگذارد. این درحالی است که در صورت انتخاب بهترین خاموش کننده برای منزل می‌توانید در مدت زمانی کمی از یک بروز فاجعه پیشگیری کنید.

در ادامه با برخی از مزایای استفاده از کپسول‌های آتش نشانی در خانه آشنا می‌شویم:

• بهترین خاموش کننده برای منزل از توسعه آتش در خانه جلوگیری می‌کند
• کپسول‌های آتش نشانی خانگی قابل هستند می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید
• یادگیری کار با کپسول‌های آتش نشانی خانگی آسان است
• استفاده از بهترین خاموش کننده برای منزل، تضمینی برای سلامتی ساکنان است

بهترین خاموش کننده منزل باید انواع کلاس‌های آتش را مهار کند

هیچکس نمی‌تواند مطمئن باشد که آتشی که در منزل ممکن است ایجاد شود، به کدام کلاس تعلق دارد و دارای چه ویژگی‌هایی است. بنابراین بهتری اقدام پیشگیرانه این است که با انواع کلاس‌های آتش رایج در ساختمان‌ها آشنا باشید و کپسول و ماده اطفایی را انتخاب کنید برای مهار انواع کلاس‌های آتش کاربرد داشته باشد.

انواع کلاس‌های آتش که ممکن است در خانه رخ دهند عبارتند از:
• کلاس A: این نوع از آتش عموما ناشی از مواد قابل احتراق مانند کاغذ و چوب است
• کلاس B: این نوع از آتش ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند روغن‌های آشپزی، بنزین، نفت و … ایجاد می‌شود
• کلاس C: آتش‌سوزی‌های ناشی از سیم‌کشی‌های برق معمولا در این گروه قرار می‌گیرند
انواع خاموش کننده‌های آتش خانگی
کپسول‌های آتش‌نشانی بین یک تا سه نوع کلاس از آتش را مهار می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است مدل‌های خاموش کننده را با برچسب AB، BC یا ABC مشاهده کنید. در حال حاضر چند مدل از کپسول‌های مهار آتش برای منازل استفاده می‌شوند که در یکی از این گروه‌ها قرار می‌گیرند:
• کپسول‌های آتش‌نشانی پودری: هنگامی‌که از این کپسول‌های آتش‌نشانی استفاده می‌کنید، پودری مبتنی بر مواد شیمیایی اسپری می‌شود که به‌طور موثری شعله های آتش را خاموش می‌کند
• کپسول‌های آتش‌نشانی مبتنی‌بر آب: این کپسول‌های آتش‌نشانی حاوی آب و مواد افزودنی هستند و به مبارزه با منبع آتش کمک می‌کند اما فقط با کلاس‌های آتش A و B مطابقت دارند
• کپسول‌های آتش‌نشانی گازی: این کپسول‌ها میزان اکسیژن اطراف آتش را کاهش می‌دهند و بر توانایی آن برای ادامه سوختن تاثیر می‌گذارند
• کپسول‌های آتش‌نشانی فوم: این کپسول‌ها نیز رایج هستند اما یک اشکال عمده دارند و آن این‌که نمی‌توان از آن‌ها در مهار آتشی استفاده کرد که منشا آن وسایل برقی خانگی است

بهترین خاموش کننده آتش برای منزل کدام کپسول است؟

در بین تمامی خاموش‌کننده‌های آتش خانگی، گروه کپسول‌های پودری طرفدار بیشتری دارد؛ زیرا این خاموش‌کننده‌ها می‌توان هر سه کلاس آتش رایج در منازل را خاموش کنند. البته این گروه از خاموش‌کننده‌ها نیز انواعی دارند که بهترین آن‌ها دارای مواد اطفایی بیوورسال است.

مزیت این ماده اطفایی نسبت به مواد شیمیایی دیگر کپسول‌ها در این است که یک ماده سمی نیست، با محیط زیست سازگار است و همچنین کمترین ضرر را برای لوازم خانگی دارد. بنابراین با قطعیت می‌توانیم کپسول‌های بیوورسال را به‌عنوان بهترین خاموش کننده آتش برای منزل به شما معرفی کنیم.

برخی از مزایای استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال عبارتند از:
• جداسازی و حذف عناصر زنجیره آتش و مهار آتش
• برخورداری از خاصیت سردکنندگی و کاهش حرارت آتش و مواد سوختنی
• خاموش کردن تمامی کلاس‌های آتش خانگی و ساختمانی
• قیمت مقرون‌به‌صرفه نسبت به عملکرد آن
• ضریب مصرف کمتر ماده بیوورسال نسبت به خاموش‌کننده‌های دیگر
• بدون هیچ نوع ضرر برای پوست و بدن
• سازگاری با محیط زیست
• امکان استفاده در تمامی بخش‌های خانه و ساختمان

نکات راهنمای خرید بهترین خاموش کننده برای منزل

ما ماده اطفایی بیوورسال و کپسول‌های بیوورسال را به شما معرفی کردیم. اما در زمان خرید این خاموش‌کننده‌ها باید به چه نکاتی توجه کنیم. پیش از هرچیز باید بگوییم شما باید روی بدنه کپسول، علامت ABC را مشاهده کنید که نشان می‌دهد این خاموش‌کننده از امکان اطفا حریق درهر سه کلاس آتش رایج در منازل است.

نکات مهم دیگر در زمان خرید خاموش کننده برای خانه عبارتند از:
• محل قرار دادن کپسول: می‌خواهید کپسول را روی دیوار نصب کنید یا روی زمین قرار دهید؟ قرار است آن را در آشپزخانه بگذارید یا در انباری یا اتاق خواب یا گوشه اتاق نشیمن؟ تعیین مکان و ابعاد فضا همچنین می‌تواند عاملی برای انتخاب وزن آن باشد
• وزن کپسول: کپسول‌های آتش نشانی خانگی نباید بیش از اندازه سنگین باشند تا اعضای خانواده بتوانند از آن‌ها برای مهار آتش استفاده کنند
• برند کپسول آتش‌نشانی: برندهای مختلفی در حال ارائه کپسول‌های بیوورسال هستند. برای اطمینان از کارایی محصول و خدمات شارژ و پشتیبانی مناسب، معتبرترین برند را انتخاب کنید

تدبیر؛ برترین برند عرضه کننده خاموش کننده برای منزل

خرید خاموش کننده آتش برای منزل، یک سرمایه‌گذاری عاقلانه برای پیشگیری از بروز و توسعه آتش و ایجاد صدمات مالی و جانی است. همچنین برای خرید پیشنهاد می‌کنیم کپسول‌های بیوورسال را انتخاب کنید که هیچ ضرری برای سلامتی ساکنان ندارند و می‌توانند تمامی کلاس‌های آتش خانگی را مهار کنند.
گروه تولیدی صنعتی تدبیر یکی از برترین شرکت‌های فعال در واردات مواد، طراحی تجهیزات، تولید و اجرای پروژه‌های اطفا حریق در ایران است. ما برای تولید محصولات خود، مواد اطفایی بیوورسال اصل آلمان را استفاده می‌کنیم که از بیشترین کارایی در مهار آتش برخوردار هستند.

برای استفاده از خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت تدبیر تماس بگیرید. همچنین می‌توانید انواع خاموش کننده‌های آتش را متناسب با محل استفاده از سایت ما خریداری کنید.

سوالات متداول بهترین کپسول آتش نشانی خانگی

بهترین کپسول آتش نشانی خانگی کدام است؟

در آتش سوزی منزل مشخص نیست که چه نوع کلاس آتشی است بنابراین بهترین گزینه کپسول آتش نشانی بیوورسال است که برای اطفای حریق همه کلاس های آتش مناسب است.

بهترین کپسول آتش نشانی خانگی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین نوع  کپسول خانگی کپسول آتش نشانی بیوورسال است که برای همه کلاس های آتش مناسب و از همه مهمتر غیر سمی برای انسان و حالت خورندگی ندارد.

پست قبلی

بهترین خاموش کننده مایعات

پست بعدی

خاموش کننده مایعات قابل اشتعال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…