نحوه شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

مدتی پس از خرید کپسول آتش نشانی، شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال از جمله اموری است که می‌بایست حتماً در زمان مناسب خود انجام شود تا بتوانید در زمان نیاز استفاده لازم را از آن ببرید. علاوه بر اینکه باید نحوه کار با کپسول اطفا حریق بیوروسال را بدانید اینکه چه زمانی و چطور باید اقدام به شارژ کپسول اطفا حریق بیوورسال کنید نیز مهم است.

چه زمانی باید کپسول آتش‌ نشانی بیوورسال را شارژ کرد؟

یکی از ویژگی‌های مشترک بین کپسول آتش نشانی بیوورسال و تمامی کپسول‌های اطفا حریق در مدل‌های مختلف علاوه بر مهار یا اطفا آتش نیاز به شارژ کردن است.

کپسول‌های آتش‌نشانی دارای یک درجه یا نشانگر ویژه‌ای هستند که در حالت عادی به رنگ سبز نشان داده می‌شوند و فرد مصرف کننده حتماً باید ماهیانه این نشانگر یا درجه را چک کند‌.

این درجه سبز رنگ نشان می‌دهد که در حال حاضر نیازی به شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال نیست و فشار لازم جهت تخلیه مواد خاموش‌کننده وجود دارد. ولی به طور کلی به صورت سالانه حتماً می‌بایست برای شارژ کپسول اطفا حریق بیوورسال خود اقدام کنید.

فشار داخل محفظه در همه کپسول‌های آتش نشانی باید بین ۱۰۰ psi یا ۷ atm قرار بگیرد. برد پرتاب نیز بین ۲ تا ۷ متر در نظر گرفته شده تا امکان اطفا حریق تا فواصل دورتر هم امکان پذیر باشد. راندمان به مقدار محتوای باقی مانده در کپسول‌های آتش‌نشانی گفته می‌شود که در همه کپسول‌های آتش نشانی باید بدان‌ توجه شود.

در کپسول‌های اطفا حریق پودری حدود ۱۵ درصد و سایر کپسول‌ها حدود ۵ درصد مواد در درون محفظه باقی می‌ماند. زمان تخلیه و سرعت آن طبق استاندارد جهانی تعیین شده است. پس هرچه زمان تخلیه بیشتر باشد، امکان برگشت حریق کمتر خواهد بود. مدت زمان شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال براساس میزان مخزن و اندازه کپسول مشخص می‌شود.

کپسول‌‌های آتش‌نشانی را با توجه به محتوای موجود در آنها شارژ می‌کنند. همچنین لازم است که جهت اطلاع از تاریخ بعدی شارژ کپسول اطفا حریق بیوورسال لیبل تاریخ شارژ قبل و بعد درج شود. علاوه بر این بهتر است حتماً ماهانه به ظاهر کپسول، سیلندر دستگاه، کارتریج و مهره‌‌های آن توجه و بررسی شود.

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

چنانچه قصد شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال را دارید یکی از شرکت‌هایی که خدمات شارژ کپسول آتش نشانی ارائه می‌دهد شرکت صنعتی تدبیر است. برای انجام این کار باید مراحل مختلفی طی شود که به شرح زیر می‌باشد:

  • مرحله اول:

ابتدا باید مشخص شود که نوع خاموش کننده چیست و موادی که باید به کپسول اضافه شود را مشخص کنند. مواد مربوط به کلاس a کپسول‌های آتش نشانی هستند که محفظه آنها از آب پر شده باشد؛ اما سایر کپسول‌های خاموش کننده با کلاس مانند b,c,d و… از سایر مواد به صورت پودری و مایع تشکیل می‌شوند.

  • مرحله دوم:

در این مرحله باید کپسول و سیلندر تست شود. چنانچه از کپسول خود در مدتی محدودی استفاده خواهید کرد حتماً باید مواد درون آن به طور کامل تخلیه شده تا بتوان عملیات مربوط به شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال را بر روی آن انجام داد. در عملیات تخلیه دستتان را روی ضامن تخلیه کپسول تخلیه نگه می‌دارید تا زمانی که کلیه محتویات درون آن خارج شود. تا زمانی که ماده‌ای از کپسول خارج نشود، این بخش از نحوه شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال به خوبی انجام شده است.

  • مرحله سوم:

بررسی کردن و تمیز نمودن بخش‌های مختلف یک کپسول اطفا حریق بیوورسال از اقدامات ضروری قبل از شارژ کپسول آتش نشانی است. هنگام تمیز کردن باید اجزایی نظیر شیلنگ، اهرم فشار و… را به خوبی تمیز کنید. از سلامت کامل نازل اهرم و حلقه پمپ کاملاً اطمینان حاصل کنید. برای شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال تعویض قطعات فرسوده و آسیب دیده قبل از شارژ بسیار مهم است.

  • مرحله چهارم:

در این قسمت برای شارژ دستگاه به مواد مورد نیاز کپسول و دستگاهی که تحت فشار بتواند مواد را به محفظه داخلی کپسول منتقل کند نیاز دارید. در اینجا میزان مواد مورد استفاده برای شارژ کپسول بسیار مهم است.

در شرکت صنعتی تدبیر علاوه بر فروش کپسول آتش نشانی بیوورسال می‌توانید خدمات شارژ کپسول را نیز دریافت کنید. سایت تدبیر یکی از سایت‌های معتبر در زمینه فروش محصولات اطفا حریق و کپسول آتش نشانی در ایران می‌باشد. کاربران می‌توانند با ورود به سایت فروشگاه تدبیر، قیمت محصولات و همچنین قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوروسال را استعلام بگیرند.

پست قبلی

نمایندگی کپسول آتش نشانی بیوورسال

پست بعدی

سیستم اطفا حریق چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو