سرویس و شارژ کپسول های آتش نشانی

شرکت تدبیر ارائه دهنده خدمات شارژ انواع کپسول های آتش نشانی پودری ، آب و گاز ، پودر و گاز و کپسول های گاز کربنیک و همچنین خدمات سرویس و تعمیر تجهیزات حریق و آتشنشانی میباشد. شما می توانید به مراکز اعلام شده در این پایین این صفحه مراجعه کنید و برای شارژ کپسول های آتش نشانی خود اقدام کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

خدمات سرویس و شارژ کپسول های آتش نشانی برای آمادگی سیستم

تامین ایمنی در برابر خطرات آتش‌سوزی شامل مراحلی است که می‌توان آن‌ها را در خدمات مشاوره، طراحی و اجرای سیستم و بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی از سوی شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات خلاصه کرد. خدمات پشتیبانی نیز شامل تعمیر تجهیزات آسیب‌دیده اعلان و اطفا حریق، بازدید دوره‌ای از تجهیزات و خدمات دیگری مانند شارژ کپسول‌های اطفایی می‌شود. برای آشنایی با خدمات سرویس و شارژ گروه تولیدی صنعتی تدبیر و بهره‌مندی از آن‌ها با ما همراه باشید.

خدمات سرویس و شارژ کپسول آتش‌نشانی

کپسول‌های آتش‌نشانی نقشی حیاتی در هر طرح حفاظت از حریق در هر محیطی ایفا می‌کنند. آن‌ها نقش کمک‌های اولیه را در برابر آتش‌سوزی دارند و می‌توانند از آسیب‌های شدید به اموال و حتی افراد جلوگیری کنند. آتش‌سوزی‌ها توسط معیاری به نام «کلاس» برچسب‌گذاری می‌شوند و کپسول‌های آتش‌نشانی نیز باید بر اساس کلاس آتش‌سوزی انتخاب و در محل مناسب نصب شود. نکته قابل توجه این است که تمامی انواع کپسول‌های آتش‌نشانی نیاز به بازرسی دوره‌ای و شارژ دارند که شرکت تدبیر این خدمات را به دارندگان این کپسول‌ها ارائه می‌دهد‌. همچنین در صورت استفاده از این کپسول‌ها شرکت تدبیر کار شارژ دوباره برای شما انجام خواهد داد.

چرا کپسول آتش‌نشانی به شارژ مجدد نیاز دارد؟

کپسول‌های آتش‌نشانی دارای مواد اطفایی متفاوتی هستند. این مواد ممکن است از انواع پودری، فوم، گاز یا مایع باشند. اما نکته مهم در این زمینه، این است که عامل راندمان مناسب این کپسول‌ها فشار درون مخزن است. فشار کافی باعث می‌شود کپسول‌های آتش‌نشانی بتوانند مواد اطفایی را بین ۲ تا ۷ متر به سمت آتش پرتاب کنند. این فشار عموما چیزی در حدود ۷ ای تی ام یا ۱۰۰ پی اس آی در نظر گرفته می‌شود.

مراحل بازرسی از کپسول آتش‌نشانی

کپسول‌های آتش‌نشانی یکی از پرکاربردترین تجهیزات اطفا حریق هستند. از این تجهیزات می‌توان در تمامی محیط‌های داخلی و بیرونی ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، محوطه‌های صنعتی، انبارها و حتی در داخل کشتی‌ها، واگن‌های قطار و مترو و خودروها استفاده کرد. کارایی این کپسول‌ها اما بستگی بهره‌مندی از خدمات سرویس و شارژ دارد. در ادامه با مراحل بازرسی دوره‌ای این تجهیزات اطفا حریق آشنا می‌شویم:

اولین مرحله: ارزیابی ظاهری و اطمینان سلامتی مخزن، شیلنگ، برچسب و نازل کپسول آتش‌نشانی
دومین مرحله: بررسی برچسب حفاظت و بازرسی کپسول آتش‌نشانی؛ این برچسب حاوی اطلاعاتی درباره بازرسی‌های دوره‌ای تاریخ آخرین بازرسی است. گاهی نیز به‌جای برچسب، این اطلاعات به‌صورت دستی یا دیجیتالی، آرشیو می‌شوند
سومین مرحله: فشار داخل کپسول آتش‌نشانی توسط عقربه و سطحی مدرج نشان داده می‌شود. اگر درجه روی بخش سبز نباشد یعنی به شارژ نیاز دارد
چهارمین مرحله: بررسی شماره شناسایی برای این‌که کپسول به‌طور اتفاقی تخلیه نشود
پنجمین مرحله: بررسی دستی وزن کپسول و حس حرکت مواد اطفایی درون آن باعث اطمینان بیشتر می‌شود
ششمین مرحله: بررسی وجود صدمات مخزن، مانند خراش، فرورفتگی، زنگ‌زدگی و علائم دیگر ناشی از فرسودگی یا صدمه فیزیکی
هفتمین مرحله: بررسی شیلنگ و نازل کپسول و اطمینان از سلامتی آن‌ها و عدم وجود صدماتی مانند پارگی شیلنگ

نکات مهم در زمینه سرویس و شارژ کپسول آتش نشانی

یکی از مهم‌ترین نکات در مورد خدمات سرویس و شارژ کپسول آتش‌نشانی این است که حتی اگر یکبار و در زمانی اندک از کپسول استفاده کرده باشید، کپسول شما باید دوباره شارژ شود. دلیل این امر این است که با یکبار استفاده از کپسول، فشار درون کپسول به‌شدت کاهش می‌یابد و این احتمال وجود دارد که در استفاده بعدی کارایی لازم را برای تخلیه مواد اطفایی نداشته باشید. برخی از نکات مهم دیگر در این زمینه را با هم مرور می‌کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید