سیستم اطفای حریق آیروسل

آژانس‌های جهانی حفاظت از محیط زیست، استفاده از گاز هالون را در دهه ۱۹۹۰ میلادی ممنوع کردند؛ بنابراین سیستم‌های اطفا حریق به یک جایگزین مناسب و کاربردی نیاز داشتند. جایگزینی که هم در مقابل انواع آتش‌سوزی، کاربرد داشته باشد و هم نگرانی‌های زیست محیطی را ایجاد نکند. یکی از بهترین موادی که از آن روز تاکنون به‌عنوان جایگزین هالون ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است، مواد آیروسل است.

به‌طور کلی مواد آیروسل در داخل سیلندرهای بدون فشار که به ژنراتور آیروسل معروف است نگهداری می‌شوند. این مواد به دو طریق شیمیایی و الکتریکی فعال می‌شوند. در زمان فعال شدن ژنراتور آیروسل، انبوهی از ذرات ریز در حدود ۲ میکرون را به‌شکل گاز به‌سرعت در فضای محیط مورد نظر پخش می‌کند. واکنش زنجیره‌ای آتش در این زمان قطع و آتش خاموش می‌شود. معلق شدن و ماندگاری گاز آیروسل در فضا نیز مانع از برگشت حریق و آتش‌سوزی دوباره می‌شود.

اطفاء حریق آیروسل

سامانه مهار آتش آیروسل شامل مخزن، ژنراتور و مواد آیروسل است، بنابراین این سیستم به هیچ‌گونه شبکه توزیع نیاز ندارد. همچنین این سیستم را بسته به اندازه آن می‌توانید روی دیوار یا روی سقف نیز نصب کنید. تعداد ژنراتورهای سیستم اطفا حریق آیروسل بر اساس ویژگی‌های محیط و با هدف غرقه‌سازی و احاطه کامل آتش تعیین، طراحی و نصب می‌شود. این ویژگی‌ها همچنین باعث کاهش نیاز به فضای بزرگ برای مخازن رایج در سیستم‌های اطفا دیگر می‌شود.

مزایای آیروسل :

  • سرعت انتشار و قدرت بالا در اطفا حریق
  • موثر برای گروه های آتش  A,B,C,E,F
  • نصب و راه اندازی آسان و بدون هزینه نگهداری سالانه
  • عدم نیاز به لوله کشی و عدم نیاز به مخازن و انبارهای مخازن
Tadbir-aerosol-fire-extinguisher

آیروسل تدبیر:

  • عمر بالای ۱۵ سال و صرفه اقتصادی
  • قابلیت اطفا  موضعی و پوشش کامل و اتوماتیک
  • غیرسمی و دوستدار محیط زیست بودن این مواد
  • عدم آسیب رسانی به لایه اوزون و عدم افزایش سرعت فرآیند گرمایش جهانی

قیمت سیستم اطفا حریق آیروسل :

سیستم اطفا حریق آیروسل در ظرفیت های مختلف و در دو نوع اتوماتیک و دستی موجود است که با توجه به این عوامل دارای قیمت های متفاوتی است. به طور قطعی سیستم اطفا حریق آیروسل اتوماتیک قیمت بیشتری نسبت به نوع دستی آن دارد. البته نوع برند محصول نیز بر قیمت آن بی تاثیر نیست.

سوالات متداول آیروسل

سیستم اطفا حریق آیروسل چیست؟

سیستم اطفا حریق آیروسل، تشکیل شده از گازی است که به هنگام اطفا حریق به صورت ذرات ریز جامد ۱۰ میکرومتری و گاز خارج می شود.

نحوه خاموش کردن سیستم های آیروسل چگونه است؟

در سیستم اطفا حریق آیروسل میزان و غلظت مواد استفاده شده به منطقه تحت پوشش بستگی دارد.

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…