راهنمای شارژ کپسول آتش نشانی

نگهداری از کپسول آتش نشانی در هر ساختمان و مکانی برای مهار آتش ضروری است، اما علاوه بر نگهداری، نحوه شارژ و زمان آن نیز اهمیت دارد. اکثر افراد تصور می‌کنند که با خرید کپسول آتش‌ نشانی در هر زمانی می‌توانند انواع آتش را مهار کنند، اما نکات دیگری مانند بررسی و شارژ کپسول آتش نشانی نیز بسیار اهمیت دارد.

در ادامه سعی داریم راهنمای شارژ کپسول آتش نشانی را به شما آموزش دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن پاسخ سؤالات خود ادامه مطلب را از دست ندهید.

راهنمای شارژ کپسول آتش نشانی و نکات مهم آن

اولین ابزار ایمنی و دفاعی برای مهار انواع آتش‌سوزی نگهداری کپسول آتش نشانی است، اما برای اطفای حریق به بهترین صورت باید از شارژ آنها اطمینان داشته باشید.

درصورتی‌که اطلاعات کافی درباره زمان شارژ کپسول آتش نشانی ندارید، باید در اسرع وقت برای بازرسی و سرویس آن به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید. پس برای داشتن بهترین عملکرد در شرایط ضروری باید همواره آنها را تعمیر و نگهداری کرد.

نکات مهم درباره زمان شارژ کپسول آتش نشانی

در هنگام شارژ کپسول آتش نشانی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • هر ۶ ماه یکبار باید کپسول آتش نشانی را باز، بررسی و شارژ کنید. همچنین باید پلاک نام یا دفترچه راهنما درج‌شده روی کپسول را بررسی کرده تا نوع نگهداری و شارژ آن کاملاً مشخص شود.
  • احتمال دارد کپسول‌های آتش نشانی با سری پلاستیکی یا نایلونی به مرور زمان تاب پیدا کند و ترک بخورد. پس بهتر است در مواقع ضروری برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی از کپسول‌های قابل استفاده از سری فلزی استفاده کنید.
  • در صورت شارژ کپسول آتش نشانی آنها را به شرکت‌های معتبر ببرید تا توسط افرادی متخصص شارژ کپسول آتش نشانی شما انجام شود.
  • طول عمر کپسول آتش نشانی معمولاً بین ۵ تا ۱۵ سال است که اگر کپسول شما بیشتر از این میزان عمر کند، باید برای مشاوره خرید کپسول آتش نشانی از مشاورین حرفه‌ای کمک بگیرید.
  • توجه داشته باشید که قبل از خاموش کردن آتش باید ابتدا با آتش نشانی تماس بگیرید. به بیان دیگر در صورت خاموش نشدن آتش توسط شما، در زمان شما صرفه جویی شده و پاسخگویی شما به تأخیر نخواهد افتاد. پس همیشه سعی کنید کار خود را به افراد حرفه‌ای بسپارید.
  • از کپسول‌های منسوخ‌شده مانند بخار- مایع (توپ شیشه‌ای) و اسید- سودا برای مهار آتش استفاده نکنید.

نکات مهم شارژ کپسول آتش نشانی

در قسمت‌های قبل راهنمای شارژ کپسول آتش نشانی را بیان کردیم، اما در موارد زیر باید برای شارژ کپسول آتش نشانی اقدام کنید:

  • بعد از هربار استفاده باید کپسول آتش نشانی را شارژ کنید. اگر کپسول آتش نشانی به صورت کامل خالی نشده باشد باید برای شارژ مجدد آن اقدام کنید تا برای دفعات بعدی کاملاً آماده باشد. توجه داشته باشید که تخلیه کپسول به میزان کم نیز باعث از بین رفتن کامل فشار لازم برای عملکرد مناسب آن می‌شود.
  • باید به صورت مداوم در کل طول عمر آن باید کپسول آتش نشانی را شارژ کنید. در صورت عدم استفاده از کپسول آتش نشانی نیز باید برای شارژ آنها اقدام کرده و همچنین پیشنهاد می‌شود هر ۶ الی ۱۲ ماه برای شارژ و بررسی کپسول آتش نشانی اقدام نمایید.
  • در صورت خرابی هریک از اجزای کپسول آتش نشانی و مواردی که باعث کاهش فشار کپسول می‌شود، باید به مراکز معتبر برای شارژ و بررسی آن مراجعه کنید.

شرکت تدبیر؛ شرکتی معتبر در زمینه تولید انواع خاموش کننده آتش با کیفیت

کپسول آتش نشانی ابزاری ایمن و کاربردی برای مهار انواع آتش است. پس نگهداری از آن در هر مکانی برای اطفا حریق ضرورت دارد. شرکت تدبیر شرکتی معتبر در زمینه تولید انواع کپسول آتش نشانی با کیفیت فعالیت داشته و محصولات خود را به سراسر کشور عرضه می‌کند.

این شرکت در سراسر ایران نمایندگی دارد، پس برای کارهای خدماتی مانند شارژ کپسول آتش نشانی و موارد دیگر نیز بهتر است به آنجا مراجعه کنید. لازم به ذکر است که به علت کیفیت بالای محصولات این شرکت آنها را به کشورهای همسایه مانند عراق، آذربایجان و… نیز ارسال می‌کند.

پست قبلی

زمان شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

پست بعدی

درجه کپسول آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو