نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق

یکی از مهمترین اقداماتی که می‌توان در برابر آتش سوزی انجام داد، انتخاب سیستم‌های اطفا حریق اتوماتیک است که بهتر است قبل از خرید با نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق آشنا شوید. اگر محل نصب سیستم اطفا حریق خودکار، انبار، محل سکونت یا کسب و کار باشد، سیستم اطفای حریق باید برای هر کدام متفاوت انتخاب شود.

زمانی که مشخص کردید برای چه منظوری و در کجا استفاده می‌شود و از چه موادی باید محافظت شود، با کار یک مهندس خبره از تیم متخصص مجموعه تدبیر مناسب‌ترین سیستم اطفا را می‌توانید در منطقه یا محل مورد نظر خود نصب کنید.

انواع اطفاء حریق اتوماتیک شامل موارد زیر می‌شود:

  • سیستم‌های اطفاء حریق گازی FM-200
  • سیستم‌های اطفاء حریق دی اکسید کربن
  • سیستم‌های اطفاء حریق هود
  • سیستم‌های اطفای حریق آبی (اسپینکلر)
  • سیستم‌های اطفاء حریق با آب و گاز
  • سیستم‌های اطفاء حریق پودری

با این وجود که سیستم اطفا آتش دستی مطمئن‌ترین راه برای اقدامات احتیاطی در برابر سوختن و اشتعال مواد است. می‌توان با بکارگیری سیستم‌های اطفا خودکار مناسب برای آتش سوزی‌های ناشی از مایعات قابل اشتعال و احتراق و در جاهایی که امکان اطفا با مداخله دستی وجود ندارد، واکنش سریعتر و موفق‌تری نسبت به گسترش آتش داشت.

کارشناسان ما در مجموعه صنعتی تدبیر آماده ارائه مشاوره لازم و پاسخگویی به کلیه سؤالات شما در هر زمینه شغلی می‌باشند می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت با ما تماس بگیرید.

نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق

سیستم اطفا حریق اتوماتیک توانایی تشخیص خطر آتش سوزی احتمالی را در مرحله اولیه دارد که می‌توانند به عنوان هشدار دهنده سیستم‌های هشدار اطفا حریق را فعال کنند. اعلام حریق فعال به همراه ردیاب حساس به دود و حرارت می‌تواند در صورت خطر احتمالی، تخلیه منطقه را تضمین کند.

با مداخله زودهنگام، سیستم‌های حفاظتی مهمی وجود دارد که از تلفات جانی و مالی جلوگیری می‌کند. نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق براساس نوع کاربری در محل کار، مدارس، خانه‌ها و مناطقی مانند بیمارستان‌ها متفات هستند. این نوع از اطفا حریق نقش فعالی در ایجاد فضای امن‌تر ایفا می‌کند.

هنگام خرید سیستم اطفا حریق اتوماتیک آتش نشانی، مهم است که اقدامات امنیتی را به بهترین نحو در حداکثر سطح نگه دارید. هنگام بررسی نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق، عملکرد و اصل کار سیستم‌های اعلام حریق نباید با توجه به منطقه‌ای که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، ناکافی باشد. هنگام انتخاب سیستم‌های آتش نشانی باید به این موارد توجه ویژه شود:

  • سیستم‌های تشخیص حریق آدرس پذیر را می‌توان در ساختمان‌های چند طبقه و مناطقی مانند هتل‌ها استفاده کرد که به طور کلی راحت‌تر باشند.
  • با پنل های سیستم اعلام حریق می‌توان تشخیص داد که دزدگیر از کدام اتاق، کدام آپارتمان، کدام طبقه یا اتاق به همراه دتکتور در تابلوی کنترل اعلام حریق در صورت خطر داده می‌شود.
  • سیستم‌های اعلام حریق می‌توانند در سازه‌های ساده‌تری در خانه کار کنند و از مشکلات ناشی از حوادث نامرئی هم در خانه و هم در محل کار جلوگیری کنند و می‌توانند اقدامات امنیتی با کیفیتی را ارائه دهند.
  • هنگام انتخاب سیستم‌های اعلام حریق، می‌توان از سیستم‌هایی استفاده کرد که به راحتی در بسیاری از مناطق مانند مدارس و بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین مداخله زودهنگام در موقعیت‌های احتمالی آتش سوزی فراهم می‌شود.

نحوه خرید سیستم اطفا حریق اتوماتیک

اولین گام در اقداماتی که باید در برابر آتش سوزی انجام شود، توجه به نحوه انتخاب سیستم اطفا حریق است. اگر مکان مورد استفاده مسکونی است، سیستم اطفا مناسب با محیط، اگر انبار و اگر تجاری است، سیستم اطفاء منحصر به همان محل باید انتخاب شود.

وقتی مشخص کردید برای چه منظوری و کجا استفاده شود، کجا و از کدام مواد محافظت شود، با یک کار مهندسی خوب، شرکت تدبیر مناسب‌ترین سیستم اطفاء را به شما پیشنهاد می‌کند. تیم متخصص ما در مورد تمامی مسائل فنی مانند مراحل انجام، مدت زمان آماده شدن، میزان تولید و زمان نصب و راه اندازی از شما پشتیبانی خواهد کرد.

این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید از آسیب آتش سوزی جلوگیری کنید. ما با سیستم‌های خاموش کننده تولید شده در استانداردهای جهانی و دستگاه‌های خاموش کننده‌ای که تمام تست‌های کیفی را پشت سر گذاشته‌اند، حفاظت کامل را ارائه می‌دهیم. با پشتیبانی تجهیزات کمکی، سیستم‌های هشدار و تشخیص، ما اطمینان حاصل می‌کنیم که سیستم‌های اطفاء حریق محافظت قوی‌تری را ارائه می‌دهند.

پست قبلی

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی

پست بعدی

شارژ کپسول آتش نشانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو