زمان شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

در هر مکان و ساختمان نگهداری از کپسول آتش نشانی ضرورت دارد. به عنوان مثال بهتر است کپسول آتش نشانی مناسب و کاربردی مانند بیوورسال را تهیه کنید و در نزدیکی درب ورودی، انبار، آشپزخانه و اتاق‌های خواب قرار دهید.

علاوه بر نگهداری کپسول آتش نشانی باید اطلاعات لازم درباره شارژ کپسول آتش نشانی داشته باشید، اما درباره شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال چه می‌دانید؟ الزامات مربوط به زمان شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال چیست؟ برای گرفتن پاسخ سؤالات خود و کسب اطلاعات لازم ادامه مطلب را از دست ندهید.

 شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

یکی از نکات بسیار مهم درباره بهبود عملکرد کپسول آتش نشانی و مهار آتش به نحو احسن، انجام شارژ مجدد کپسول توسط افراد ماهر است. کپسول آتش نشانی تاریخ مصرف گذشته یا کم فشار، باعث تهدید جان و مال شما می‌شود. پس برای جلوگیری از بروز این اتفاق بهتر است با الزامات مربوط به زمان شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال آشنایی داشته باشید.

خرید کپسول آتش نشانی بیوورسال

الزامات مربوط به شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال چیست؟

برای استفاده صحیح از این نوع کپسول آتش نشانی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • برای ساده باز شدن کپسول آتش نشانی در هنگام نیاز باید پلمپ روی این کپسول آتش نشانی را همواره کنترل کنید.
  • وزن کپسول بیوورسال بعد از شارژ شدن باید همواره با استانداردهای جهانی تعریف‌شده همخوانی داشته باشد.
  • هرگونه مشکلی مانند ایجاد لک، ترک و یا زنگ‌زدگی روی بدنه و یا روی قسمت‌های دیگر باید سریعاً پیگیری و رفع شود.
  • یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که کپسول‌های آتش نشانی را باید تعویض کرد و قابل تعمیر نیستند. به بیان دیگر در صورت خرابی هریک از قطعات کپسول باید در اسرع وقت برای تعویض آن اقدام کرد. همچنین اگر هیچگونه مشکلی برای بدنه کپسول پیش نیاید می‌توانید طی سال‌های طولانی با شارژ کردن آن محیط کار و زندگی خود را ایمن نگه دارید.

آشنایی با نکات مهم زمان شارژ کپسول بیوورسال

برای شارژ این کپسول‌ها باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • بعد از هربار استفاده از کپسول آتش نشانی باید برای شارژ مجدد آن اقدام کرد. درصورتی‌که محتویات داخل کپسول به صورت کامل خالی نشده باشند نیز بهتر است برای شارژ مجدد آن اقدام کنید.
  • باید به صورت مرتب و دوره‌ای برای شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال اقدام کنید. به بیان دیگر باید اطلاعات درج‌شده روی کپسول را با دقت مطالعه کرده و درنهایت برای شارژ آن اقدام کنید. در صورت عدم استفاده از کپسول آتش نشانی باید سالانه کپسول شارژ شود.
  • به علت عوامل مختلفی احتمال بروز هرگونه آسیبی مانند تغییر سطح فشار مواد، زنگ‌زدگی و انسداد نازل وجود دارد. پس برای رفع این مشکلات باید برای بازرسی و رفع این مشکلات به کارگاه‌‌های معتبر مراجعه کنید.

ناگفته نماند که به طور متوسط باید هر ۵ سال یکبار برای شارژ کپسول‌های آتش نشانی بیوورسال اقدام کرد، اما باید وضعیت کپسول آتش نشانی به صورت مرتب توسط افراد ماهر بازرسی شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل آن را رفع کنند.

به بیان دیگر در هنگام بازرسی باید شکل ظاهری محفظه کپسول، مهره‌ها، کارتریج و سیلندر آن با دقت بالایی بررسی شوند. پس از هر بار شارژ برچسبی روی کپسول آتش نشانی تعبیه می‌شود که زمان بعدی شارژ کپسول را نشان می‌دهد.

شرکت تولیدی تدبیر؛ اولین تولیدکننده سیستم‌های اطفا حریق در کشور ایران

آتش‌سوزی یکی از بلایای طبیعی مرگبار و خطرناک است که باید اقدامات لازم برای پیشگیری و کنترل آن صورت گیرد. تهیه و نگهداری از کپسول‌های آتش نشانی مناسب یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها برای کنترل و مهار آتش است. شرکت تدبیر یکی از اولین تولیدکننده‎‌های سیستم‌های اطفا حریق و کپسول‌های آتش نشانی مناسب و کاربردی مانند کپسول‌ آتش نشانی بیوورسال، سیستم اطفا حریق آئروسل و سایر موارد دیگر است.

توجه داشته باشید که شرکت تدبیر محصولات با کیفیت خود را به سراسر کشور و همچنین کشورهای اطراف مانند عراق، آذربایجان و… عرضه می‌کند. این شرکت در سراسر ایران نمایندگی دارد که علاوه بر فروش خدماتی مانند شارژ کپسول‌های آتش نشانی توسط افرادی ماهر، بازرسی کپسول آتش نشانی و خدمات دیگر توسط آنها صورت می‌گیرد.

پست قبلی

علت شارژ کپسول آتش نشانی

پست بعدی

راهنمای شارژ کپسول آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو