معرفی بهترین کپسول آتش نشانی ایرانی

بهترین کپسول آتش نشانی ایرانی

در این مقاله ما بهترین کپسول های آتش نشانی ایرانی را به شما معرفی می کنیم. امروزه تمامی شرکت ها در رقابت با یکدیگر کار می کنند و هر کدام از آن ها سالانه برند های مختلفی را تولید و وارد بازار می کنند و بسته به کیفیت و قیمت محصول تولید شده آن ها را در رده بندی های مختلف محصولات قرار می دهند.

همانند تمامی کشور ها، کشور ایران نیز دارای شرکت های گوناگون کپسول های آتش نشانی است که هر کدام از آنها محصولاتی با کیفیت گوناگون و سیلندر های مختلف تولید و عرضه می کنند.

البته از بین تمامی شرکت های تولید کننده کپسول های آتش نشانی، آنهایی که محصولاتشان تاییدیه سازمان آتش نشانی کشور را به دست آورده است مانند کپسول بیوورسال شرکت تدبیر مورد اعتماد تر و با کیفیت تر از سایرین است، زیرا انواع تست های مهم بر روی آنها انجام شده و با این وجود قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند.

با ما همراه باشید تا در ادامه سایر شرکت های معتبر و دارای کپسول آتش نشانی باکیفیت را به شما معرفی کنیم.

بهترین کپسول آتش نشانی ایرانی

سازمان ملی استاندارد ایران باید مجوز و آرم استاندارد را به کپسول های آتش نشانی ایرانی بدهد تا بتوانند تولید و عرضه گردند. با این وجود تمام کپسول ها برای دریافت مجوز از آرم استاندارد برخوردار هستند، اما از نظر سیلندر اصفا حریق، فقط دسته ی کمی از این کپسول ها مانند کپسول آتش نشانی بیوورسال شرکت تدبیر تاییدیه سازمان آتش نشانی را دارند.

در ادامه به برخی از شرکت هایی را که تاییدیه سازمان آتش نشانی را دریافت نموده اند شاره شده است:

۱.‌ کپسول کارا: کپسول آتش نشانی کارا یکی از کپسول های ایرانی است که دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی و سازمان ملی استاندارد ایران می باشد. همچنین این کپسول از قیمت مناسب و کیفیت بالایی برخوردار است.

 1. کپسول بیوورسال: کپسول آتش نشانی بیوورسال که محصول شرکت تدبیر است نیز دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی و سازمان ملی استاندارد ایران است و از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخودار است.
 2. کپسول ناجی: یکی از کپسول های آتش نشانی که دارای تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران و فاقد تاییدیه سازمان آتش نشانی است کپسول آتش نشانی ناجی است. این محصول دارای قیمت مناسب و کیفیت نسبتا خوب است.
 3. کپسول سپهر: کپسول آتش نشانی سپهر یکی از کپسول های ایرانی است که دارای تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران و فاقد تاییدیه سازمان آتش نشانی است و کیفیت آن خوب و قیمت مناسبی نیز دارد.
 4. کپسول اطلس: کپسول آتش نشانی اطلس نیز یکی از کپسول های ایرانی است که دارای تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران و فاقد تاییدیه سازمان آتش نشانی است و کیفیت آن متوسط و قیمت متوسطی نیز دارد.

کپسول آتش نشانی بیوورسال شرکت تدبیر

خاموش کننده بیوورسال با قابلیت محصورکردن هیدروکربن ها، آتش را به گونه ای خاموش می کند که در حین کار و پس از بهره برداری، امکان احتراق مجدد را نخواهد داشت. کپسول بیوورسال قابلیت عملیاتی گسترده ای دارد.

کپسول بیوورسال سازگار با محیط زیست، غیر مخرب برای انسان است و زیستگاه گیاهان، حیوانات است و میکروارگانیسم های زنده را در طبیعت حفظ می کند و از هرگونه خوردگی و آسیب به تاسیسات و تجهیزات جلوگیری می کند. همچنین از پدیده های خطرناک عقبگرد جلوگیری می کند و ایمنی و سلامت آتش نشانان را تضمین می کند.

چگونه یک کپسول آتش نشانی مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کپسول مناسب باید چند نکته را در نظر گرفت:

 • مواردی که باعث آتش سوزی در محیط می شود
 • شدت آتش و سرعت انتشار آتش
 • مناسب بودن کپسول ها برای شرایط موجود
 • استفاده آسان
 • در دسترس بودن افراد آشنا به کار کپسول
 • شرایط محیطی شامل دما، باد، جریان هوا، وجود بخارات خطرناک و غیره.
 • مسائل مربوط به بهداشت و ایمنی استفاده
 • نیاز به نگهداری و حفاظت از کپسول

به چند کپسول آتش نشانی در منزل نیاز است؟

بر اساس گفته های انجمن ملی حفاظت از آتش، هر طبقه از خانه شما باید حداقل یک کپسول آتش نشانی داشته باشد و موارد تکمیلی برای اطمینان از نصب آن چک شود. حداکثر مسافت تا یک کپسول از هر نقطه باید ۱۲ متر باشد.

به عبارت دیگر، اگر خانه شما بزرگ است، باید تعداد بیشتری کپسول داشته باشید. همچنین در صورت وجود مقادیر زیادی سوخت جامد یا مایعات قابل اشتعال، اندازه کپسول باید کمی بزرگتر باشد.

نکته مهم در مورد ایمنی آتش سوزی

برای شروع کار، باید خیلی واضح بگوییم که داشتن یک کپسول آتش نشانی به این معنی نیست که شما برای هر موقعیتی که پیش می آید آماده هستید. تقریباً هر متخصصی که با آنها صحبت کردیم بر اهمیت یادگیری نحوه و زمان استفاده از خاموش کننده تأکید کردند. شما می توانید بهترین کپسول های آتش نشانی، گران ترین، از هر نوع ساخته شده و حتی یکی را در هر اتاق خانه خود داشته باشید، اما اگر ندانید چگونه یا چه زمانی از آن استفاده کنید تاثیری نخواهد داشت.

نتیجه گیری

در بهترین شرایط، انتخاب بهترین کپسول آتش نشانی تنها بخشی از یک طرح جامع آتش نشانی است. یادگیری و دانش کلی در مورد کپسول های آتش نشانی، کارهایی مانند پایین ماندن در یک اتاق پر از دود و آزمایش دستگیره درها برای گرما قبل از باز کردن و غیره است که در مواقع آتش سوزی باید انجام داد.

سوالات متداول بهترین کپسول آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی کدام کپسول است؟

بهترین کپسول آتش نشانی ایرانی باید دارای استاندارد ملی باشد که بیوورسال هم این استاندارد را دارد و هم دارای ده استاندارد جهانی است.

چرا بیوورسال بهترین کپسول آتش نشانی ایرانی است؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال هم دارای تاییدیه اروپا است و هم دارای استاندارد ملی است به همین دلیل در بین بهترین کپسول های آتش نشانی قرار دارد.

پست قبلی

معرفی سیستم اطفا حریق اسپرینکلر

پست بعدی

چرا بیوورسال بهترین خاموش کننده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…