کپسول آتش نشانی مناسب ساختمان

کپسول آتش نشانی مناسب ساختمان

افزایش ایمنی ساختمان با انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب

آتش‌سوزی یک رویداد غم‌انگیز است که می‌تواند تاثیرات تکان‌دهنده‌ای بر بسیاری از جنبه‌های زندگی داشته باشد. چنین رویدادی ممکن است در اثر اتفاقی بسیار ساده مانند افتادن آتش سیگار روی فرش و یا شعله‌ور شدن روغن سرخ‌کردنی در آشپزخانه پدیدرخ دهد. از این‌رو، داشتن یک کپسول آتش نشانی مناسب برای ساختمان جهت استفاده در شرایط اضطراری، بسیار حیاتی است. در این مطلب به انواع آتش‌هایی که می‌توانند ساختمان‌ها را تهدید کنند و همینطور بهترین راهکار مقابله با آنها در ساختمان‌ها می‌پردازیم.

انواع کلاس‌های آتش رایج در ساختمان‌ها

آتش‌ها بسته به منشا آتش سوزی، به پنج دسته A، B، C، D و K تقسیم می‌شوند. اما از میان این پنج دسته، چهار سه دسته هستند که امکان دارد در ساختمان‌ها پدید بیایند. کلاس آتش نوع پنجم، حاصل از فلزاتی مانند سدیم، تیتانیوم و منیزیم است که در یک ساختمان نسبت به دیگر کلاس‌ها از اهمیت زیادی برخوردار نیست. از این رو، داشتن کپسول آتش نشانی مناسب برای ساختمان که قابلیت اطفای این کلاس‌های آتش را داشته باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع کلاس‌های آتش رایج در ساختمان‌ها عبارتند از:

  • کلاس A: آتش ناشی از مواد جامد مانند چوب یا کاغذ، پارچه و برخی پلاستیک‌ها
  • کلاس B: آتش ناشی از مایعات یا گازها مانند الکل، اتر، بنزین یا گریس
  • کلاس C: آتش ناشی از خرابی الکتریکی در لوازم خانگی، تجهیزات الکترونیکی و سیم‌کشی
  • کلاس K: آتش ناشی از روغن پخت‌وپز

چرا کپسول آتش نشانی بیوورسال بهترین انتخاب برای ساختمان است؟

داشتن کپسول آتش نشانی مناسب در ساختمان می‌تواند در صورت بروز آتش سوزی، از تبدیل یک حریق کوچک به یک آتش غیرقابل مهار جلوگیری کند. کپسول آتش نشانی بیوورسال یک خاموش‌کننده بی‌نظیر برای ساختمان است. این کپسول با برخورداری از فناوری روز آلمان، از پایه‌های گیاهی ساخته شده و به منظور خاموش کردن آتش‌های پرحجم کاربرد دارد.

کپسول آتش نشانی بیوورسال دارای یک ماده قوی فرمولاسیون‌شده به نام بیوورسال است که قوی‌ترین ماده برای اطفا در جهان به‌شمار می‌رود. از لحاظ فنی باید گفت بیوورسال به‌صورت کنسانتره فرمول شده و به‌وسیله آب رقیق می‌شود. ماده حاصل قادر است با محصور کردن هیدروکربن‌ها، آتش را به گونه‌ای مهار کند که در هنگام عملیات و بعد از آن، امکان اشتعال مجدد وجود نداشته باشد.

البته دامنه کاربردهای کپسول آتش نشانی بیوورسال تنها به ساختمان‌ها محدود نمی‌شود و این کپسول قابلیت اطفای طیف گسترده‌ای از انواع آتش‌ها را دارا است. همچنین باید گفت کپسول آتش نشانی بیوورسال از توانایی خاموش کردن کلاس‌های آتش گفته‌شده که ممکن است در ساختمان رخ دهند، برخوردار است.

ویژگی‌ها و مزایای کپسول آتش‌نشانی بیوورسال

محتویات این کپسول از ۹۴ درصد آب و ۶ درصدر بیوورسال تشکیل شده است. کپسول آتش نشانی بیوورسال با بهره‌گیری از به‌روزترین فناوری جهان به شما کمک می‌کند با خاموش کردن یک آتش سوزی کوچک، بتوانید تا زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی، جان و دارایی خود را نجات داد. از دیگر مزایای کپسول می‌توان به سازگاری آن با محیط زیست اشاره کرد. در واقع این کپسول طوری ساخته شده که برای محیط زیست و جانداران هیچ‌گونه ضرری نداشته باشد.

از سوی دیگر، طراحی و ساخت این کپسول‌ها به‌گونه‌ای است که محتویات آنها باعث ایجاد خوردگی وسایل نمی‌شود. به همین دلیل در کارگاه‌ها که تاسیسات بسیار حساسی وجود دارد، کپسول بیوورسال بهترین گزینه است تا در صورت بروز حادثه آتش سوزی هیچ صدمه‌ای به تجهیزات وارد نشود.

بیشتر بخوانید: ویژگی های کپسول آتش نشانی بیوورسال

خرید کپسول آتش‌نشانی مناسب برای ساختمان از شرکت تدبیر

همانطور که اشاره شد، داشتن یک کپسول آتش نشانی مناسب در ساختمان برای مقابله با آتش در صورت بروز آتش‌سوزی، امری ضروری است. کپسول‌های بیوورسال برای ساختمان‌ها یک گزینه برتر به‌شمار می‌آیند و در اندازه‌ها و وزن‌های مختلف در دسترس هستند. از آنها می‌توان در انواع ساختمان‌ها از جمله مجتمع‌های مسکونی، ادارات، هتل‌ها و مراکز اقامتی، مترو و همینطور كارخانجات استفاده کرد.

شرکت تدبیر نماینده انحصاری تجهیزات آتش نشانی فوق‌مدرن بیوورسال از کشور آلمان است. شرکت تدبیر علاوه بر فروش مستقیم از طریق نمایندگان منطقه‌ای، استانی و همچنین فروشگاه‌های معتبر اقدام به توزیع محصولات می‌نماید. این شرکت علاوه بر تامین نیازهای داخلی، در کشورهای همجوار مانند آذربایجان، عراق و اقلیم کردستان نیز حضور پررنگی دارد. ما در تدبیر آماده هستیم تا انواع کپسول آتش نشانی مناسب را برای ساختمان مورد نظر شما پیشنهاد دهیم.

پست قبلی

انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان

پست بعدی

نمایندگی کپسول آتش نشانی بیوورسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو