مشخصات کپسول بیوورسال

مشخصات کپسول بیوورسال

کپسول‌های آتش نشانی از انواع کپسول‌های مواد شیمیایی مرطوب، پودر خشک و فوم هستند. به منظور رعایت مقررات، تهیه کپسول آتش نشانی باکیفیت و متناسب با نیاز و ویژگی‌های محیط برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنایع بسیار مهم است.

کپسول‌های بیوورسال از جمله باکیفیت‌ترین این تجهیزات هستند. البته آگاهی از مشخصات کپسول بیوورسال می‌تواند راهنمای تمامی افراد در انتخاب بهترین نوع کپسول برای محل سکونت یا کسب‌وکار خود باشد. از این رو در این مطلب با مشخصات کپسول بیوورسال آشنا می‌شویم.

از کپسول بیوورسال در چه کلاس‌هایی از حریق استفاده می‌شود؟

شش نوع مختلف از کلاس‌های حریق وجود دارند که آگاهی از آن به ایمنی بیشتر در مقابل آتش کمک خواهد کرد. چرا که خاموش کننده‌ها، به‌خصوص خاموش کننده بیوورسال برای اطفا حریق در کلاس‌های مختلف وجود دارند و هر کدام قادر به خاموش کردن چند کلاس خاص خواهند بود و این اطلاعات در مشخصات کپسول بیوورسال قابل مشاهده است.

از جمله این کلاس‌‌های حریق می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • کلاس A: آتش‌سوزی ناشی از مواد قابل احتراق از جمله کاغذ، پارچه، چوب و سایر مواد جامد قابل اشتعال
  • کلاس B: آتش‌سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند رنگ، سقز یا بنزین و از این دست
  • کلاس C: آتش‌سوزی ناشی از گازهای قابل اشتعال از جمله متان، بوتان یا هیدروژن
  • کلاس F: شامل آتش‌هایی است که در اثر روغن‌های پخت‌وپز مانند آتش‌سوزی در تابه ایجاد می‌شوند

مشخصات کپسول بیوورسال و انواع این خاموش کننده

پس از آشنایی با انواع رایج کپسول‌های اطفا حریق، باید بگوییم که کپسول آتش نشانی بیوورسال نیز در انواع و حجم‌های مختلفی برای متقاضیان تولید و ارائه می‌شود. برای تهیه بهترین کپسول متناسب با نیاز خود، باید با مشخصات کپسول بیوورسال در تمامی انواع آشنا باشید.

کپسول‌های اطفا حریق بیوورسال به طور کلی حاوی مواد خاموش کننده باکیفیت بیوورسال آلمان GF-R با خصوصیات غیر سمی، دوستدار محیط زیست، عدم برگشت شعله، عدم خورندگی و توانایی بسیار بالا در خاموش کردن آتش‌های پرحجم ارائه می‌شوند. برخی از استانداردهای بین‌المللی مواد اطفایی بیوورسال شامل EN1568-3, ICAO level B, DIN14272, UL162, NEN-EN3, GOST, IMO/MSC1, Progect، moscow KEMA nederland B.v TNO-Building & Technologiest Research هستند. در ادامه با انواع خاموش کننده‌های بیوورسال و مشخصات فنی آن‌ها آشنا می‌شویم.

کپسول بیوورسال ۲ لیتری

کپسول‌های آتش نشانی بیوورسال ۲ لیتری با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F، جنس بدنه کششی یک تکه – روغنی ۵/۱ و ۲ میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۲ لیتری وجود نازل سرخود ۲ کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از ۳ متر با زمان پاشش بیشتر از ۲۰ ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) ۲۷۴۱۴۱۳۹۸۳۷۹۰۰۰۲ است.

مشخصات کپسول بیوورسال ۴ لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال ۴ لیتری با جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی ۵/۱ و ۲ میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۴ لیتری وجود نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از ۴ متر با زمان پاشش بیشتر از ۴۰ ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) ۲۷۴۱۴۱۳۹۸۳۷۹۰۰۰۳ است. این کپسول‌ها قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F را دارند.

کپسول‌های بیوورسال ۶ لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال ۶ لیتری با جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی ۵/۱ و ۲ میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۶ لیتری وجود نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از ۶ متر با زمان پاشش بیشتر از ۵۰ ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) ۲۷۴۱۴۱۳۹۸۳۷۹۰۰۰۴ است. این کپسول‌ها قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F را دارند.

مشخصات کپسول بیوورسال ۱۲ لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال ۱۲ لیتری با جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی ۵/۱ و ۲ میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۱۲ لیتری وجود نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از ۸ متر با زمان پاشش بیشتر از ۶۰ ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) ۲۷۴۱۴۱۳۹۸۳۷۹۰۰۰۵ با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F می‌یاشد.

کپسول بیوورسال ۲۵ لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال ۲۵ لیتری با جنس بدنه ورق فولاد مبارکه – روغنی به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۲۵ لیتری وجود نازل پاشنده ۲۵ کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک، شیلنگ خارجی درجه یک متعارف ۲۵ کیلویی و با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F است.

مشخصات کپسول بیوورسال ۵۰ لیتری

کپسول‌های آتش نشانی بیوورسال ۵۰ لیتری با جنس بدنه ورق فولاد مبارکه – روغنی ۳ میلی‌متری به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش ۶۰ میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال ۵۰ لیتری وجود نازل پاشنده ۵۰ کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F است.

خرید انواع کپسول بیوورسال از گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

کپسول‌های بیوورسال از بهترین و باکیفیت‌ترین خاموش کننده‌های حریق کلاس‌های A، B، C و F هستند. گروه تولیدی صنعتی تدبیر به منظور تامین کالا و تجهیزات آتش‌نشانی برای بازارهای داخلی با رویکرد انتقال تکنولوژی روز دنیا با اخذ نمایندگی انحصاری و رسمی، اقدام به واردات اقلام و تجهیزات آتش‌نشانی به‌ویژه مواد اطفایی فوق مدرن بیوورسال از کشور آلمان و تولید خاموش کننده‌های بیوورسال کرده است.

شرکت تدبیر به‌عنوان تولید کننده و نماینده انحصاری بیوورسال آلمان، کپسول‌های اطفا حریق بیوورسال را با یک سال گارانتی به شرط تعویض و ۱۰ سال خدمات پس از فروش با برگه اصالت کالا به شما ارائه می‌دهد. از این رو برای تهیه این خاموش کننده‌های باکیفیت با بهترین مشخصات کپسول بیوورسال همین حالا به سایت ما مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول از مشخصات کپسول بیوورسال

کپسول بیوورسال چه استانداردهایی دارند؟

این کپسول دارای تاییدیه اروپا و دارای استاندارهای زیر است.

EN1568-3, ICAO level B, DIN14272, UL162, NEN-EN3, GOST, IMO/MSC1, Progect، moscow KEMA nederland B.v TNO-Building & Technologiest Research

 کپسول بیوورسال برای چه کلاس‌هایی از آتش استفاده می‌شود؟

این کپسول ها برای انواع کلاس آتش مناسب هستند.

پست قبلی

موارد استفاده کپسول بیوورسال

پست بعدی

بهترین مارک خاموش کننده آتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…