سیستم اطفا حریق کارخانه برای تمامی کلاس‌های آتش

سیستم اطفا حریق کارخانه

یکی از مهم‌ترین سیستم‌ها در انواع کارخانه‌ها، سیستم اطفا حریق است. چرا که در محیط‌های صنعتی خطر آتش‌سوزی یک خطر بسیار جدی به‌شمار می‌آید که وقوع آن می‌تواند خسارات مالی و جانی جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین خاطر در کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی باید از یک سیستم اطفا حریق مناسب استفاده کرد.

از جمله ویژگی‌های مهم سیستم اطفا حریق کارخانه می‌توان به توانایی مهار انواع گروه‌های آتش و سرعت مقابله بالا اشاره کرد. در این مطلب با ویژگی‌های بهترین سیستم اطفا حریق برای کارخانه‌ها و بهترین سیستم در این زمینه آشنا می‌شویم.

خرید سیستم اطفا حریق آیروسل

بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

با توجه به حساسیت محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ها، سیستم اطفا حریق مورد استفاده در این محیط‌ها باید استانداردهای مشخصی داشته باشد تا بتوان آن را بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه دانست. برای مثال یک سیستم اطفا حریق حرفه‌ای باید بتواند با انواع کلاس‌های آتش مقابله کند و در مهار هر یک از این کلاس‌ها اثربخشی مناسبی داشته باشد.

یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم، هزینه‌ پایین نگهداری سالیانه است. به‌طور کلی شما باید سیستمی را برای اطفا حریق کارخانه خود انتخاب کنید که از نظر تمام استانداردها نمره قبولی بگیرد. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه آشنا می‌شویم.

موثر برای انواع گروه‌های آتش

یکی از ویژگی‌های مهم بهترین سیستم اطفا حریق برای کارخانه‌ها، اثرگذاری روی انواع گروه‌های آتش است. چرا که در محیط‌های صنعتی مواد قابل اشتعال مختلفی مانند مایعات قابل اشتعال، کربن‌ها، گازها و روغن‌های خوراکی وجود دارند. به همین خاطر یک سیستم کارآمد باید بتواند روی تمام این مواد قابل اشتعال موثر باشد.

برای مثال سیستم اطفا حریق آیروسل به‌عنوان یکی از بهترین سیستم‌های اطفا حریق کارخانه‌ها، توانایی مقابله با آتش‌سوزی کلاس‌های A، B، C، E و F را دارد. این ویژگی باعث می‌شود که قابلیت اطمینان سیستم اطفا حریق انتخابی به‌شدت بالا رود.

اثربخشی با سرعت بالا؛ از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه

عوامل زیادی می‌توانند روی شدت و قدرت تخریب آتش‌سوزی تاثیرگذار باشند. یکی از مهم‌ترین این عوامل، سرعت سرایت آتش است. هرچه آتش با سرعت بیشتری به قسمت‌های دیگر سرایت کند، قدرت تخریب آن بیشتر می‌شود و خسارات بیشتری را به همراه خواهد داشت. این امر در کارخانه‌ها که حاوی مواد قابل اشتعال زیادی هستند، اهمیت بسیار بیشتری دارد. به همین خاطر، بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه باید بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن، آتش‌سوزی را مهار کند.

برای مثال سیستم اطفا حریق آیروسل با احاطه شعله و در ادامه کاهش حرارت آن، سریع دو ضلع مثلث آتش یعنی سوخت و حرارت را از بین می‌برند. در نتیجه آتش‌سوزی با سرعت بسیار بالایی مهار می‌شود. به‌طور کلی در محیط‌های صنعتی، سرعت اطفا حریق سیستم اهمیت بسیار بالایی دارد و در هنگام انتخاب سیستم اطفا حریق باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

هزینه مناسب نصب و نگهداری

با توجه به مساحت بالای کارخانه‌ها و نیاز به پوشش کامل تمام نقاط پرخطر در محیط‌های صنعتی، سیستم اطفا حریق مورد نظر باید نصب و نگهداری مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید، سیستم‌های اطفا حریق باید در محل‌های مورد نظر نصب شوند تا بتوانند در صورت وقوع آتش‌سوزی، فرایند اطفا حریق را انجام دهند.

حال اگر سیستم اطفا حریق مورد نظر هزینه نصب بالایی داشته باشد، شما باید هزینه بالایی را برای نصب آن پرداخت کنید. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود به سراغ سیستم‌های اطفا حریق مقرون‌به‌صرفه‌تر مانند آیروسل بروید.

پارامتر دیگر مرتبط به هزینه سیستم اطفا حریق کار‌خانه، هزینه نگهداری سالیانه آن است. سیستم‌های اطفا حریق در محیط‌های صنعتی باید به‌صورت سالیانه بررسی و در صورت نیاز شارژ شوند. به همین خاطر هزینه نگهداری یک سیستم برتر اطفا حریق در کارخانه‌های باید مقرون‌به‌صرفه باشد.

بی‌ضرر بودن برای پوست انسان و محیط زیست

با توجه به تعداد بالای نیروی انسانی فعال در کارخانه‌ها، سیستم اطفا حریق انتخابی نباید هیچ‌گونه ضرری برای پوست و یا سیستم تنفسی انسان داشته باشد. از طرف دیگر سیستم‌های اطفا حریق برتر باید با محیط زیست نیز سازگاری داشته باشند تا بتوانند تاییدیه‌های لازم از سازمان‌های مربوطه را به دست آورند.

عدم نیاز به نصب شبکه توزیع

پیاده‌سازی شبکه توزیع برای سیستم اطفا حریق کارخانه می‌تواند هزینه بسیار زیادی داشته باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود سیستم اطفا حریقی را انتخاب کنید که به شبکه توزیع نیاز نداشته باشد. برخی از سیستم‌های اطفا حر‌یق مانند سیستم آیروسل به شبکه توزیع نیازی ندارند و شما می‌توانید با کم‌ترین هزینه و دردسر، این سیستم‌ها را در محیط کارخانه خود نصب کنید.

بهترین سیستم اطفا حریق کارخانه چیست؟

بعد از آشنایی با ویژگی‌های ضروری سیستم اطفا حریق کارخانه، نوبت به معرفی بهترین سیستم در این زمینه می‌رسد. از میان تمام سیستم‌های اطفا حریق مناسب برای کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی، سیستم اطفا حریق آیروسل شرکت تدبیر را می‌توان بهترین دانست. چرا که این سیستم اطفا حریق قابلیت‌هایی دارد که آن را به بهترین گزینه برای محیط‌های صنعتی تبدیل می‌کند.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اثرگذاری روی کلاس‌های آتش A، B، C، E و F
 • سرعت بالای اطفا حریق
 • سازگاری با محیط زیست و بدن انسان
 • هزینه نصب و نگهداری مناسب

تفاوتی ندارد که کار‌خانه شما در کدام یک از حوزه‌های صنعت فعال است، در هر صورت سیستم اطفا حریق آیروسل شرکت تدبیر می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما باشد. برای مثال شما می‌توانید از این سیستم در صنایع زیر استفاده کنید:

 • کارخانه‌های حوزه صنعت برق
 • صنایع نفت‌وگاز مانند پتروشیمی‌ها و انبارهای سوخت
 • کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی
 • کارخانه‌های حوزه کاغذ
 • اتاق سرور کارخانه‌ها
 • کارخانه‌های تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی
 • کارخانه‌های فعال در حوزه تولید خودرو و قطعات آن
 • صنایع نظامی

از سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر برای کارخانه خود استفاده کنید

اگر به دنبال یک سیستم اطفا حریق مقرون‌به‌صرفه، کارآمد و با قابلیت نصب آسان برای کارخانه خود هستید، سیستم اطفا حریق آیروسل شرکت تدبیر می‌تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد. مجموعه ما یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در حوزه تولید تجهیزات و سیستم‌های اطفا حریق است که نمایندگی انحصاری بیوورسال آلمان را در اختیار دارد.

شما می‌توانید نصب و پشتیبانی سیستم اطفا حریق آیروسل کارخانه خود را به مجموعه ما بسپارید تا در صورت آتش‌سوزی، خسارات جانی و مالی شما به حداقل برسد.

پست قبلی

بررسی اجزای سیستم اطفاء حریق آبی

پست بعدی

سیستم اطفا حریق هوشمند؛ یک گزینه برتر برای حفظ ایمنی در برابر آتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو