تعمیر تجهیزات حریق ، سرویس و بازرسی دوره‌ای یکی دیگر از خدماتی است که شرکت تدبیر ارائه میدهد. سیستم های حریق به این علت که با جان مردم سروکار دارند و مستقیما با امنیت جانی مردم مرتبط است، نیاز است که به صورت دوره بازرسی شوند و در صورتیکه مشکلات فنی وجود داشته باشد، در اسرع وقت پیگیری و تعمیر شود.

اهمیت خدمات سرویس و تعمیر سیستم‌های ضد حریق

بسیاری از ما تصور می‌کنیم خرید و نصب تجهیزات و سیستم اطفا حریق به‌معنای دستیابی به ایمنی در برابر خطر بروز آتش‌سوزی است. این در حالی است که تجهیزات این سیستم‌ها در گذر زمان به‌دلایل گوناگونی ممکن است دچار آسیب‌دیدگی یا از کارافتادگی شوند. تصور کنید قطع شدن کابل یک سیستم اعلان حریق یا خرابی اسپرینکلرها یا از کارافتادگی تجهیزات تشخیص دود و آتش چه عواقبی می‌تواند داشته باشد. همین مساله باعث می‌شود این تجهیزات به بازرسی دوره‌ای، خدمات تعمیر و نگهداری و شارژ نیاز داشته باشند. شرکت تدبیر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان این تجهیزات، آمادگی کامل دارد تا این خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. برخی از مزایای این خدمات عبارتند از:

تامین سطح قابل قبول عملیاتی در سیستم‌های اعلان و اطفا حریق
تعمیر تجهیزات اعلان و اطفا حریق و بازگرداندن آن‌ها به چرخه بهره‌برداری
ایجاد آمادگی کامل در سیستم با تست و بررسی تجهیزات

خدمات بازرسی، تست و تعمیر تجهیزات اعلان و اطفا حریق

تامین ایمنی در برابر آتش به‌معنای به‌کارگیری سیستم‌های اعلان و اطفا حریق است. از سوی دیگر مهار آتش در زمان بروز آتش‌سوزی به‌معنای رساندن مواد اطفایی به کانون‌های آتش‌سوزی و حذف برخی از عوامل چرخه آتش یعنی حرارت، اکسیژن و ماده سوختنی است. این موارد با استفاده از تجهیزات اعلان و اطفا حریق ممکن می‌شود. برای این کار همچنین باید از سلامتی و آمادگی عملیاتی این تجهیزات اطمینان داشته باشیم. در ادامه با برخی از خدمات شرکت تدبیر در این زمینه آشنا می‌شویم.

تست و تعمیر اسپرینکلرها

اسپرینکلرها همان تجهیزاتی هستند که آب را به‌صورت قطرات یا به‌شکل مه‌آب برروی آتش و مواد قابل اشتعال می‌ریزند. این سیستم مناسب مناطقی است که خطر یخ‌زدگی لوله‌ها و اسپرینکلر وجود نداشته باشد. تعمیر و نگهداری این تجهیزات نیز آسان است و هزینه چندانی ندارد. بازرسی دوره‌ای اسپرینکلرها معمولا به‌صورت سالیانه انجام می‌شود.

تست و تعمیر لوله‌ها و اتصالات در تجهیزات آتشنشانی و حریق

بیشتر انواع سیستم‌های مهار آتش، نیاز به سیستم توزیع دارند که شامل لوله‌ها و اتصالات سیستم حریق و آتشنشانی می‌شود. بازرسی سالانه شبکه توزیع مواد اطفایی برای اطمینان از عملکرد صحیح این شبکه انجام می‌شود تا دچار مواردی مانند: آسیب‌های ناشی از برخورد فیزیکی، عوامل شیمیایی و خوردگی ناشی از رطوبت نباشند. شرکت تدبیر به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیر و سرویس تجهیزات جریق و آتش نشانی ، خدمات مربوط به تست و تعمیر لوله های و اتصالات سیستم های مهار آتش را نیز ارائه می دهد.

بازرسی بست‌ها و آویزهای سیستم اطفا حریق

شبکه توزیع مواد اطفایی همواره دارای نگهدارنده‌هایی هستند که آن‌ها را در طول سازه هدایت می‌کنند و نیز ثابت نگه می‌دارند. هرگونه آسیب در این بست‌ها و آویزها می‌تواند موجب آسیب‌دیدگی لوله‌ها و ناکارآمدی سیستم اطفا شود. بنابراین بازرسی این اجزا نیز دارای اهمیت بسیار است.

بازرسی اجزای سیستم اعلان حریق

زمان مناسب برای بازدید و بررسی سیستم اعلان حریق هر سه ماه یکبار است. این سیستم می‌تواند شامل انواع پنل اعلان حریق، آژیر اعلام حریق، نقاط تماس دستی و انواع دتکتور یا شناساگرهای دود، آتش، گاز یا حرارت باشد. بازرسی دوره‌ای، خدمات تعمیر و خدمات تعویض قطعات سیستم اعلان حریق از این جهت دارای اهمیت است که باعث کاهش تلفات جانی و مالی می‌شود.

نحوه بهره‌مندی از خدمات سرویس ، بازرسی و تعمیر تدبیر

زمان‌های ارائه خدمات بازرسی و سرویس سیستم‌های اعلان و اطفا حریق باید بر اساس میزان ریسک موجود تعیین شود. گروه تولیدی صنعتی تدبیر به‌عنوان مجری ده‌ها سیستم اعلان و اطفا حریق و با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان خود آمادگی دارد تا این خدمات را مشتریان ارائه دهد. شرکت تدبیر همچنین تامین‌کننده و تولیدکننده بسیاری از مواد و تجهیزات اطفا حریق است. بنابراین خدمات تعمیر تجهیزات، تعویض قطعات و شارژ مخازن و کپسول‌های آتش‌نشانی را نیز به شما ارائه می‌کنیم. برای بهره‌مندی از این خدمات کافی است با مشاوران ما در این مجموعه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید