سیستم اطفا حریق آیروسل

اهمیت تهیه ، سفارش و خرید سیستم های اطفا حریق آیروسل در کنترل سریع آتش میباشد. در صورتی که این تجهیزات به سیستم های اعلام حریق متصل شوند ، کنترل آتش در همان ثانیه های ابتدایی به سرعت انجام خواهد شد. از طرفی مهار سریع آتش به کاهش خسارات به وجود آمده توسط آتش سوزی کمک میکند.

خرید و سفارش سیستم اطفا حریق آیروسل

خاموش کننده آیروسل

محصولات آیروسل

سیستم آیروسل چیست ؟

سیستم اطفا حریق آیروسل شکلی از سیستم اطفای حریق مشابه سیستم اطفای حریق گازی می باشد.به‌طور کلی مواد آیروسل در داخل سیلندرهای بدون فشار که به ژنراتور آیروسل معروف است نگهداری می‌شوند. این مواد به دو طریق شیمیایی و الکتریکی فعال می‌شوند. در زمان فعال شدن ژنراتور آیروسل، انبوهی از ذرات ریز در حدود 2 میکرون به‌شکل گاز به‌سرعت در فضای محیط مورد نظر پخش شوند. واکنش زنجیره‌ای آتش در این زمان قطع و آتش خاموش می‌شود. معلق شدن و ماندگاری گاز آیروسل در فضا نیز مانع از برگشت حریق و آتش‌سوزی دوباره می‌شود. به دلیل حساسیت بالای این سیستم اطفا حریق ، تهیه خرید و سفارش سیستم اطفا حریق آیروسل باید زیر نظر کارشناس مربوطه باشد.

ویژگی های آیروسل :

مهمترین عوامل مواردی که باعث محبوبت در خرید و سفارش آیروسل شده است ، میزان تأثیرگذاری آن بر آتش میباشد. مواد جامد که تحت فشار در این سیستم ها فضای بسیار کمتری نیز میگیرند. از این رو نصب آن ها بسیار ساده خواهد بود. از طرفی هم هزینه حمل و نقل و نصب این تجهیزات کمتر از برخی روش های دیگر است.

نکات استفاده از سیستم اطفا حریق آیروسل :

یکی از مهمترین موارد قبل از تهیه و سفارش سیستم آیروسل نکات استفاده از آن است. در این سیستم ها به دلیل ایجاد مه غلیظ کاربرد چندانی در محیط های بسته با تعداد نفرات بالا ندارد. چرا که این مه غلیظ علاوه بر آتش مانع اکسیژن به ساکنین میشود. از این رو محدودیت بالایی در استفاده از آن وجود دارد. اما از طرفی پسماند این سیستم به تجهیزات صدمه وارد نمیکند

مطالب مرتبط

معرفی کپسول های آتش نشانی CO2
مقالات سیستم های اطفا حریق

کپسول های آتش نشانی CO2

همان طور که از نام کپسول های آتش نشانی CO2 مشخص است ، مواد اطفا کننده در این کپسول ها گاز دی اکسید کربن میباشد.

ادامه مطلب »