بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی

بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی

شناخت و تشخیص بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی بسیار مهم است. در این مورد باید دسترسی، ویژگی هایی خطرساز هنگام سقوط آن، حمل نقل و… مورد توجه قرار می گیرد. در واقع نصب این تجهیزات بسیار تخصصی بوده و نیاز به برسی نکات بسیاری در آن است.

معمولا این مشخصات در نقشه های مربوطه به سیستم های اطفا حریق آورده می شود. به طور کلی مکان استفاده شده برای نصب این تجهیزات بروی دسترسی افراد تأثیر بسیار زیادی دارد.

از طرف دیگر دسترسی به کپسول های آتش نشانی می تواند در تسریع کردن مهار آتش بسیار مؤثر باشد. چرا که خود این کپسول ها می توانند توسط تمامی افراد بالغ قابل استفاده باشند. لذا این مورد اهمیت استفاده از کپسول های آتش نشانی را نشان می دهد.

که از سمت دیگر با رعایت نکات برای انتخاب بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی می تواند در سهولت در استفاده از این تجهیزات بسیار مؤثر باشد. در این مطلب توضیجاتی در خصوصی انتخاب محل قرار گیری آن به کاربران و مشتریان تدبیر داده می شود. در ادامه پیش از شروع توضیحاتی در خصوص اهمیت محل نصب این کپسول ها داده خواهد شد.

اهمیت محل نصب کپسول های آتش نشانی

همان طور که گفته شد یکی از مهمترین اهمیت انتخاب محل نصب انواع کپسول های آتش نشانی ، دسترسی افراد حاضر در محیط به این تجهیزات است. در زمان آتشسوزی استرس زیادی به افراد ساکن وارد می شود. لذا بسیاری از افراد در کنترل شرایط دچار مشکل می شوند.

انتخاب بهترین مکان برای این کپسول های آتش نشانی، می تواند دسترسی این افراد را افزایش داده تا در زمان وقوع حادثه بتوانند با سهولت بهتری حریق را کنترل کنند. از این رو می توان گفت نوع محل قرارگیری این تجهیزات بر سرعت عمل اطفا حریق توسط تجهیزات دستی کاربرد بسیاری دارد.

چرا که دسترسی به این کپسول ها باعث افزایش کارایی این تجهیزات می شود. در ادامه به برسی و معرفی بهترین مکان ها برای نصب کپسول های آتش نشانی توضیحاتی می دهیم.

بهترین مکان برای نصب کپسول آتش نشانی

کاربری و تعداد افراد حاضر در اماکن مختلف دارای تفاوت های زیادی است. لذا می توان گفت که بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی در اماکن مختلف مقداری با یکدیگر تفاوت دارد. با اینحال بسیاری از نکات آن یکسان است. به طور کلی بهترین مکان برای قرارگیری این کپسول ها باید نزدیک به قسمتی از ساختمان با احتمال بالای آتش سوزی بالا باشند.

همچنین این تجهیزات باید در کنار در ورودی و مناطق پر تردد وجود داشته باشد. به عبارت دیگر محل قرار گیری این تجهیزات باید کاملا قابل مشاهده باشند. در ادامه به توضیحات بیشتری برای انتخاب محل قرار گیری این تجهیزات بیان شده است.

مقاومت محل قرار گیری

مقاومت دیوار مورد نظر برای نگهداری کپسول های آتش نشانی به خصوص در موارد بسیاری دارای اهمیت زیادی است. برای نصب این کپسول ها در محل آن باید از بست های مناسب استفاده کنید. به دلیل وزن نسبتاً بالای این تجهیزات امکان سقوط آن وجود دارد لذا در کنار برداشت سریع آن ها باید دارای مقاومت مناسبی باشد. لذا محل قرار گیری آن ها نباید سست باشد.

وجود دستورالعمل در محل قرار گیری

در محل قرار گیری کپسول ها باید نحوه استفاده از آن ها و دستورالعمل بکارگیری این تجهیزات قرار گرفته باشد. معمولا بر روی کپسول های آتش نشانی تا حدودی این دستورالعمل ها وجود دارد. با این حال نیاز است که توضیحات تکمیلی و نکات بکارگیری آن ها را برای افراد در محل قرار گیری قرار دهید.

عدم قرارگیری در محل های پر خطر

نباید کپسول های آتش نشانی را در محل هایی با احتمال آتش سوزی قرار داد. از طرف دیگر یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین مکان برای نصب کپسول آتش نشانی نزدیکی آن به مواد اشتعال زا و شرایط نا مناسب محیطی است. برای مثال وجود این کپسول ها در مقابل نور مستقیم خورشید چندان مناسب نیست. برخی از مواد اطفا کننده مقاومت مناسبی در خصوص اشعه خورشید ندارند.

علت توجه به شرایط محیطی

همان طور که گفته شد شرایط محیطی در نگهداری این کپسول ها اهمیت بالایی دارد. مواد اطفایی در دمای عادی محیط در فصول مختلف دچار مشکل نمی شوند. اما همچنان نباید از آن ها در برخی از مناطق استفاده کرد. چرا که این مواد اطفایی در هنگام و دمای مشخص توانایی خود را از دست میدهند و کارایی مناسبی نخواهند داشت.

همچنین وجود این کپسول ها در فواصلی بسیار نزدیک به مواد اشتعال پذیر در هنگام وقوع آتش در این محل  کپسول ها صدمه دیده و قابل استفاده نیستند. از این رو می توان گفت که یکی از مهمترین نکات انتخاب بهترین مکان برای نصب کپسول های آتش نشانی عدم نگهداری آن ها در زیر نور مستقیم خورشید و یا نزدیکی عناصر اشتعال پذیر است.

سخن آخر

در این مطلب در مورد محل نصب کپسول های آتش نشانی صحبت کردیم. شرکت تدبیر با چندین سال سابقه و فعالیت درزمینه خدمات آتش نشانی و نمایندگی کپسول آتش نشانی بیوورسال تدبیر و انواع سیستم های اطفا حریق در خدمت شماست. برای مشاوره بیشتر و خرید کپسول های آتش نشانی با شماره های درج شده تماس بگیرید.

سوالات متداول قرارگیری کپسول آتش نشانی

بهترین مکان برای قرارگیری کپسول آتش نشانی کجاست؟

بهترین مکان قرار گیری خاموش کننده آتش باید در مکانی باشد که دسترسی به آن برای همه آسان باشد. توضیحات بیشتر را در متن ببینید.

مهمترین نکته برای محل قرارگیری کپسول های آتش نشانی چیست؟

مهمترین نکته ای که باید در محل قرارگیری کپسول آتش نشانی به آن دقت کنید قرار ندادن کپسول در مقابل نور خورشید است.

پست قبلی

کپسول های آتش نشانی فوم یا همان کف

پست بعدی

معرفی کپسول های آتش نشانی خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…