خاموش کننده مایعات قابل اشتعال

برای مایعات قابل اشتعال باید از کدام خاموش کننده استفاده کرد؟

یکی از خطرناک‌ترین کلاس‌های آتش، کلاس آتش B است. انواع آتش‌سوزی‌های ناشی از اشتعال مایعات در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. از جمله مایعات قابل اشتعال می‌توان به بنزین، نفت و گازوئیل اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید، اطفا حریق مایعات قابل اشتعال پیچیدگی بسیار زیادی دارد و با خاموش‌کننده‌های معمولی نمی‌توان آتش‌سوزی مایعات قابل اشتعال را مهار کرد. به همین خاطر شما باید خاموش‌کننده مخصوص برای مقابله با این نوع آتش‌سوزی‌ها استفاده کنید. در این مطلب با بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال و روش مقابله با کلاس آتش B آشنا می‌شویم.

اطفا حریق مایعات قابل اشتعال چگونه انجام می‌شود؟

همان‌طور که اشاره شد، اطفا حریق آتش کلاس B می‌تواند بسیار پیچیده باشد. چرا که هر آتش سه عامل تشدید‌کننده دارد که به مثلث آتش معروف هستند. عوامل اکسیژن، حرارت و سوخت که برای مهار آتش باید یکی از این عوامل را حذف کرد یا اثر آن‌ها را کاهش داد. در صورت آتش‌ گرفتن مایعات قابل اشتعال، یک خاموش‌کننده باید در ابتدا از دسترسی اکسیژن به آتش جلوگیری کرده یا به‌اصطلاح آن را خفه کند. سپس با کاهش حرارت محیط، از مشتعل شدن دوباره جلوگیری کرده و در نهایت با احاطه مولکول‌های سوخت، از عدم اشتعال دوباره مایع قابل اشتعال مطمئن شود.

به دلیل فرایند پیچیده اطفا حریق مایعات قابل اشتعال، شما برای این کار به یک خاموش کننده مایعات قابل اشتعال حرفه‌ای نیاز دارید. خاموش‌کننده‌ای که بتواند هر سه ضلع مثلث آتش را به‌خوبی حذف کند تا آتش‌سوزی در سریع‌ترین زمان ممکن مهار شود.

بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال چیست؟

با توجه به سرعت بسیار بالای اشتعال مایعاتی مانند بنزین و نفت، اشتعال آن‌ها می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین خاطر انتخاب بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال یک ضرورت به‌شمار می‌آید. به‌خصوص در محیط‌هایی مانند تاسیسات پتروشیمی، پمپ بنزین، تعمیرگاه‌های خودرو و به‌طور کلی محیط‌هایی که مایعات قابل اشتعال در آن‌ها نقش پررنگی دارند.

خاموش‌کننده بیوورسال را می‌توان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال دانست. چرا که این خاموش‌کننده فوق مدرن آلمانی با ارائه ویژگی‌های مختلف می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن آتش کلاس A را مهار کند.

مزایای بیوورسال به‌عنوان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال

خاموش‌کننده بیوورسال تنها به‌عنوان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال شناخته نمی‌شود. چرا که کپسول‌های بیوورسال از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند و توسط بسیاری از افراد و حتی آتش‌نشانان به‌عنوان بهترین خاموش‌کننده آتش کلاس‌های A، B، C و F استفاده می‌شود. در ادامه با برخی از مهم‌ترین مزایای این خاموش‌کننده آتش ساخت آلمان آشنا می‌شویم.

کپسول‌های بیوورسال چندکاره هستند

یکی از مهم‌ترین مزایای کپسول‌های بیوورسال، چندکاره بودن آن‌ها است. برای این خاموش‌کننده تفاوتی ندارد که آتش‌سوزی ناشی از اشتعال مواد کربنی (جامدات)، مایعات قابل اشتعال، روغن‌های خوراکی و یا گازهای قابل اشتعال است. در هر صورت کپسول‌های بیوورسال می‌توانند با تمام این آتش‌سوزی‌ها مقابله کرده و آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن مهار کنند. برای مثال در یک محیط صنعتی که خطر آتش‌سوزی جامدات و مایعات قابل اشتعال وجود دارد، می‌توان از کپسول‌های بیوورسال برای مهار هرگونه آتش‌سوزی استفاده کرد.

سرعت اطفا حریق کپسول‌های بیوورسال بسیار بالا است

یکی از مهم‌ترین پارامترها در کنترل و مهار آتش‌سوزی، سرعت است. افراد باید بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن آتش‌سوزی را مهار کنند تا از سرایت بیشتر آن جلوگیری شود. این امر در آتش‌سوزی‌های ناشی از مایعات قابل اشتعال اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند. حال باید گفت که کپسول‌های بیوورسال می‌توانند با حذف سه ضلع مثلث آتش، سریع‌ترین اطفا حریق را انجام دهند و از این نظر نیز می‌توان آن‌ها را بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال دانست.

سازگاری با محیط زیست

یکی دیگر از مزایای کپسول‌های بیوورسال، سازگاری آن‌ها با محیط زیست است. این امر شاید در نگاه اول اهمیت زیادی نداشته باشد. اما باید بگوییم که سلامت محیط زیست طی سال‌های اخیر اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و افراد باید از تجهیزاتی برای اطفا حریق استفاده کنند که در کنار کارایی مناسب، به سلامت محیط زیست آسیبی وارد نکنند. اگر به محیط زیست اطراف خود اهمیت می‌دهید، کپسول‌های بیوورسال می‌توانند بهترین انتخاب برای شما باشند.

بی‌ضرر بدون برای پوست و بدن انسان

برای استفاده از خاموش‌کننده‌ها در محیط‌هایی که انسان‌ها حضور دارند، باید به تاثیر آن‌ها بر سلامت افراد توجه ویژه‌ای داشت. بسیاری از خاموش‌کننده‌ها تاثیر بسیار بدی روی پوست و بدن انسان می‌گذارند و به همین خاطر استفاده از آن‌ها در محیط‌های پررفت‌وآمد کاملا ممنوع است. درصورتی‌که بیوورسال به‌عنوان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال و یک خاموش‌کننده فوق مدرن، هیچ‌گونه ضرری برای پوست و بدن انسان ندارد.

حذف زنجیره آتش

زنجیره آتش که بر اثر خروج گازهای ناشی از سوخت مایعات و دیگر مواد قابل اشتعال شکل می‌گیرد، یکی از خطرناک‌ترین موارد در هنگام آتش‌سوزی است. خاموش‌کننده‌های بیوورسال با احاطه مولکولی سوخت، از شکل‌گیری زنجیره آتش و وقوع انفجار جلوگیری می‌کنند. مزیتی که می‌تواند جان صدها نفر را در هنگام آتش‌سوزی نجات دهد.

امکان استفاده در محیط‌های صنعتی

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم کپسول‌های بیوورسال به‌عنوان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال، امکان استفاده از آن در محیط‌های صنعتی و تجهیزات حساس است. این خاموش‌کننده‌های فوق مدرن هیچ آسیبی به دستگاه‌های صنعتی نمی‌زنند و به همین خاطر شما می‌توانید از این تجهیزات اطفا حریق در محیط‌های صنعتی مانند اتاق سرور و یا خطوط تولید استفاده کنید.

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال تنوع بالایی دارند

تفاوتی ندارد که شما می‌خواهید خاموش‌کننده بیوورسال را برای یک پمپ بنزین با حجم بالا خریداری کنید و یا به یک کپسول کوچک برای خودروی خود نیاز دارید، در هر صورت شما می‌توانید از میان مدل‌های بسیار متنوع خاموش‌کننده بیوورسال، یک مدل را متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

شرکت تدبیر؛ نمایندگی انحصاری خاموش‌کننده بیوورسال در ایران

بیوورسال را می‌توان بهترین خاموش کننده برای مایعات قابل اشتعال برای دانست. چرا که علاوه‌بر اثرگذاری سریع و مهار موفق آتش کلاس B، می‌تواند با دیگر کلاس‌های آتش نیز مقابله کند. همچنین در ساخت مواد بیوورسال از تکنولوژی فوق مدرن آلمان استفاده شده است تا این کپسول‌ها بیشترین کارایی را داشته باشند. شرکت تدبیر به‌عنوان نمایندگی انحصاری بیوورسال آلمان، مرجع اصلی فروش این کپسول‌ها در ایران است. شما می‌توانید برای مهار مایعات قابل اشتعال، این کپسول‌ها را از شرکت ما خریداری کنید.

پست قبلی

بهترین نوع کپسول آتش نشانی برای منزل

پست بعدی

خاموش کننده حریق سازگار با محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…