راهنمای خرید کپسول آتش نشانی | نکات اصلی خرید کپسول چیست | معرفی انواع کپسول های آتشنشانی و معرفی مزایا و کاربردهای آنها

خرید کپسول آتش نشانی؛ با خطر آتش‌سوزی مقابله کنید

آتش‌سوزی یکی از بزرگ‌ترین خطراتی است که بسیاری از ساختمان‌ها و حتی وسایل نقلیه را تهدید می‌کند. یکی از بهترین وسیله‌ها برای جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی در دقایق اولیه، کپسول آتش‌نشانی است. این کپسول‌ها کارایی بسیار مفیدی دارند و می‌توانند به افراد و آتش‌نشان‌ها در موارد اضطراری کمک کنند. کپسول‌های آتش‌نشانی در مدل‌های مختلف در بازار برای خرید موجود هستند اما افراد به‌درستی نمی‌دانند که برای ساختمان یا خودروی خود باید کدام مدل کپسول آتش‌نشانی را خریداری کنند. به همین علت باید با راهنمای خرید کپسول آتش نشانی این افراد را راهنمایی کرد. در این مطلب با تمام ویژگی‌ها، مدل‌ها و مزایای استفاده از کپسول آتش‌نشانی آشنا می‌شویم.

انواع کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش‌نشانی چیست؟

کپسول آتش‌نشانی یا Fire Extinguisher یک سیلندر فولادی است که در داخل آن مواد مختلف مناسب برای خاموش‌کردن آتش قرار گرفته است. این مواد با فشار گاز نیتروژن از داخل سیلندر به بیرون پرتاب می‌شود و آتش را خاموش می‌کند. برای پرتاب مواد داخل سیلندر، گاز نیتروژن را با فشار زیاد در داخل آن به همراه مواد خاموش‌کننده آتش قرار می‌دهند.

این مواد توسط یک اهرم که در بالای سیلندر تعبیه شده است، با فشار زیاد از آن خارج می‌شوند. شایان‌ذکر است که کپسول‌های آتش‌نشانی در ابعاد و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند و افراد بسته به کاربری و بودجه مورد نظر خود می‌توانند این تجهیزات اطفا حریق را از فروشگاه‌ها یا سایت‌های فروش تجهیزات آتش‌نشانی خریداری کنند.

اولین‌بار در چه زمانی از کپسول آتش‌نشانی استفاده شد؟

یکی از مطالب جالب درباره کپسول‌های آتش‌نشانی، تاریخچه آن‌ها است. برای اولین‌بار در سال 1818 میلادی در انگلستان بود که یک افسر اهل این کشور، پودر کربنات پتاسیم را به علاوه هوای فشرده در یک محفظه مسی با حجم 13.6 لیتر قرار داد. این کپسول را می‌توان اولین کپسول آتش‌نشانی در تاریخ دانست. باید اشاره داشت که کپسول‌های اولیه فقط توانایی مقابله با برخی کلاس‌های آتش را داشتند و در برابر آتش‌سوزی‌های بزرگ‌تر و خاص‌تر بسیار ناکارآمد بودند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و رشد روزافزون صنعت اطفا حریق، کپسول‌های آتش‌نشانی گوناگونی به بازار آمدند که می‌توانستند انواع آتش‌سوزی‌ها را از بین ببرند.

کلاس انواع کپسول های آتش نشانی

انواع کلاس‌های آتش، برای خرید کپسول آتش نشانی را بشناسید

برای خرید کپسول آتش نشانی در ابتدا باید با انواع کلاس‌های آتش آشنایی داشت. چرا که هر کپسول آتش‌نشانی برای یک الی دو کلاس آتش طراحی شده است و نمی‌تواند با همه کلاس‌های آتش مقابله کند. شما با آگاهی از کلاس‌های آتش می‌توانید یک کپسول آتش‌نشانی مناسب خریداری کنید. همچنین شناختن این کلاس‌ها می‌تواند باعث آگاهی شما در برابر آتش‌سوزی‌ها شود و بتوانید با سرعت بیشتری با این پدیده خطرناک مقابله کنید. با انواع کلاس‌های آتش که برای خرید کپسول آتش نشانی باید آن‌ها را بشناسید، به طور کامل آشنا می‌شویم.

کلاس A آتش؛ اشتعال مواد خشک مانند چوب

اولین و ساده‌ترین کلاس آتش که البته در بسیاری از آتش‌سوزی‌ها با آن روبه‌رو می‌شویم، کلاس A آتش است. در این کلاس منشا آتش از مواد خشک مانند کاغذ، چوب و پنبه می‌باشد. این کلاس آتش سرعت سرایت بسیار بالایی دارد و می‌تواند به‌سرعت مساحت بسیاری از محیط را از بین ببرد. از طرف دیگر احتمال اشتعال مواد خشک در بسیاری از ساختمان‌ها و محیط‌ها وجود دارد. چرا که این مواد در بسیاری از ساختمان‌ها و محیط‌ها وجود دارند و می‌توانند به‌سرعت مشتعل شوند. خوشبختانه باید گفت با کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توان به‌سرعت با این کلاس آتش مقابله و از گسترش آن جلوگیری کرد.

کلاس B آتش؛ اشتعال مایعات قابل اشتعال مانند نفت

یکی از خطرناک‌ترین و غیرقابل ‌مهارترین کلاس‌های آتش، کلاس B است. منشا آتش این کلاس، اشتعال مایعات قابل اشتعال مانند نفت، بنزین و گازوئیل می‌باشد. این مایعات سرعت و قدرت اشتعال بسیار بالایی دارند و می‌توانند در مدتی کوتاه آتش‌سوزی بسیار بزرگی درست کنند. به همین علت مقابله با این آتش‌سوزی‌ها در لحظات اولیه بسیار مهم است و باید با استفاده از تجهیزات مختلف مانند کپسول آتش‌نشانی مناسب، از گسترش این کلاس آتش جلوگیری کرد. باید اشاره داشت که در برخی آتش‌سوزی‌ها با منشا مایع نفت، آتش‌سوزی تا ماه‌ها ادامه داشته است و آتش‌نشانان به‌سختی توانستند این نوع آتش‌سوزی را مهار کنند.

کلاس C آتش؛ اشتعال گازهایی مانند متان

آتش‌سوزی انواع گازهای قابل اشتعال مانند متان در کلاس آتش C قرار می‌گیرد. این کلاس آتش نیز بسیار خطرناک است و سرعت سرایت بسیار بالایی دارد. همچنین در کلاس آتش C احتمال وقوع انفجار نیز وجود دارد. چرا که گازها در برخی موارد می‌توانند در یک فضای کوچک فشرده و سپس براثر اشتعال، منفجر شوند. برای مقابله با این کلاس آتش نیز کپسول‌های آتش‌نشانی مختلفی تولید شده است که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها از پیشروی آتش کلاس C جلوگیری کنند. باید اشاره داشت که مقابله با آتش C بسیار دشوار است و حتی آتش‌نشانان نیز برای مقابله با این کلاس آتش باید دشواری‌های زیادی را تحمل کنند.

کلاس D آتش؛ اشتعال فلزات مانند آلومینیوم

برخی فلزات مانند منیزیم و آلومینیوم قابلیت اشتعال دارند و می‌توانند باعث آتش‌سوزی شوند. به همین علت یکی از کلاس‌های آتش به اشتعال این نوع فلزات اختصاص یافته است. برای مقابله با کلاس D آتش نیز کپسول‌های آتش‌نشانی مخصوص تولید شده‌اند تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با این کلاس آتش و اشتعال فلزات مقابله کرد.

راهنمای خرید کپسول های آتش نشانی

اهمیت خرید کپسول آتش نشانی برای اطفا حریق

کاربرد اصلی کپسول‌های آتش‌نشانی اطفا حریق و مقابله با آتش است اما بسیاری از افراد نمی‌دانند که چرا خرید کپسول آتش نشانی برای اطفا حریق در ساختمان‌ها و وسایل نقلیه بسیار اهمیت دارد. باید اشاره داشت که یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در مهار آتش‌سوزی، جلوگیری از پیشروی آتش در لحظات اولیه است. هرچه قدر از زمان آتش‌سوزی بگذرد و آتش پیشروی بیشتری داشته باشد، حجم و شدت آتش نیز بیشتر می‌شود.

برای مثال تصور کنید که یک ساختمان چهارطبقه در طبقه اول خود دچار حریق شود. مهار آتش‌سوزی یک طبقه از این ساختمان تا چهار طبقه از آن بسیار آسان‌تر است و آتش‌نشانان می‌توانند در زمان کوتاه‌تری آتش یک طبقه را خاموش کنند. به همین علت باید گفت که خرید کپسول آتش نشانی برای تمام محیط‌ها و وسایل نقلیه بسیار اهمیت دارد. شما با خرید کپسول آتش نشانی می‌توانید در همان لحظات اولیه از پیشروی آتش جلوگیری کنید و آن را در مبدا از بین ببرید.

مزایای خرید کپسول آتش نشانی را بشناسید

خرید کپسول آتش نشانی علاوه‌بر امکان مقابله با آتش در دقایق اولیه، مزایای بسیار زیاد دیگری مانند کاهش خسارات آتش‌سوزی، امکان نجات جان افراد بیشتر، مقابله با گسترش آتش و کاهش خطرات ناشی از آتش‌سوزی وسایل نقلیه دارد. با مزایای خرید کپسول آتش نشانی آشنا می‌شویم.

کاهش خسارات آتش‌سوزی

یکی از مزایای فرعی خرید کپسول آتش نشانی، کاهش خسارات آتش‌سوزی است. همان‌طور که عنوان شد شما با استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توانید از گسترش آتش جلوگیری کنید. این امر باعث می‌شود که آتش به مناطق دیگر خانه یا وسیله نقلیه سرایت نکند و به همین دلیل خسارات کم‌تری به ساختمان یا خودروی شما وارد شود. با توجه به هزینه بالای تعمیرات خانه و خودرو، این مزیت برای بسیاری از افراد مهم است و آن‌ها می‌توانند با خرید کپسول آتش نشانی از خسارات احتمالی جلوگیری کنند.

امکان نجات جان افراد بیشتر

با جلوگیری از گسترش آتش و کاهش سرعت سرایت آن، می‌توان جان افراد بیشتری را که در ساختمان یا وسیله نقلیه گرفتار شده‌اند، نجات داد. همان‌طور که اشاره شد با استفاده از کپسول آتش‌نشانی می‌توان از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری کرد و جان افراد بیشتری را نجات داد. اگر نجات جان افراد برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید جان خود و عزیزانتان را در صورت وقوع آتش‌سوزی نجات دهید، پیشنهاد می‌شود از کپسول آتش‌نشانی در ساختمان‌ها و وسایل نقلیه خود استفاده کنید.

کاهش خطرات ناشی از آتش‌سوزی وسایل نقلیه

وسایل نقلیه موتوری مانند خودروها و موتورسیکلت‌ها اجزایی مانند باک بنزین یا باتری دارند که در صورت سرایت آتش به آن‌ها، این اجزا می‌توانند بسیار خطرناک باشند. به همین علت خرید کپسول آتش نشانی برای خودرو یا وسایل نقلیه دیگر می‌تواند خطرات ناشی از آتش‌سوزی در آن‌ها را به‌شدت کاهش دهد. برای مثال در صورت سرایت آتش به باک بنزین وسایل نقلیه، بنزین داخل بانک می‌تواند منفجر شود و خسارات مالی و جانی بسیاری به وجود آورد.

انواع کپسول های آتش نشانی

انواع کپسول آتش نشانی برای خرید را بشناسید

همان‌طور که عنوان شد برای مقابله با هر کلاس آتش، کپسول‌های آتش‌نشانی مختلفی ساخته می‌شوند. این کپسول‌ها کاربری متفاوتی دارند و نمی‌توان از آن‌ها برای اطفا هر نوع آتشی استفاده کرد. برخی از این کپسول‌ها نیز کاربردهای چندگانه دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان با چند کلاس آتش مقابله کرد. پیشنهاد می‌شود با بررسی ساختمان خود و تخمین احتمال وقوع کلاس‌های آتش، کپسول آتش‌نشانی مرتبط با کلاس‌های آتش مربوطه را خریداری کنید. با انواع کپسول‌های آتش‌نشانی آشنا می‌شویم.

کپسول پودر و گاز آتش‌نشانی

یکی از محبوب‌ترین انواع کپسول‌های آتش‌نشانی، کپسول پودر و گاز است. در این کپسول‌ها از پودرهای متفاوتی با ترکیب گاز استفاده می‌شود. با استفاده از این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توان با تمام کلاس‌های آتش مقابله کرد. باید اشاره داشت که این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی با نام کپسول‌های همه‌کاره نیز شناخته می‌شوند. گاز داخل این کپسول‌ها با پرتاب پودر باعث خاموش شدن آتش در هر سطحی می‌شود.

شایان‌ذکر است که کارایی این نوع کپسول‌ها نسبت به کپسول‌های مخصوص یک کلاس آتش کم‌تر است اما با استفاده از آن‌ها می‌توان هر نوع آتشی را خاموش کرد. باید اشاره داشت که از این نوع کپسول‌ها بیشتر برای اطفا حریق مایعات قابل اشتعال و فلزات استفاده می‌شود اما برای اطفا حریق دو کلاس دیگر نیز کاربرد دارد.

کپسول CO2 آتش‌نشانی؛ از بهترین گزینه‌ها برای خرید کپسول آتش نشانی

یکی از پرفروش‌ترین انواع کپسول‌های آتش‌نشانی که گزینه خرید بسیاری از افراد نیز است، کپسول CO2 می‌باشد. این کپسول از بهترین گزینه‌ها برای خرید کپسول آتش نشانی به‌شمار می‌آید. چرا که شما با استفاده از آن می‌توانید بدون اثرگذاری بر تجهیزات الکترونیکی، آتش آن‌ها را خاموش کنید.

کپسول‌های آتش‌نشانی CO2 در اطفا حریق کلاس‌های آتش B و C استفاده می‌شود. قدرت پرتاب این نوع کپسول‌ها بین دو الی چهار متر است و در صورت استفاده کم‌تر از 10 درصد، می‌توان آن‌ها را شارژ کرد. از آن‌جایی که در این کپسول‌ها برای خاموش‌کردن آتش از گاز CO2 استفاده می‌شود، این کپسول‌های آتش‌نشانی در فضای باز کاربرد مناسبی ندارند و نمی‌توانند اطفای حریق را به‌درستی انجام دهند.

کپسول فوم آتش‌نشانی

همان‌طور که عنوان شد، خاموش‌کردن آتش مایعات قابل اشتعال، بسیار دشوار است و آتش‌نشانان نیز برای مقابله با این نوع آتش‌سوزی‌ها باید دشواری‌های زیادی را تحمل کنند. به همین علت برای اطفا حریق مایعات قابل اشتعال، باید از کپسول‌های آتش‌نشانی مخصوص استفاده کرد. بهترین کپسول آتش‌نشانی برای اطفا حریق مایعات قابل اشتعال، کپسول فوم است.

در داخل این کپسول نوعی فوم مایع قرار دارد که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آتش مایعات قابل اشتعال را خاموش کند. این فوم روی سطح مایعات می‌نشیند و از رسیدن اکسیژن به سوخت برای مشتعل شدن، جلوگیری می‌کند. به همین علت این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی کارایی بسیار خوبی در اطفای حریق مایعات قابل اشتعال دارند.

کپسول آب و گاز؛ از بهترین گزینه‌ها برای خرید کپسول آتش نشانی

یکی از سنتی‌ترین انواع کپسول‌های آتش‌نشانی که با استفاده از آن می‌توان با کلاس آتش A مقابله کرد، کپسول آتش‌نشانی آب و گاز است. این نوع کپسول از بهترین گزینه‌ها برای خرید کپسول آتش نشانی به‌شمار می‌آید. چرا که با استفاده از آن می‌توان آتش‌های در کلاس A را به‌سادگی خاموش کرد. در این نوع کپسول‌ها، آب به همراه گاز CO2 قرار دارد. این گاز آب داخل سیلندر کپسول را با فشار مناسب به سمت حریق پرتاب می‌کند. باید اشاره داشت که این نوع کپسول‌ها در صورت استفاده کوتاه‌مدت نیز باید دوباره شارژ شوند و امکان استفاده دوباره از آن‌ها وجود ندارد.

کپسول بیوورسال آتش‌نشانی

یکی از جدید‌ترین انواع کپسول‌های آتش‌نشانی، کپسول بیوورسال است. در ساخت این کپسول از مواد بیوورسال استفاده می‌شود که ویژگی‌های بسیار زیادی دارد و برای مقابله با کلاس‌های آتش A و B مناسب است. کپسول بیوورسال آتش‌نشانی برای انسان مضر نیست و می‌توان از آن در فضاهای بسته بدون نگرانی از بابت مسمومیت افراد استفاده کرد.

همچنین باید اشاره داشت که مواد اطفا حریق بیوورسال بسیار دوستدار محیط‌زیست هستند و به طبیعت آسیبی وارد نمی‌کنند. به همین علت از آن‌ها می‌توان برای اطفا حریق جنگل‌ها و مراتع نیز استفاده کرد. این نوع کپسول‌ها می‌توانند هر چهار عنصر اصلی انتشار آتش مانند اکسیژن و حرارت را از بین ببرند. به همین علت از کپسول‌های بیوورسال برای مقابله با آتش‌های حجیم می‌توان استفاده کرد.

تفاوت کپسول آتش نشانی پودری و CO2

یکی از مهم‌ترین پرسش‌های افرادی که قصد خرید کپسول آتش نشانی را دارند این است که میان کپسول‌های آتش‌نشانی پودری و CO2 چه تفاوت‌هایی وجود دارد. به این دسته از افراد باید گفت که کپسول‌های آتش‌نشانی CO2 کاربری محدودی دارند و برای مقابله با کلاس‌های آتش B و C از این نوع کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توان استفاده کرد. از طرف دیگر این کپسول‌ها در فضای باز کارایی مناسبی ندارند و نمی‌توانند به‌خوبی روی آتش تاثیرگذار باشند. کپسول‌های پودری حاوی پودرهای مخصوص و گاز CO2 هستند و از آن‌ها می‌توان برای اطفای حریق هر نوع کلاس آتشی استفاده کرد. به همین علت کپسول‌های پودری را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین کپسول‌های آتش‌نشانی نامید.

فشار کپسول آتش‌نشانی؛ مولفه‌ای مهم در خرید کپسول آتش نشانی

افراد برای بررسی سلامت یک کپسول آتش‌نشانی باید از طریق فشارسنج تعبیه شده روی آن، میزان فشار گاز نیتروژن داخل سیلندر را بررسی کنند. این فشار نشان می‌دهد که کپسول آتش‌نشانی کارایی لازم را دارد و می‌توان از آن در مواقع آتش‌سوزی استفاده کرد. به همین علت می‌توان گفت که در هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید به فشار سیلندر آن توجه داشت تا یک کپسول سالم خریداری کرد.

فشار کپسول آتش نشانی چند بار است؟

فشار کپسول آتش‌نشانی بسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. از طرف دیگر استانداردهای کشورهای مختلف نیز در این زمینه متفاوت است و در برخی کشورها، این کپسول‌ها باید دارای فشار بیشتری داشته باشند. به‌طورکلی فشار کپسول آتش‌نشانی باید بین 10 الی 15 بار باشد. این فشار، گاز و محتویات دیگر درون کپسول را با فشاری زیاد به سمت بیرون پرتاب می‌کند. به همین علت فشار سیلندر کپسول اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به‌صورت مرتب بررسی شود. بازرسان آتش‌نشانی باید در بازه‌های مشخص‌شده کپسول‌های آتش‌نشانی را بررسی کنند تا میزان فشار آن‌ها کاهش پیدا نکرده باشد.

موارد استفاده از کپسول پودر و گاز

همان‌طور که اشاره شد هر نوع کپسول آتش‌نشانی یک کاربرد به‌خصوص دارد اما کپسول‌های پودر و گاز را می‌توان برای مقابله با تمام کلاس‌های آتش استفاده کرد. این کپسول‌ها با نام کپسول همه‌کاره نیز شناخته می‌شوند و از پرفروش‌ترین کپسول‌های آتش‌نشانی در بازار به‌شمار می‌آیند. چرا که افراد می‌توانند با خرید آن‌ها، با هر نوع آتشی مقابله کنند. اگر قصد خرید یک کپسول آتش‌نشانی همه‌کاره و به‌صرفه را دارید، کپسول پودر و گاز بهترین گزینه برای شما است.

کاربرد کپسول پودر خشک

کپسول‌های پودر خشک آتش‌نشانی نیز از کپسول‌های کاربردی به‌شمار می‌آیند. افراد می‌توانند با استفاده از این کپسول‌ها با انواع آتش‌ها با منشا مایعات، اجسام خشک و یا تجهیزات برقی مقابله کنند. یکی از مزیت‌های کپسول‌های آتش‌نشانی پودر خشک، عدم تاثیر آن‌ها روی لوازم الکترونیکی است. پودر این نوع کپسول‌ها هادی جریان برق نیز و به تجهیزات الکترونیکی آسیبی وارد نمی‌کند. به همین علت از این نوع کپسول‌ها در سرورها و یا مراکزی که دارای تجهیزات الکترونیکی هستند، استفاده می‌شود.

کپسول آتش‌نشانی از کجا بخریم؟

یکی از مهم‌ترین سوالات افراد علاقه‌مند به خرید کپسول آتش نشانی این است که این تجهیزات اطفا حریق را از کجا و چه فروشگاه‌هایی خریداری کنیم. در پاسخ به این سوال باید گفت که دو مرجع خرید برای افراد علاقه‌مند به خرید کپسول‌های آتش‌نشانی وجود دارد. در ادامه با این فروشگاه‌ها آشنا می‌شویم.

فروشگاه‌های آنلاین؛ از بهترین مراجع خرید کپسول آتش نشانی

خرید اینترنتی و تهیه لوازم مورد نیاز از طریق سایت‌های فروش، به روشی محبوب در میان افراد تبدیل شده است. به همین خاطر یکی از بهترین مراجع خرید کپسول آتش نشانی، فروشگاه‌های آنلاین هستند. افراد می‌توانند با مشخصات تمام کپسول‌های آتش‌نشانی در سایت این فروشگاه‌ها آشنا شده و قیمت مدل‌های مختلف را بررسی کنند.

از طرف دیگر در این فروشگاه‌ها کپسول‌های برندهای مختلف نیز برای خرید افراد در دسترس است و افراد می‌توانند بسته به بودجه خود، کپسول‌های آتش‌نشانی برندهای مختلف را خریداری کنند. همچنین به علت رقابت بالا در فضای اینترنت، فروشگاه‌های آنلاین فقط بهترین کپسول‌های آتش‌نشانی را برای مشتریان خود فراهم می‌آورند. باید اشاره داشت که شما با خرید آنلاین کپسول‌های آتش‌نشانی می‌توانید در وقت خود نیز صرفه‌جویی کنید. چرا که با چند کلیک ساده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید این کپسول‌ها را در خانه خود داشته باشید.

فروشگاه‌های مورد تایید سازمان آتش‌نشانی کشور

یکی دیگر از مراجع خرید کپسول آتش نشانی، فروشگاه‌های مورد تایید سازمان آتش‌نشانی کشور هستند. این فروشگاه‌ها کپسول‌های زیادی برای فروش به مشتریان در اختیار دارند و افراد می‌توانند انواع کپسول‌های آتش‌نشانی را از این فروشگاه‌ها خریداری کنند. باید اشاره داشت که این فروشگاه‌ها باید مورد تایید سازمان آتش‌نشانی کشور باشند.

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

برندهای متعددی در بازار ایران کپسول آتش‌نشانی تولید می‌کنند. محصولات این برندهای کیفیت بسیار بالایی دارند و می‌توانند از جان و مال شما در هنگام آتش‌سوزی محافظت کنند. این برندها در تمام مدل‌ها انواع کپسول‌های آتش‌نشانی را تولید می‌کنند و شما بسته به بودجه خود می‌توانید از یکی از این برندها، کپسول‌های آتش‌نشانی خود را خریداری کنید. بهترین برندهای تولیدکننده این کپسول‌ها عبارت‌اند از:

با خرید کپسول آتش نشانی، جان خود و عزیزانتان را نجات دهید

جلوگیری از گسترش آتش می‌تواند از بروز خسارت‌های جانی و مالی جلوگیری کند. به همین علت افراد باید با استفاده از تجهیزات مختلف، از گسترش و سرایت آتش جلوگیری کنند. شما با خرید یک کپسول آتش نشانی می‌توانید در صورت وقوع آتش‌سوزی، از جان خود و عزیزانتان در برابر آتش‌سوزی محافظت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید