بهترین خاموش کننده آتش

خاموش‌ کننده‌های آتش از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی در ساختمان‌ها هستند. این تجهیزات اطفا حریق باید بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن انواع کلاس‌های آتش‌سوزی را خاموش کنند تا خسارات جانی و مالی آتش‌سوزی به حداقل برسد.

اما سوال اینجاست که بهترین خاموش کننده آتش، کدام خاموش‌کننده است؟ کدام کپسول آتش‌نشانی می‌تواند با انواع گروه‌های آتش‌سوزی مقابله کند و مهم‌ترین ویژگی‌های یک خاموش‌کننده آتش مناسب چیست؟ در این مطلب از شرکت تدبیر به این سوالات مهم پاسخ می‌دهیم و بهترین خاموش کننده آتش را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین خاموش کننده آتش چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از این که به سراغ معرفی بهترین خاموش کننده آتش برویم، بهتر است با ویژگی‌های مهم این تجهیز اطفا حریق آشنا شویم. ویژگی‌هایی که یک خاموش‌کننده آتش یا کپسول آتش‌نشانی باید تمام آن‌ها را دارا باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سرعت و اثربخشی بالا اشاره کرد.

همچنین بهترین خاموش کننده آتش باید بتواند انواع کلاس‌های آتش‌سوزی را مهار کند تا بتوان با خیال راحت از آن در ساختمان‌های تجاری، صنعتی، مسکونی، نظامی و اداری استفاده کرد. در ادامه با ویژگی‌های بهترین خاموش‌کننده آتش آشنا می‌شویم.

کاهش حرارت آتش

حرارت بالای آتش یکی از اصلی‌ترین دلایل سرایت سریع آن به قسمت‌های مختلف ساختمان است. چرا که هرچه حرارت آتش بالاتر باشد، مواد قابل اشتعال قسمت‌های دیگر سازه با سرعت بیشتری دچار آتش‌سوزی می‌شوند. به همین خاطر بهترین خاموش کننده آتش، باید بتواند در مرحله اول حرارت آتش را کاهش دهد.

عموما کپسول‌های آتش‌نشانی برتر با افزایش کشش سطحی آب، نفوذپذیری و خاصیت سردکنندگی آن را افزایش می‌دهند. به همین خاطر با پاشش مواد اطفا حریق، حرارت آتش به مرور زمان کم می‌شود.

بهترین خاموش‌کننده آتش  باید زنجیره حریق را حذف کند

احتمالا در ویدیوهای آتش‌سوزی انفجارهای بسیار بزرگ را در حین آتش‌سوزی و حتی در پایان آن دیده‌اید. گازهای جمع‌شده در زیر آوار ساختمان و یا برخی قسمت‌ها، می‌تواند باعث ایجاد انفجارهایی بسیار بزرگ شود. حال بهترین خاموش کننده آتش باید بتواند با از بین بردن این گازها، زنجیره آتش را حذف کند.

چرا که انفجار این گازها می‌تواند خسارات مالی و جانی بسیار شدیدی را باقی بگذارد. برای مثال خاموش کننده بیوورسال به‌عنوان بهترین خاموش کننده آتش، می‌تواند با محصور کردن این گازها از انفجار آن‌ها جلوگیری کند.

جلوگیری از تماس اکسیژن و سوخت با آتش

آتش برای این که بتواند قدرت بیشتری پیدا کند و همواره در حال شعله‌ور شدن باشد، به اکسیژن نیاز دارد. به همین خاطر یک خاموش‌کننده آتش کارآمد، باید بتواند از تماس اکسیژن با آتش جلوگیری کند. در کپسول‌های آتش‌نشانی این وظیفه بسیار مهم برعهده فوم یا پودر است.

با پاشش فوم بر روی آتش، لایه‌ای روی آتش شکل می‌گیرد تا تماس اکسیژن با آن قطع شود. به این شکل آتش‌سوزی در مدتی بسیار کوتاه مهار می‌شود. البته باید اشاره کرد که برای مهار آتش، مقدار زیادی فوم باید پاشیده شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین خاموش کننده آتش، جلوگیری از تماس سوخت با آتش است. خاموش‌کننده‌های آتش استاندارد با احاطه مولکول‌های سوخت، از تبخیر آن‌ها و در نتیجه افزایش شعله‌های آتش جلوگیری می‌کنند.

اثربخشی مناسبی در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی داشته باشد

به‌طور کلی آتش‌سوزی در هفت کلاس دسته‌بندی می‌شود. بهترین خاموش کننده آتش باید بتواند حداقل با چهار کلاس آتش‌سوزی A، B، C و F که از رایج‌ترین انواع آتش‌سوزی هستند، به‌خوبی و با کم‌ترین دردسر مقابله کند. تنها برخی از کپسول‌های آتش‌نشانی از این ویژگی برخوردار هستند که کپسول آتش نشانی بیوورسال یکی از آن‌ها است.

کپسول بیوورسال با مواد اطفا حریق ویژه خود می‌تواند با آتش‌سوزی‌های کلاس  A، B، C و F به‌خوبی مقابله کند.

برای پوست و بدن انسان مضر نباشد

بسیاری از مواد مورد استفاده در خاموش‌کننده‌های آتش سمی هستند و می‌توانند باعث آسیب‌دیدگی پوست و اجزای حساس انسان مانند چشم شوند. به همین خاطر یک خاموش‌کننده خوب باید در کنار مهار آتش، به پوست و بدن انسان ضرری نرساند. از چنین خاموش‌کننده آتشی می‌توان در سیستم‌های اطفا حریق خودکار نیز بدون هیچ‌گونه نگرانی استفاده کرد.

برای مثال خاموش‌کننده آتش بیوورسال با پوست انسان سازگاری مناسبی دارد و در ساخت آن از کم‌ترین مواد شیمیایی مضر برای انسان استفاده شده است.

به محیط زیست آسیب نزند

اهمیت استفاده از خاموش‌کننده‌های آتش دوستدار محیط زیست طی سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. چرا که از این مواد در محیط‌های جنگلی و روستایی برای مهار آتش استفاده می‌شود. همچنین باقی‌مانده مواد اطفا حریق پس از پایان آتش‌سوزی می‌تواند بر محیط زیست اطراف تاثیر منفی بگذارد. به همین خاطر بهترین خاموش کننده آتش باید در کنار کارایی مناسب، آسیبی به محیط زیست نزند.

سرعت مهار بالایی داشته باشد

یکی از مهم‌ترین پارامترها در مهار آتش‌سوزی، سرعت است. چرا که هرچه آتش سرایت بیشتری به قسمت‌های مختلف کند، مهار آن دشوارتر می‌شود. به همین خاطر چند ثانیه یا چند دقیقه ابتدایی در مهار آتش‌سوزی اهمیت بسیار زیادی دارد. خاموش‌کننده‌های آتش باید بتوانند در همان دقایق اولیه با بهترین کارایی، آتش‌سوزی را مهار کنند.

به همین خاطر اگر به دنبال یک خاموش‌کننده آتش بی‌نظیر هستید، سرعت مهار آن را حتما در نظر داشته باشید.

بهترین خاموش کننده آتش کدام است؟

با ویژگی‌های اصلی بهترین خاموش کننده آتش آشنا شدیم. حال اگر بخواهیم به شما خاموش‌کننده‌ای را معرفی کنیم که از تمام این ویژگی‌ها برخوردار باشد، باید به سراغ خاموش‌کننده بیوورسال برویم. یک ماده اطفا حریق آلمانی که از آن در انواع تجهیزات اطفا حریق مانند کپسول‌های آتش‌نشانی استفاده می‌شود.

بیوورسال چهار کلاس آتش‌سوزی A، B، C و F را در سریع‌ترین زمان ممکن مهار می‌کند، حرارت آتش را کاهش می‌دهد، ضرری برای محیط زیست و بدن انسان ندارد و همچنین در کپسول‌های آتش‌نشانی متنوعی قابل تهیه است. پس اگر به دنبال بهترین خاموش‌کننده آتش هستید، بیوورسال را می‌توان شایسته‌ترین گزینه برای اطفا حریق دانست.

شرکت تدبیر مرجع تخصصی تولید و فروش بهترین خاموش کننده آتش

خاموش‌کننده بیوورسال در کنار مزایایی مانند اثربخشی بالا، قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. شما می‌توانید انواع کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال را از شرکت تدبیر به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی خریداری کنید. مجموعه ما یکی از باسابقه‌ترین و مجرب‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید و فروش تجهیزات اطفا حریق در ایران است.

شما می‌توانید بهترین انواع این خامو‌ش‌کننده آتش را از ما خریداری کنید و دیگر نگران آتش‌سوزی در ساختمان خود نباشید. چرا که بیوورسال به‌عنوان بهترین خاموش‌کننده آتش همیشه در کنار شما خواهد بود.

سوالات متداول بهترین خاموش کننده آتش

بهترین خاموش کننده آتش چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین خاموش کننده آتش باید در مرحله اول دارای استانداردهای تایید شده باشد و برای انسان و محیط زیست مخرب نباشد.

بهترین کپسول آتش نشانی در حال حاضر کدام است؟

بیورسال تدبیر با قدرت بالای خاموش کردن آتش در انواع کلاس آن در حال حاضر جزو اولین کپسول آتش نشانی مطرح و پر فروش است.

بهترین خاموش کننده آتش را از کجا تهیه کنیم؟

گروه صنعتی تدبیر با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه خاموش کننده های آتش و ارائه با کیفیت ترین کپسول های آتش نشانی در خدمت شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه سایت مراجعه کنید.

پست قبلی

بهترین مارک خاموش کننده آتش

پست بعدی

معرفی سیستم اطفاء حریق آیروسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…