کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی اولین خط دفاعی در برابر آتش‌سوزی‌های کوچک هستند و باید کاملا شارژ شده یا تحت فشار باقی بمانند تا در مواقع اضطراری موثر باشند. اما بسیاری از ساکنان ساختمان‌ها و مدیران کسب‌وکار مطمئن نیستند که چه زمانی یا چگونه و با مراجعه به چه مراکزی باید کپسول‌های آتش نشانی را شارژ کنند. باید بدانید که برای انجام این کار، باید از خدمات کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی استفاده کنید.

بهتر است به یاد داشته باشیم اگر کپسول آتش نشانی استفاده شده باشد، باید دوباره شارژ شود؛ چه از آن برای مهار آتش یا هر کار دیگری استفاده شده باشد، یا به‌طور تصادفی تخلیه شده باشد. بسته به اندازه کپسول و قیمت آن، ممکن است شارژ مجدد مقرون‌به‌صرفه‌تر از خرید یک کپسول جدید باشد. در این مطلب به اهمیت کارگاه معتبر برای شارژ کپسول آتش نشانی می‌پردازیم.

شارژ کپسول آتش‌نشانی چطور انجام می‌شود؟

شارژ مجدد کپسول آتش نشانی به این معنی است که یا با مواد آتش‌نشانی مناسب پر می‌شود، یا اینکه حتی قبل از پر کردن مجدد، کپسول آتش‌نشانی به‌طور کامل تخلیه می‌شود. در این بخش یک نمای کلی از فرآیند شارژ مجدد کپسول آتش نشانی آورده شده است. نخستین کاری که برای شارژ کپسول انجام می‌شود، این است که خاموش‌کننده کاملا کم فشار می‌شود و عامل خاموش‌کننده از سیلندر خارج می‌شود.

در ادامه مابقی مراحل این کار را مرور می‌کنیم:

  • شیر تخلیه از سیلندر خارج می‌شود
  • لوله سیفون از دریچه خارج می‌شود و میل سوپاپ و فنر برداشته می‌شوند
  • تکنسین سوپاپ را تمیز می‌کند، حلقه اورینگ شیر را تعویض می‌کند و دستگاه را از داخل و خارج به‌صورت بصری بررسی می‌کند
  • برای اطمینان از نشستن مناسب و جلوگیری از افت فشار در آینده، شیر با یک میل سوپاپ جدید دوباره مونتاژ می‌شود
  • ماده خاموش‌کننده کپسول (آب، دی‌اکسید کربن، مواد شیمیایی خشک و غیره) بر حسب وزن به مقدار مناسب پر می‌شود
  • مطابق با دستورالعمل شارژ مجدد، کپسول آتش نشانی مجددا تحت فشار قرار می‌گیرد
  • تکنسین برای بررسی نشتی، یک تست نشتی انجام می‌دهد و نازل یا شیلنگ تخلیه را دوباره روی دستگاه نصب می‌کند
  • خاموش‌کننده مجددا وزن می‌شود تا تایید شود که وزن کل در محدوده تحمل مجاز نشان داده شده توسط سازنده است
  • یک آب‌بندی جدید بر روی پین ایمنی نصب می‌شود و یک برچسب شارژ مجدد به کپسول وصل می‌شود

نقش کارگاه شارژ کپسول آتش‌نشانی در افزایش ایمنی

در صورت بروز آتش سوزی اضطراری، وجود یک کپسول آتش نشانی در نزدیکی آتش ضروری است. اگر از آمادگی لازم برخوردار باشید، می‌توانید از بزرگتر شدن یک آتش کوچک و به بار آمدن خسارات بزرگ جلوگیری کنید. اکثر کپسول‌های آتش نشانی قابل شارژ مجدد هستند؛ اگرچه برای انجام این کار به تجهیزات و قطعات خاصی نیاز دارند. بنابراین انجام این کار بدون آموزش صحیح می‌تواند خطرناک باشد.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به محافظت از کسب‌وکارتان در برابر آتش‌سوزی در همان مرحله اولیه، استفاده از خدمات یک کارگاه با تجربه حفاظت از آتش برای شارژ کپسول آتش نشانی است.

با اینکه در صورت بروز مشکل در کپسول، با بازرسی بصری می‌توانید آن را پیدا کنید، اما کارهای تخصصی همچون شارژ کپسول را بهتر است به متخصصان این حوزه بسپارید. شرکت خدمات کپسول آتش نشانی، بسته به سن کپسول، در صورت نیاز بازرسی و یا تعمیر و نگهداری را انجام خواهد داد.

تدبیر؛ معتبرترین دارنده کارگاه شارژ کپسول آتش‌نشانی در تبریز

شارژ مجدد کپسول آتش نشانی یکی از جنبه‌های مهم نگهداری این تجهیزات است که تضمین می‌کند کپسول در مواقع اضطراری کار می‌کند. بدین‌ترتیب در هنگام نیاز، دیگر لازم نیست حدس بزنید که آیا می‌توانید از کپسول استفاده کنید یا نه. در واقع از لحاظ حیاتی بودن، می‌توان شارژ کپسول آتش نشانی را با تعویض روغن خودرو مقایسه کرد که باید به‌صورت دوره‌ای انجام شود.

شرکت تدبیر به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تامین تجهیزات اطفای حریق در کشور، دستورالعمل‌های خاصی برای آزمایش هیدرواستاتیک، بازرسی، نگهداری و شارژ مجدد کپسول آتش نشانی را در کارگاه شارژ خود پیاده‌سازی می‌کند. شما می‌توانید بلافاصله پس از هر بار استفاده و نیز برای شارژ دوره‌ای و یا زمانی که کاهش فشار رخ می‌دهد، از خدمات ما استفاده کنید.

تکنسین‌های آموزش‌دیده شرکت تدبیر به‌صورت ۲۴ ساعته در دسترس هستند تا کپسول‌های آتش‌نشانی شما را مجددا شارژ کنند. بنابراین کافی است با کارشناسان ما برای دریافت این خدمات تماس بگیرید.

سوالات متداول کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

یک کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی معتبر چه ویژگی هایی دارد؟

یک کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی معتبر دارای استاندارهای لازم و تکنسین های آموزش دیده است.

بهترین شرکت دارنده استاندارد لازم برای شارژ کپسول آتش نشانی کدام شرکت است؟

شرکت تدبیر یکی از شرکت های پیشرو در  در تامین تجهیزات اطفا حریق است و دستورالعمل های خاصی برای شارژ کپسول آتش نشانی در کارگاه شارژ خود پیاده می کند.

پست قبلی

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال ۱۴۰۱

پست بعدی

فروشگاه اینترنتی کپسول آتش نشانی بیوورسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو