ریموت اندیکاتور چیست ؟ یکی از لوازم و تجهیزات سیستم اعلام حریق میباشد. به کمک این تجهیزات میتوان محل دقیق آتش سوزی را مشخص کرد. در گذشته تشخیص دقیق موقعیت دشوار بود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزاتی برای این مورد ایجاد شده اند. ریموت اندیکاتور ها یا همان remote indicator در اشکال مختلف تهیه میشوند. اما همچنان میتوان گفت که کارایی همه آن ها به یکدیگر شباهت دارد. این تجهیزات را میتواند در خصوص تجهیزات جانبی در نظر گرفت. اما به دلیل کاربرد بالا استفاده از آن بسیار سودمند خواهد بود.

معرفی ریموت اندیکاتور چراغ های اعلان چیست

معرفی ریموت اندیکاتور :

ریموت اندیکاتور remote indicator ، چراغ ریموت ، چراغ نشانگر و یا چراغ سر دری از جمله تجهیزات تکمیلی و مورد نیاز در راه اندازی سیستم های اعلان حریق است. این وسیله در قسمت بالایی درب در مکان های مختلف نصب گردیده و هشدارهای ناشی از وجود دود، آتش و گاز مونوکسید کربن را اعلام می نماید. ریموت های اندیکاتور با دتکتورهای موجود در بازار، تطبیق الکتریکی داشته و در مدل های مختلف طراحی و به بازار عرضه می گردند.

به عبارت ساده تر ریموت اندیکاتور ها فلاشر هایی میباشند که در بالای درب نصب شده و آتش را به شیوه های مختلف تولید نور هشدار میدهند. همچنین این تجهیزات با اتصال به انواع دتکتور ها، می تواند بروز حریق، دود، گاز یا… را در آن مکان خاص نمایش دهد. از این ریموت آشکارساز عموما برای سیستم های متعارف استفاده می شود، اما می توان آن را در سیستم های آدرس پذیر نیز به کار برد.

کاربرد چراغ های اعلان :

مهمترین کاربرد چراغ های اعلان و یا همان ریموت اندیکاتور ها مشخص کردن ناحیه آتش میباشد. نصب چراغ اعلام حریق در سیستم‌های متعارف به تشخیص محل دقیق وقوع حریق کمک می‌کند و روند رسیدگی به آن را سریع‌تر می‌سازد. بدون وجود چراغ اعلام حریق، آتش‌نشان باید به تمام اتاق‌ها سر بزند و بررسی کند آتش‌سوزی در کجا اتفاق افتاده است. در صورتی که اگر برای هر یک از اتاق‌ها یک چراغ اعلام حریق استفاده شود آتش‌نشان با رسیدن به ناحیه به سرعت می‌تواند محل دقیق حریق را تشخیص دهد.

به طور کلی نور با رنگ های قرمز جلب توجه بسیار بالایی دارند. این چراغ ها با تولید نور قرمز و رنگ های جاذب میتوانند عملیات اعلام حریق را به بهترین شیوه انجام دهند. این مورد یکی از ویژگی های مثبت ریموت اندیکاتور ها میباشد.

خصوصیات مثبت ریموت اندیکاتور ها :

به طور کلی خصوصیات این تجهیزات عبارت اند از نصب آسان، سازگاری الکتریکی با دتکتورهای سیستم اعلان حریق، قدرت بالای اعلام هشدار، ابعاد و اندازه های مناسب، قدرت پخش نور قوی، کیفیت ساختار بدنه، طول عمر بالا و قیمت مقرون به صرفه میباشد. این تجهیزات اکثراً ساخت داخل بوده و معمولا از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

نکات مهم در خرید ریموت اندیکاتور :

برای عملکرد بهتر برای خرید ریموت اندیکاتور ها باید به نکاتی توجه نمایید. در ادامه برخی از مهمترین آن ها برای شما آورده ایم :

نتیجه گیری :

در گذشته تنها با صدا وقوع آتش را هشدار میدادند. در آن روش امکان اعلام دقیق محل وقوع آتش وجود نداشت. با ایجاد سیستم ها اعلام حریق و سنسور های پیشرفته آن ریموت اندیکاتور ها نیز ایجاد شدند. این تجهیزات با اتصال به سیستم ها اعلام آتش توانایی بالایی برای تشخیص محل وقوع آتش به افراد دادند.

دیدگاهتان را بنویسید