نحوه عملکرد بیوورسال

نحوه عملکرد بیوورسال

آمادگی برای خطرات ناگهانی مانند آتش‌سوزی بهترین راهکار برای افزایش ایمنی و کاهش خطرات است. در حال حاضر از خاموش‌کننده‌های مختلفی برای افزایش ایمنی در محیط‌های مختلف مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به خاموش‌کننده‌های بیوورسال اشاره کرد.

اما بیوورسال چیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد و از همه مهم‌تر چگونه باعث خاموش شدن آتش می‌شود؟ در این مطلب از شرکت تدبیر به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.

بیوورسال این‌گونه باعث مهار آتش می‌شود

هر یک مواد اطفایی از یک یا چند روش برای خاموش کردن آتش وارد عمل می‌شوند. برای مثال خاموش‌کننده CO2 دسترسی آتش به اکسیژن را قطع می‌کند. اما بیوورسال مکانیسم پیچیده‌تر، موثرتر و چندگانه‌ای دارد. به‌همین دلیل نحوه عملکرد بیوورسال را با هم مرور می‌کنیم:
• مقابله با حرارت: یکی از راهکارهای بیوورسال برای خاموش کردن آتش، کاهش حرارت محیط و مواد سوختنی است. این ماده کشش سطحی آب را افزایش داده و باعث ایجاد خاصیت سردکنندگی می‌شود
• حذف اکسیژن: بیوورسال اکسیژن را از محیط حذف نمی‌کند بلکه ارتباط میان مواد سوختنی و اکسیژن را قطع می‌کند. بنابراین هم باعث خاموش شدن آتش می‌شود و هم برای افراد حاضر در محیط خطری ندارد
• حذف عناصر زنجیره آتش: بیوورسال عناصر زنجیره آتش را از هم جدا می‌کند و اجازه نمی‌دهد این زنجیره مانند یک چرخه ادامه پیدا کند. بنابراین از انتشار گازهای قابل اشتعال و از انفجار نیز پیشگیری می‌کند
• مقابله با سوخت: بیوورسال بهترین گزینه برای آتش‌سوزی‌هایی با منشا سوختی است؛ زیرا مولکول‌های سطحی سوخت را دربرمی‌گیرد و اجازه تبخیر به آن‌ها نمی‌دهد

خاموش‌کننده‌های بیوورسال را از تدبیر بخواهید

گروه تولیدی صنعتی تدبیر به‌عنوان مرجع برتر تولیدکننده خاموش‌کننده‌های گوناگون از جمله کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال آمادگی دارد تا امنیت مجتمع‌های مسکونی، برج‌ها، کارگاه‌های تولیدی، مراکز تجاری و کارخانجات را تامین کند. شما می‌توانید انواع تجهیزات اطفا حریق بیوورسال را از طریق سایت تدبیر از ما دریافت کنید.

سوالات متداول نحوه عملکرد کپسول بیوورسال

آیا کپسول بیوورسال برای همه کلاس های آتش کاربرد دارد؟

کپسول بیوورسال با تکنولوژی آلمان ساخته شده و توانایی مها کردن آتش های پرحجم بدون بازگشت را دارد. بیوورسال برای همه کلاس های آتش کاربرد دارد.

ماده اطفا حریق بیوورسال چگونه عمل می کند؟

ماده اطفا کپسول آتش نشانی بیوورسال با استفاده از روش های مختلف با آتش مقابله می کند و از اشتعال دوباره آن خودداری می کند.

پست قبلی

چرا بیوورسال بهترین خاموش کننده است؟

پست بعدی

دلیل استفاده از محصولات بیوورسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…