قابلیت بیوورسال در پاکسازی محیط

قابلیت بیوورسال در پاکسازی محیط

در میان انواع کپسول‌های اطفای حریق در بازار، کپسول‌ آتش نشانی بیوورسال بالاترین بازدهی را دارند و در عین حال با قیمت بسیار مناسبی هم ارائه شده‌اند. قابلیت بیوورسال در مهار آتش در ۴ مرحله ساده خلاصه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به اکسیژن، حرارت، سوخت و مهار انفجار اشاره کرد.

همچنین بیوورسال به عنوان یک ماده پاک کننده محیط هم شناخته می‌شود در این مطلب از شرکت تدبیر، با مزایای استفاده از این کپسول و قابلیت بیوورسال در پاکسازی محیط آشنا می‌شویم.

بیوورسال قهرمان پاک‌کننده محیط زیست

بیوورسال یک ماده زیست‌تجزیه‌پذیر و پاک‌کننده است که از آن از برای رفع مشکلات ناشی از آلودگی‌های نفتی و نشت روغن‌ها در محیط زیست، به‌ویژه در رودخانه‌ها و دریا استفاده می‌شود. بیوورسال ذرات نفت را محصور می‌کند و از چسبیدن آن‌ها به خطوط ساحلی، صخره‌ها، گیاهان و جانوران جلوگیری می‌کند.

همچنین از بیوورسال می‌توان برای تمیز کردن دیواره‌های سازه‌های آبی و آبراهه‌ها استفاده کرد. این ماده از نظر pH خنثی است و برای پوست هیچ خطری ندارد. اما برتری بیوورسال در این است که ذرات نفت و روغن را دربرمی‌گیرد و تجزیه بیولوژیکی آن‌ها را تضمین می‌کند. خود این ماده نیز ظرف نهایتا ۱۵ روز به آب و دی اکسید کربن تجزیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: مواد تشکیل دهنده بیوورسال

کپسول‌های بیوورسال چه نوع کپسولی هستند؟

بسیاری از افرادی که قصد خرید کپسول‌های آتش‌نشانی را دارند، ممکن است با خود تصور کنند که کپسول‌های اطفای حریق عملا هیچ تفاوتی با هم ندارند. این در حالی است که هر نوع کپسول اطفای حریق دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است. در میان این کپسول‌ها، کپسول‌های بیوورسال بیشترین بازدهی ممکن را دارند و می‌توانند به بهترین شکل، آتش ایجاد شده را مهار کنند.

در ساخت کپسول‌های بیوورسال در حدود ۹۶ درصد از ترکیبات، از آب رقیق شده استفاده می‌شود. به این معنی که تنها ۶ درصد از محتویات داخل کپسول را بیوورسال تشکیل می‌دهد. با همین میزان ترکیب، این کپسول می‌تواند به بهترین شکل حریق‌های سه بعدی و گسترده را مهار کنند.

دلایل محبوبیت کپسول‌های بیوورسال در مهار حریق

کپسول‌های بیوورسال به نسبت کپسول‌های اطفای حریق دیگر، به مراتب از قابلیت‌های بیشتری برای اطفای حریق برخوردار هستند. از جمله ویژگی‌های این کپسول‌ها می‌توان به سرعت عالی، عدم برگشت آتش، حفظ محیط زیست، عدم خورندگی و برچسب قیمتی مناسب اشاره کرد.

با توجه به اینکه در حال حاضر، کپسول‌های اطفای حریق متنوع، با برچسب‌های قیمتی متفاوت در بازار وجود دارند، این سوال مطرح می‌شود که کدام‌یک کپسولی مقرون به صرفه هستند؟ از میان این کپسول‌ها، کپسول‌های بیوورسال به دلیل قیمت مناسب در کنار برخورداری از برچسب قیمتی عالی می‌توانند گزینه‌ای عالی برای شما باشند. چرا که با پرداخت هزینه خوب، کپسولی را خریداری می‌کنید که توانایی بالایی در مهار آتش دارد.

یکی از قابلیت های بیوورسال در پاکسازی محیط، عدم آسیب به محیط زیست است. بسیاری از کپسول‌هایی که با هدف مهار آتش ساخته می‌شوند، به دلیل برخورداری از برخی ترکیبات شیمیایی می‌توانند به محیط زیست آسیب وارد کنند. این در حالی است که در کپسول‌های بیوورسال خبری از این آسیب نیست.

از جمله مهم‌ترین قابلیت های بیوورسال در پاکسازی، عدم برگشت آتش است. یکی از پدیده‌هایی که در آتش‌سوزی‌ها رخ می‌دهد، برگشت آتش است. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، باید از کپسول اطفای حریقی استفاده شود که مانع بروز برگشت آتش می‌شود. برای این منظور، بیوورسال بهترین گزینه خواهد بود. شما می‌توانید همین حالا بهترین کپسول‌های بیوورسال را از مجموعه تدبیر برای خود خریداری کنید.

قابلیت بیوورسال در پاکسازی محیط چگونه است؟

قابلیت و توانایی کپسول بیوورسال در پاکسازی محیط را می‌توان در ۴ مرحله خلاصه کرد. در اولین مرحله، با کمک فرمولاسیونی که این کپسول دارد، می‌تواند سطح اکسیژن را تا حد زیادی در فضا کاهش دهد. همین موضوع باعث می‌شود تا آتش دیگر گسترش پیدا نکند و شدت آن کمتر شود.

مرحله بعدی از اطفای حریق توسط کپسول‌های بیوورسال، کاهش حرارت موجود در محیط است. برخی از وسایل و لوازم مانند چوب و کاغذ، با افزایش حرارت آتش می‌گیرند. در نتیجه، کپسول‌های بیوورسال می‌توانند با کاهش دمای محیط، از آتش‌گرفتن چنین وسایل و لوازمی جلوگیری کنند. بعد از کاهش حرارت محیط، نوبت به ایزوله کردن سوخت می‌رسد.

در مرحله سوم از اطفای حریق توسط کپسول بیوورسال، عناصر سوخت از بین خواهند رفت. در نتیجه، هر سوختی که در محیط باقی مانده باشد، دیگر آتش نخواهد گرفت. در مرحله آخر هم ترکیبات موجود در این کپسول می‌توانند تمام گازهای نسوخته در محیط را به خود جذب کنند. در نتیجه، اطفای حریق با موفقیت انجام خواهد شد.

انواع کپسول بیوورسال را از شرکت تدبیر بخواهید

ماده بیوورسال علاوه بر اطفای حریق، خاصیت پاک‌کنندگی هم دارد. اگر به دنبال کپسول بیوورسال باکیفیتی هستید که بتواند اطفای حریق را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام دهد، می‌توانید کپسول‌های شرکت تدبیر را انتخاب کنید.

کپسول‌های مجموعه ما در مقایسه با کپسول‌های دیگر از برچسب قیمتی مناسب و بالاترین استانداردها برخوردار هستند. شما می‌توانید همین حالا برای دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با خرید کپسول بیوورسال و ثبت سفارش، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

پست قبلی

ویژگی های کپسول آتش نشانی بیوورسال

پست بعدی

انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

شروع گفتگو