گاز کربنیکCO2

کپسول آتشنشانی گاز کربنیک co2

کپسول های آتشنشانی گاز کربنیک که در ساخت آنها از گاز co2 استفاده شده است. این نوع گاز ها به علت نوع فرمولاسیون آنها چند برابر کپسول های معمولی قدرت خاموش کنندگی دارند. از طرفی هم این کپسولها میتواند در تمامی فضا ها و انواع آتش مورد استفاده قرار بگیرد. 

کپسول های آتشنشانی گاز کربنیک c02

کپسول های گاز کربنیک

کپسول های آتشنشانی گاز کربنیک تدبیر

اهمیت خرید کپسول های گاز کربنیک co2

اهمیت خرید کپسول های آتشنشانی گاز دی اکسید کربن به دلیل شعای استفاده از آن و همچنین قدرت اطفاکنندگین این گاز میباشد. به دلیل فشار و همچنین پخش کنندگی در این کپسول ها عملکرد تا حد بسیار زیادی بالاتر رفته است. به خصوص خرید این کپسل های آتشنشانی گاز کربنیک برای اماکن دارای تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی دارای اهمیت بسیار بالایی میباشد.

محصول کپسول آتشنشانی CO2 توسط شرکت و تولید کننده تدبیر تهیه شده است. برند تدبیر سال هاست که با استفاده از 

خصوصیات کپسول های آتشنشانی گاز کربن دی اکسید

خصوصیت اصلی کپسول های آتشنشانی کربنیک CO2 عدم تولید پسماند پس از انجام عملیات میباشد. مواد این اطفا کننده به محیط نمیچسبد و به روی سطح نمی نشیند. به دلیل این خصوصیت صدماتی به تجهیزات به خصوص تجهیزات الکتریکی وارد نمیکند. از طرف دیگر خرید کپسول های آتشنشانی کربن دی اکسید به نسبت برخی از موارد دیگر دارای قیمت پایین تری میباشد.

مزایای خرید کپسول آتش نشانی گاز کربنیک CO2 در اطفا حریق :
  • عدم کاهش کیفیت در طی مدت زمان زیاد
  • عایق الکتریکی
  • غیر خورنده (عدم واکنش با محیط اطراف)
  • عدم تولید پساب بر سطح تجهیزات محیط
  • نفوذ پذیری بالا

نکات استفاده از کپسول های آتش نشانی CO2

در هنگام خرید و سفارش کپسول های آتشنشانی کربنیک CO2 باید توجه داشت که این کپسول ها باعث عدم رسیدن اکسیژن به محیط خواهد شد. لذا در محیط های کوچک استفاده نمیشود. چرا که با استفاده از آن در اماکن در بسته با مساحت کم ممکن است باعث مشکلات و خسارات جانی گردد. 

مکان هایی که از این کپسول استفاده میشود :

به طور کلی به دلیل خصوصیات گاز کربنیک و عملکرد آن بر آتش و اکسیژن محیط از این نوع خاموش کننده‌ ها بیشتر در فضاهای سر بسته با مساحت مناسب ، برای اطفاء حریق‌های کلاس B و C و همینطور برای وسایل الکتریکی و دستگاه‌های کامپیوتری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کپسول ها در خاموش کردن آتش سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال بسیار مؤثر هستند. و از طرف دیگر خطرات و آتش سوزی های وسایل برقی را بسیار کاهش میدهند.